7-mannabudkavlen 2006 Öppna klassersö 2006-04-16 14:46
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

 Pl   Namn                   Klubb                   Tid    



      Öppen 2  (67)        3180 m                

  1   Millegård Joakim       Sävedalens AIK         27:18   
  2   Grape Calle            Stora Tuna IK          27:19   
  3   Fiskum Gustav          OK Tyringe             29:30   
  3   Petersson Robin        Snättringe SK          29:30   
  5   Fiskum Lars-Erik       OK Tyringe             29:31   
  6   Svensson Marcus        FK Boken               30:50   
  7   Olsson Mikael          FK Göingarna           33:04   
  8   Bredfelt Karin         Lunds OK               34:07   
  9   Kristiansson Joel      Markaryds FK           34:12   
 10   Oddmo Sten             Härlövs IF             35:28   
 11   Svensson Gull          Tockarps IK            36:14   
 12   Nilsson Camilla        OK Torfinn             36:40   
 13   Ottmer Henning         Tormestorps IF         38:58   
 14   Nilsson Anton          OK Tranan              39:18   
 15   Ottmer Harald          Tormestorps IF         43:58   
 16   Håkansson Sebastian    Hässleholms OK         45:26   
 17   Krohn Gun              Hudiksvalls IF         45:38   
 18   Brink Johan            Markaryds FK           45:59   
 18   Kristiansson Erik      Markaryds FK           45:59   
 20   Eklund Johan           Växjö OK               46:49   
 21   Eklund Henrik          Växjö OK               46:57   
 22   Persson Petter         FK Göingarna           47:08   
 23   Persson Mats           OK Skogsfalken         47:32   
 24   Öhlenschläger Asmer    Örkelljunga FK         48:29   
 25   Öhlenschläger Esben    Örkelljunga FK         48:59   
 26   Rönnbäck Mikaela       Visborgs OK            49:10   
 27   Karlsson Emilia        OK Gynge               49:14   
 28   Frisell David          Helsingborgs SOK       49:46   
 29   Frisell Ida            Helsingborgs SOK       49:54   
 30   Palm Nils              OK Gynge               49:56   
 31   Skäppegård Mikael      FK Åsen                50:15   
 32   Frisell Anne-Marie     Helsingborgs SOK       51:15   
 33   Hultgren Lennart       OK Origo               51:21   
 34   Andersson Emma         OK Gynge               51:23   
 35   Olsson Ellinor         OK Gynge               51:28   
 36   Berggren Heidi         Klubblös               51:29   
 37   Bengtsson Hanna        OK Gynge               51:36   
 38   Lundin Ylva            Sundbybergs IK         52:47   
 39   Hansson Cornelia       Gotlands Bro OK        53:11   
 40   Lindström Moa          Visborgs OK            53:13   
 41   Rönnbäck Tove          Visborgs OK            54:17   
 42   Nilsson Gunnel         Malmö OK               56:15   
 43   Gardelin Mikael        Visborgs OK            56:50   
 44   Olsson Alice           Visborgs OK            56:51   
 45   Persson Leif           OK Torfinn             57:04   
 46   Jönsson Sara           Hässleholms OK         57:08   
 47   Håkansson Sofia        Hässleholms OK         57:09   
 48   Öhlenschläger Sune     Örkelljunga FK        1:00:11  
 49   Moberg Anders          Tumba-Mälarhöjden OK  1:01:04  
 50   Pousette Barbro        Tumba-Mälarhöjden OK  1:01:13  
 51   Palm Ella              IK Hakarpspojkarna    1:02:33  
 52   Johansson Kristin      OK Dacke              1:04:51  
 53   Möller Linn            Visborgs OK           1:10:37  
 54   Birgersson Junia       Visborgs OK           1:10:41  
 55   Stensmar David         Hässleholms OK        1:11:31  
 56   Bengtsson Ida          OK Gynge              1:12:17  
 57   Wihlborg Ida           OK Gynge              1:12:21  
 58   Wihlborg Marcus        OK Gynge              1:12:57  
 59   Holmeberg Anki         Järla IF OK           1:18:26  
 60   Sjöberg Hannes         Hässleholms OK        1:22:30  
 61   Sjöberg Olle           Hässleholms OK        1:22:36  
 62   Granstedt Elin         IK Hakarpspojkarna    1:36:16  

      Mendoza Beatriz        Snättringe SK          Felst.  
      Davidsson Hanna        OK Tuvan               Felst.  
      Bjelk Jessica          Hästveda OK           Ej godk. 
      Håkansson Lars-Göran   Härlövs IF            Ej godk. 
      Lundin Simon           Sundbybergs IK        Ej godk. 



