Läredaskolan Högstadie våren 2010to 2010-04-29 13:51
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



Klass 7 Flicko 2400 m                      

    1 Emilia Ernstsson        7A Läredaskolan              39:57 
    2 Ebba Sigeback           7A Läredaskolan              40:25 
    3 Hanna Carlsson          7A Läredaskolan              40:27 
    4 Ellika Sjöstrand        7A Läredaskolan              40:28 
    5 Julia Bergwall          7A Läredaskolan              40:34 
    5 Emma Sandberg           7A Läredaskolan              40:34 
    7 Emma Petersson          7B Läredaskolan              40:35 
    8 Matilda Pettersson      7B Läredaskolan              40:45 
    9 Elin Svensson           7C Läredaskolan              46:47 
   10 Rebecka Fridenholm      7C Läredaskolan              46:49 



Klass 8 Flicko 3000 m                      

    1 Viktoria Eberhardt      8B Läredaskolan              32:50 
    2 Lindamarie Bengtsson St 8B Läredaskolan              37:45 
    3 Lina Nilsson Södergren  8B Läredaskolan              38:44 
    4 Therese Fyhrlund        8C Läredaskolan              42:42 
    5 Isabelle Koenen         8C Läredaskolan              42:44 
    6 Linnea Nilsson          8C Läredaskolan              42:46 
    7 Sarah Chehade           8C Läredaskolan              46:40 
    8 Josefina El-Ghourani    8C Läredaskolan              46:49 
    9 Therése Hartorp         8A Läredaskolan              54:16 
    9 Moa Rydell              8A Läredaskolan              54:16 



Klass 9 Flicko 3480 m                      

    1 Elin Nilsson            9D Läredaskolan              27:47 
    2 Ameldina Bilkanovic     9D Läredaskolan              45:13 
    3 Cassandra Bergqvist     9D Läredaskolan              45:16 
    4 Frida Petersson         9A Läredaskolan              48:30 
    5 Rebecka Fredriksson     9D Läredaskolan              52:06 
    6 Matilda Persson         9B Läredaskolan              54:00 
    7 Salina Jamah            9B Läredaskolan              54:02 
    8 Emma Carlsson           9A Läredaskolan              57:15 
    9 Hanna Jönsson           9A Läredaskolan              57:24 
    9 Monika Kubiak           9A Läredaskolan              57:24 



Klass 7 Pojkar 2700 m                      

    1 Jakob Gruvander         7A Läredaskolan              29:07 
    2 Hampus Johnsson         7C Läredaskolan              34:10 
    3 Anton Johansson         7B Läredaskolan              36:16 
    4 Oscar Andersson         7B Läredaskolan              41:24 
    4 Emil Augbeck            7B Läredaskolan              41:24 
    6 Tony Huynh              7B Läredaskolan              51:56 
    7 Johan An                7B Läredaskolan              52:37 
    7 Simon Karlsson          7B Läredaskolan              52:37 
    9 Marcus Chang            7B Läredaskolan              53:21 
   10 Anton Johnsson          7C Läredaskolan              58:43 
   10 Oliver Tran             7C Läredaskolan              58:43 



Klass 8 Pojkar 3530 m                      

    1 Timmie Hermansson       8A Läredaskolan              35:33 
    2 Joel Pettersson         8B Läredaskolan              36:48 
    3 Paul Boardman           8B Läredaskolan              42:05 
    4 Sani Mesic              8B Läredaskolan              42:07 
    5 Istivan Jamah           8C Läredaskolan              47:51 
    6 Linus Nilsson           8B Läredaskolan              49:26 
    7 Jan Haidari             8B Läredaskolan              50:27 
    8 Besjan Rexhepi          8B Läredaskolan              51:27 
    9 Max Åfeldt              8C Läredaskolan              52:22 
   10 Gustav Johannesson      8C Läredaskolan              56:47 



Klass 9 Pojkar 3730 m                      

    1 Christian Morenius      9D Läredaskolan              35:15 
    2 Filip Ranmo             9C Läredaskolan              35:16 
    3 Axel Harletun           9C Läredaskolan              35:38 
    4 Filip Appelkvist        9A Läredaskolan              40:12 
    5 Peter Magnusson         9A Läredaskolan              40:13 
    6 Oliver Astikainen       9A Läredaskolan              40:19 
    7 Daniel Andreasson       9A Läredaskolan              42:14 
    8 Henrik Vu               9C Läredaskolan              49:12 
    9 Anton Pramberg          9A Läredaskolan              49:40 
   10 August Rydell           9A Läredaskolan              49:46