Västerskolan Högstadie våren 2010on 2010-04-28 17:47
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



Klass 7 Flicko 2400 m                      

    1 Kajsa Johansson         7 Si Silviaskolan            25:56 
    2 Alice Ljungdahl         7 B Väster                   30:21 
    3 Ida Johannesson         7 B Väster                   30:22 
    4 Emelie Jönsson          7 A Väster                   33:45 
    4 Angelina Olsson         7 A Väster                   33:45 
    6 Stina Le                7 A Väster                   33:51 
    7 Matilda Sjöstrand       7 A Väster                   33:52 
    8 Ebba Hult               7 Si Silviaskolan            36:19 
    9 Olivia Ahlström         7 Si Silviaskolan            36:33 
   10 Ebru Gûltekin           7 Si Silviaskolan            48:56 



Klass 8 Flicko 3000 m                      

    1 Felicia Feurstein       8 A Väster                   20:05 
    2 Wilma Andersson         8 C Väster                   29:43 
    3 Nellie Mårtensson       8 A Väster                   35:28 
    4 Michaela Toni           8 B Väster                   35:53 
    5 Emelie Karlsson         8 B Väster                   38:05 
    6 Johanna Svensson        8 B Väster                   39:26 
    7 My Andersson            8 A Väster                   40:18 
    8 Lisa Nihlén             8 A Väster                   40:39 
    9 Emely Gadd              8 A Väster                   43:49 
   10 Emma Johansson          8 Si Silviaskolan            48:31 



Klass 9 Flicko 3480 m                      

    1 Annie Henriksson        9 C Väster                   33:01 
    2 Isabell Axelsson        9 C Väster                   36:14 
    3 Elin Svensson           9 B Väster                   38:32 
    4 Merita Tunuzliu         9 B Väster                   48:11 
    5 My Hansson              9 A Väster                   48:32 
    6 Matilda Persson         9 C Väster                   59:00 
    7 Sandra Leth Johansson   9 A Väster                   59:21 
    8 Hanna Widén             9 B Väster                 1:01:03 
    9 Mei Na Lay              9 A Väster                 1:02:10 
   10 Annie Nilsson           9 C Väster                 1:09:22 



Klass 7 Pojkar 2700 m                      

    1 Erik Kristiansson       7 B Väster                   18:45 
    1 Felix Vikingsson        7 B Väster                   18:45 
    3 Gustav Kull             7 Si Silviaskolan            24:27 
    4 Erik Kalen              7 Si Silviaskolan            24:55 
    5 Filip Leth Johansson    7 B Väster                   27:16 
    6 Abdullah Hameed         7 B Väster                   27:26 
    7 Andreas Andersson       7 A Väster                   27:47 
    7 Pontus Persson          7 B Väster                   27:47 
    9 Johan Lilliestrand      7 B Väster                   31:15 
   10 Andreas Bowallius       7 Si Silviaskolan            31:35 



Klass 8 Pojkar 3530 m                      

    1 Johannes Håkansson      8 B Väster                   24:56 
    2 Anders SYO Johansson    8 C Väster                   30:30 
    3 Victor Andersson        8 A Väster                   34:09 
    4 Adam Brorsson           8 B Väster                   34:19 
    5 Simon Gunnarsson        8 B Väster                   35:13 
    6 Martin Nilsonius Jönsso 8 A Väster                   38:36 
    7 Anton Lindström         8 B Väster                   38:44 
    8 Marcus Avander          8 B Väster                   39:54 
    9 Ola Emmerberg           8 A Väster                   40:03 
   10 Jakob Silver            8 B Väster                   42:09 



Klass 9 Pojkar 3730 m                      

    1 Joel Kristiansson       9 B Väster                   24:16 
    2 Haris Crnalic           9 B Väster                   30:02 
    3 Jesper Borius           9 B Väster                   34:18 
    4 Gustav Miram            9 A Väster                   34:43 
    5 André Lundström         9 B Väster                   36:53 
    6 Oskar Liljeström        9 B Väster                   37:23 
    7 Tobias Andersson        9 C Väster                   37:58 
    8 Hannes Tornerefelt      9 B Väster                   40:34 
    9 André Ekberg            9 C Väster                   42:29 
   10 Anton Thelandersson     9 B Väster                   43:58