      Öppen 5  (59)        4150 m                

  1   Aneland Karin          IFK Göteborg           33:11   
  2   Nilsson Charlotta      FK Göingarna           35:14   
  3   Wahlström Jan          Snättringe SK          37:13   
  4   Jönsson Anna           OK Kontinent           39:13   
  5   Davidsson John         OK Tuvan               39:30   
  6   Petersson Thomas       Vaggeryds SOK          40:37   
  7   Nohave Mollie          OK Orion               40:38   
  8   Kristiansson Helena    Markaryds FK           40:46   
  9   Jensen Ingrid          OK Kontinent           41:41   
 10   Sandström Kerstin      Järla IF OK            42:37   
 11   Laas Ann               OK Skogshjortarna      43:15   
 12   Sjöström Ann-Kristin   OK Kompassen           43:34   
 13   Axelsson Karin         Finspångs SOK          43:52   
 14   Persson Ingvar         OK Tyringe             44:06   
 15   Tiltnes Inger          OK Tyringe             44:33   
 16   Brink Ann-Sofie        Markaryds FK           44:50   
 17   Svensson Gösta         Rävetofta OK           44:55   
 18   Johansson Bengt        Tumba-Mälarhöjden OK   45:02   
 18   Björklund Anna         OK Kåre                45:02   
 18   Björklund Anders       OK Kåre                45:02   
 21   Söderberg Ingrid       OK Skogsfalken         45:15   
 22   Björklund Britta       OK Kåre                45:33   
 23   Frisell Lars-Göran     Helsingborgs SOK       46:08   
 24   Persson Therese        Snättringe SK          46:30   
 25   Petersson Niclas       Vaggeryds SOK          47:20   
 26   Lindberg Josefin       Boxholm-Mjölby OL      47:27   
 27   Liedholm Tommy         IS Kullen              48:02   
 28   Philipsson Johan       Markaryds FK           48:06   
 29   Olsson Anna            Klubblös               48:07   
 30   Nilsson Peder          OK Torfinn             48:11   
 31   Lundin Thomas          Sundbybergs IK         48:31   
 32   Salander-Björklund Eli OK Kåre                49:34   
 33   Schough Tarandi Eva    IFK Lidingös Skid o O  49:36   
 34   Larsson Lars-Åke       OK Tranan              50:01   
 35   Sjöström Einar         Rävetofta OK           50:02   
 36   Berggren Gert          Växjö Allmänna IS      50:06   
 37   Vejlens Emil           Visborgs OK            50:30   
 38   Svensson Nils-Gustav   OK Kompassen           51:45   
 39   Borgkvist Lennart      IS Kullen              53:20   
 40   Borgkvist Ingrid       IS Kullen              53:21   
 41   Malmros Rolf           Visborgs OK            53:34   
 42   Davidsson Sven         OK Tuvan               53:45   
 43   Kawadsen Ib            Klubblös               53:47   
 44   Friberg Gunnar         OK Kompassen           54:37   
 45   Johansson Kristina     OK Tuvan               55:01   
 46   Nilsson Dan            Rävetofta OK           55:10   
 47   Håkansson Barbro       Härlövs IF             55:53   
 48   Birgersson Anders      Visborgs OK            56:44   
 49   Drenegård Henric       Stigmännen Karlshamns 1:00:08  
 50   Nicolas Emile          KFUM Örebro OK        1:06:19  
 51   Andersson Sören        FK Boken              1:11:33  
 52   Andersson Patrik       FK Boken              1:11:34  
 53   Ehn Ann-Louise         OK Kontinent          1:13:29  
 54   Andersson Cecilia      FK Boken              1:19:51  
 55   Widen Mikael           FK Boken              1:19:53  

      Bergman Ingmarie       Visborgs OK            Felst.  
      Laas Tiina             OK Skogshjortarna      Felst.  
      Nordin Linda           Sundbybergs IK        j fullf. 
      Bjerkefeldt Sofie      Frosta OK             j fullf. 



