Älgots Cup, Hässleholms OK, Klassresultatlista

2009-08-15


D10 2410 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elina AnderssonOK Tyringe25:390:00
2Emmy HelmerssonHässleholms OK27:091:30
3Elin WihlborgOK Gynge31:325:53
4Klara IngelströmOK Gynge37:4312:04

D12 3340 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ida WihlborgOK Gynge43:410:00
2Sara JönssonHässleholms OK48:425:01
3Ebba SöderlundTormestorps IF51:498:08
4Kajsa ForsénHässleholms OK55:5212:11
5Astrid EinarssonTormestorps IF58:2314:42
6Nellie HenrikssonTormestorps IF59:5216:11
Klara ForsénHässleholms OKEj godk.

D14 3470 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elin CarlssonTormestorps IF46:310:00
2Miranda ReimerTormestorps IF50:584:27
3Cajsa NordhOK Tyringe64:0517:34
Lovisa NilssonTormestorps IFEj godk.

D16 4200 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jessica NilssonOK Torfinn49:090:00
2Kajsa WetterströmTormestorps IF58:369:27
3Ellen ReimerTormestorps IF63:2914:20
4Rebecka WetterlöfOK Tyringe67:4218:33
5Filippa BengtssonOK Tyringe73:4924:40
6Stina OlanderssonOK Tyringe87:0237:53
Nilla HallabroHässleholms OKEj godk.
Josefin CarlssonTormestorps IFEj godk.
Sara SvenssonHässleholms OKEj godk.

H10 2410 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jakob AlbinssonTormestorps IF24:100:00
2Ludvig HallabroHässleholms OK24:550:45

H12 3340 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils-Joel PerssonTormestorps IF39:050:00
Razmus ArvidssonHässleholms OKEj godk.

H14 4070 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Harald OttmerTormestorps IF48:350:00
2Karl-Johan PerssonTormestorps IF51:473:12
3Daniel Nilsson KempffHässleholms OK54:345:59
4Joel EinarssonTormestorps IF58:3610:01
5Jonathan AlbinssonTormestorps IF66:3618:01
6Erik KristianssonHässleholms OK71:2622:51
Oskar Jensen SondénMalmö OKEj godk.
Henning OttmerTormestorps IFEj godk.

H16 5150 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Joel KristianssonHässleholms OK53:170:00
2Simon EngelHässleholms OK55:402:23
3Hampus AnderssonOK Tyringe60:417:24
4Marcus Nilsson KempffHässleholms OK67:2914:12

INSK 1970 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Ivar HelmerssonHässleholms OKGodkänd

U1 1970 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nellie RydlundHässleholms OK17:410:00
2Anton SvenssonHässleholms OK21:223:41
Emma LindqvistHässleholms OKEj godk.
Linnéa RydlundHässleholms OKEj start

U2D 2410 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Tilda HenrikssonTormestorps IFEj start

U2H 2410 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per-Anton PerssonTormestorps IF25:510:00
2Wiktor RydlundHässleholms OK26:500:59
Filip WetterlöfOK TyringeEj start

U3H 3340 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sebastian NilssonOK Tyringe81:150:00

U4D 3470 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ida ForsénHässleholms OK82:580:00

Ö10 1970 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Casper NimsellHässleholms OK27:160:00
2Arvid EinarssonOK Torfinn36:379:21
3Jakob IngelströmOK Gynge40:5013:34


Skapad 2009-08-15 15:50:12 med OLA version 4.1.3