Ungdoms Cup 2007, Hässleholms OKlö 2007-09-22 15:54
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (9)       5100 m                      

    1          Kasper Carlsson           92    13 Hässleholms OK               42:00          
    2          Robert Wetterlöf          91    13 OK Tyringe                   43:54          
    3          Sebastian Wetterström     92    13 Tormestorps IF               48:16          
    4          Johan Lövdahl             92    13 Hässleholms OK             1:20:01          
    5          Jesper Skoog              92    13 OK Tyringe                 1:31:30          

               Nils Palm                 92    13 OK Gynge                  Ej godk.          
               Felix Nordh               92    13 OK Tyringe                Ej godk.          
               André Palm                91    13 OK Gynge                  ej start          
               Carl Gullberg             92    13 Hästveda OK               ej start          



H14  (4)       3700 m                      

    1          Hampus Andersson          93    13 OK Tyringe                   33:25          
    2          Simon Engel               94    13 Hässleholms OK               41:21          

               Marcus Nilsson Kempff     94    13 Hässleholms OK            ej start          
               Jonas Johnsson            93    13 Hästveda OK               ej start          



H12  (5)       3200 m                      

    1          Henning Ottmer            95    13 Tormestorps IF               26:30          
    2          Jonathan Albinsson        96    13 Tormestorps IF               31:02          
    3          Harald Ottmer             95    13 Tormestorps IF               37:33          
    4          Karl-Johan Persson        95    13 Tormestorps IF               41:09          

               Daniel Nilsson Kempff     96    13 Hässleholms OK            ej start          



H10  (2)       2600 m                      

    1          Nils-Joel Persson         97    13 Tormestorps IF               26:40          
    2          Robbie Lindborg           98    13 Tormestorps IF               29:39          



D16  (3)       4700 m                      

    1          Evelina Bengtsson         91    13 OK Tyringe                   56:15          
    2          Amelie Petersson          92    13 Hässleholms OK             1:06:31          

               Camilla Nilsson           84    13 OK Torfinn                ej start          



D14  (13)      3700 m                      

    1          Sara Svensson             93    13 Hässleholms OK               37:26          
    1          Elida Ottmer              93    13 Tormestorps IF               37:26          
    3          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                   38:44          
    4          Josefin Carlsson          94    13 OK Tyringe                   41:20          
    5          Stina Olandersson         93    13 OK Tyringe                   41:49          
    6          Saga Jönsson              93    13 Hässleholms OK               48:48          
    7          Nilla Hallabro            93    13 Hässleholms OK               50:57          
    8          Linnea Forsen             93    13 Hässleholms OK             1:01:37          
    9          Ellen Reimer              94    13 Tormestorps IF             1:04:57          
   10          Filippa Bengtsson         94    13 OK Tyringe                 1:10:22          
   11          Emelie Lennartsdotter     94    13 Hästveda OK                1:15:13          
   12          Jessica Bjelk             94    13 Hästveda OK                1:18:13          

               Cornelia Kristensson      93    13 OK Tyringe                ej start          



D12  (2)       3200 m                      

    1          Kajsa Wetterström         95    13 Tormestorps IF               34:20          

               Ida Forsén                96    13 Hässleholms OK            ej start          



D10  (5)       2600 m                      

    1          Ebba Söderlund            98    13 Tormestorps IF               34:39          
    2          Ida Wihlborg              97    13 OK Gynge                     38:30          
    3          Klara Forsén              97    13 Hässleholms OK               41:35          

               Sara Jönsson              97    13 Hässleholms OK            ej start          
               Kajsa Forsén              97    13 Hässleholms OK            ej start          



U1  (4)        2200 m                      

    1          Jakob Albinsson           99    13 Tormestorps IF               26:00          
    2          Elin Wihlborg             99    13 OK Gynge                     26:20          
    3          Ludvig Hallabro           00    13 Hässleholms OK               26:24          
    4          Per-Anton Persson         01    13 Tormestorps IF               49:18          



Öppen 1  (5)   2600 m                      

    1          Filip Wetterlöv           99    13 OK Tyringe                   42:45 B        
    2          Sebastian Nilsson         99    13 OK Tyringe                   44:52 B        
    3          Linnéa Lundkvist          99    13 OK Tyringe                   44:57 B        
    4          Jesper Lundkvist          99    13 OK Tyringe                   45:02 B        
    5          Klara Ingelström          99    13 OK Gynge                     45:31 B        



Öppen 2  (2)   3200 m                      

    1          Kajsa Nord                99    13 OK Tyringe                   51:23 B        
    2          Karolina Lindqvist        99    13 OK Torfinn                 1:19:12          



Öppen 10  (14) 2300 m                      

    1          Sanna Persson                   13 OK Gynge                     26:35 B        
    2          Frida Skoog               99    13 OK Tyringe                   27:06 B        
    3          Elina Andersson           99    13 OK Tyringe                   27:07 B        
    4          Elina Jonsson             99    13 OK Tyringe                   28:00 B        
    5          Daniel Nilsson-Kempff     99    13 Hässleholms OK               28:20 B        
    6          Alexander Persson         99    13 Hässleholms OK               30:49 B        
    7          Nellie Henriksson         99    13 Tormestorps IF               33:38 B        
    8          Wilma Jonsson             99    13 OK Tyringe                   34:46 B        
    9          Axel Karlsson             99    13 Hässleholms OK               43:59          
   10          Tilda Persson             99    13 Hässleholms OK               44:33          
   11          Moa Karlsson              99    13 Hässleholms OK               44:54          
   12          Jakob Ingelström          94    13 OK Gynge                     49:08          
   13          Anton Svensson            99    13 Hässleholms OK               55:52          

               Robin Eek                 99    13 Hässleholms OK            Ej godk.          



U2H  (1)       2600 m                      

    1          Albin Eliasson            99    13 Hässleholms OK               34:41          



U2D  (1)       2600 m                      

    1          Miranda Reimer            95    13 Tormestorps IF               30:45          



U3H  (5)       3200 m                      

    1          André Miraglia            96    13 OK Tyringe                   46:47          
    2          Filip Liedholm            96    13 OK Tyringe                   50:13          
    3          Sebastian Wilnersson      99    13 OK Tyringe                 1:06:48          

               Petrus Oscarsson          96    13 OK Tyringe                Ej godk.          
               Josip Marusic             96    13 OK Tyringe                Ej godk.          



U3D  (2)       3200 m                      

    1          Jessica Andersson         93    13 Hästveda OK                  49:43          
    2          Pernilla Sandberg         96    13 OK Torfinn                   52:27          



U4H  (1)       3700 m                      

    1          Tobias Brorsson           99    13 OK Tyringe                 1:05:16          



U4D  (1)       3700 m                      

    1          Hanna Forsén              92    13 Hässleholms OK             1:13:22