Högstadiemästerskapet 2011fr 2011-05-27 12:10
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

      Pl Namn                              Klubb                            Tid 



Flickor klass  

       1 Linnea Gustavsson                 7 Hästveda skola               23:27 
       2 Sara Jönsson                      7 B T4-skolan                  23:56 
       3 Astrid Einarsson                  7:2 Linnéskolan                28:31 
       4 Julia Joelsson                    7:1 Linnéskolan                34:26 
       5 Klara Forsén                      7c Läredaskolan                35:26 
       6 Mollie Wallgren                   7c Läredaskolan                45:58 
       7 Ellen Ranebo                      7:1 Linnéskolan                47:08 
       8 Ida Jönsson                       7a Västerskolan                51:20 
       9 Julia Jingfors                    7c Västerskolan                58:48 
      10 Alice Wärlstam                    7 M T4-skolan                1:00:46 



Flickor klass  

       1 Carlsson Elin                     8a Tyringe skola               21:38 
       2 Carlsson Nelly                    8a Tyringe skola               29:39 
       3 Elinore Johansson                 8:2 Linnéskolan                33:22 
       4 Göransson Lovisa                  8a Tyringe skola               34:32 
       5 Felicia Åberg                     8:2 Linnéskolan                37:01 
       6 Felicia Delsmark                  8:1 Linnéskolan                41:43 
       7 Annie Olsson                      8 A T4-skolan                  44:52 
       8 Stina Le                          8a Västerskolan                45:33 
       9 Frida Klarinsson                  8a Läredaskolan                48:25 
      10 Nellie Krabbe                     8a Läredaskolan                49:57 



Flickor klass  

       1 Jessica Nilsson                   9c Bjärnum                     25:17 
       2 Felicia Feurstein                 9a Västerskolan                26:17 
       3 Kajsa Wetterstrand                9 Vannarödsskolan              27:10 
       4 Miranda Reimer                    9 Vannarödsskolan              29:23 
       5 Ellen Wijk Lindvall               9 B T4-skolan                  44:37 
       6 Emelie Johansson                  9 B T4-skolan                  48:45 
       7 Lisa Nihlén                       9a Västerskolan                49:44 
       8 Frida Nilsson                     9 Hästveda skola               51:53 
       9 My Andersson                      9a Västerskolan                55:00 
      10 Julia Ottosson                    9 M T4-skolan                1:00:23 



Pojkar klass 7 

       1 Alex Olsson                       7 Hästveda skola               30:32 
       2 Razmus Arvidsson                  7a Västerskolan                35:53 
       3 Oliver Olsson                     7:1 Linnéskolan                36:28 
       4 Nils-Joel Persson                 7 Vannarödsskolan              37:44 
       5 Daniel Falk                       7a Läredaskolan                39:11 
       6 Erik Kalén                        7Si Västerskolan               43:47 
       7 Alexander Persson                 7c Läredaskolan                47:15 
       8 David Johansson                   7a Västerskolan                48:18 
       9 Jonathan Rokicki                  7:1 Linnéskolan                53:25 
      10 Elias Thiman                      7:2 Linnéskolan              1:00:34 



Pojkar klass 8 

       1 Albin Ekström                     8:1 Linnéskolan                26:57 
       2 Daniel Nilsson Kempff             8:1 Linnéskolan                28:26 
       3 Erik Kristiansson                 8b Västerskolan                32:52 
       4 Qendrim Nuka                      8:2 Linnéskolan                34:53 
       5 Kenny Hansson                     8:1 Linnéskolan                35:13 
       6 Alexander Kinning                 8b Bjärnum                     36:59 
       7 Dennis Svensson                   8:2 Linnéskolan                39:11 
       8 Felix Vikingsson                  8b Västerskolan                39:17 
       9 Andreas Andersson                 8a Västerskolan                41:17 
      10 Nilsson Sebastian                 8a Tyringe skola               43:19 



Pojkar klass 9 

       1 Henning Ottmer                    9 Vannarödsskolan              23:33 
       2 Joel Einarsson                    9:1 Linnéskolan                24:25 
       3 Harald Ottmer                     9 Vannarödsskolan              25:55 
       4 Karl-Johan Persson                9 Vannarödsskolan              30:17 
       5 Adam Brorsson                     9b Västerskolan                37:49 
       6 Johan Sturesson                   9b Västerskolan                40:20 
       7 Jonathan Hermansson               9a Läredaskolan                41:43 
       8 Johannes Håkansson                9b Västerskolan                42:00 
       9 Max Aronsson                      9a Västerskolan                49:53 
      10 August Rauer                      9 Hästveda skola               52:41