      Öppen 8  (47)        5000 m                

  1   Löfås Henrik           Stora Tuna IK          28:25   
  2   Godman Brent           Gotlands Bro OK        33:17   
  3   Andersson Göran        Järla IF OK            34:30   
  4   Axelsson Björn         Finspångs SOK          35:01   
  5   Palmér Ulf             Ulricehamns OK         36:26   
  6   Martinsson Stellan     OK Tyringe             38:16   
  7   Nilsson Peter          OK Tranan              39:07   
  8   Svensson Anders        Rävetofta OK           39:40   
  9   Alnervik Felix         IS Kullen              40:14   
 10   Ågren Kjell            Tumba-Mälarhöjden OK   40:20   
 11   Olofsson David         Halmstads OK           40:21   
 12   Månsson P-G            Södertälje-Nykvar      40:32   
 13   Gustavsson Per         Hjärnarps GH OL        40:43   
 14   Henriksson Anders      Klubb NTNUI            40:54   
 15   Holgersson Per         Snättringe SK          41:26   
 16   Persson John           OK Alehof              41:43   
 17   Johansson Erik         OK Denseln             42:51   
 18   Söderberg Hans         Gamleby OK             44:07   
 19   Gustafsson Magnus      Alvesta SOK            44:09   
 20   Bergkvist Joel         Ringsjö OK             44:44   
 21   Nilsson Jonny          Snättringe SK          46:47   
 22   Wetterling Anders      Stigmännen Karlshamns  47:32   
 23   Antonsen Linda         Klubblös               48:18   
 24   Nilsson Mikael         OK Torfinn             48:24   
 25   Svedjenäs Patrik       OK Skogshjortarna      49:27   
 26   Nilsson Martin U       Frosta OK              50:29   
 27   Bengtsson Håkan        Tjällmo-Godegårds OK   50:35   
 28   Balchen Marte          Klubblös               51:54   
 29   Green Bert-Inge        Stigmännen Karlshamns  52:10   
 30   Bengtsson Bengt        Tormestorps IF         52:53   
 31   Sigbo Marie            Hjärnarps GH OL        54:37   
 32   Frantz Bengt-Göran     Stigmännen Karlshamns  54:59   
 33   Frantz Karin           OK Origo               55:00   
 34   Ståhl Bengt            Hjärnarps GH OL        55:01   
 35   Lundin Jonas           Sundbybergs IK         55:29   
 36   Olsson Gert            OK Silva               56:00   
 37   Krohn Rolf             Hudiksvalls IF         57:25   
 38   Sigbo Holger           OK Kompassen           57:46   
 39   Alnervik Emma          IS Kullen             1:01:10  
 40   Benini Ivand           Klubblös              1:02:20  
 41   Boström Catarina       Enebybergs IF         1:02:32  
 42   Holgersson Agneta      Snättringe SK         1:03:45  
 43   Nilsson Bengt-Åke      OK Torfinn            1:04:16  
 44   Benimi Simone          Klubblös              1:04:23  
 45   Mattisson Rikard       FK Göingarna          1:14:35  

      Gustafsson Linnea      Visborgs OK           Ej godk. 
      Tiltnes Arne           Klubblös              Ej godk. 



      Öppen 9  (21)        6900 m                

  1   Pongrate Martin        Klubblös               47:00   
  2   Windstedt Mats         Södertälje-Nykvar      48:12   
  3   Stroi Michael          Klubblös               51:55   
  4   Kawadsen Lars          Klubblös               53:16   
  5   Wrane Kalle            Sävedalens AIK         54:15   
  6   Mårsell Anna           Linköpings OK          54:57   
  7   Olofsson Niklas        Helsingborgs SOK       57:36   
  8   Lang Markus            Klubblös               57:40   
  9   Nilsson Andreas        Tormestorps IF        1:00:48  
 10   Pettersson Jennie      Visborgs OK           1:03:00  
 11   Tykesson Johan         Rävetofta OK          1:03:01  
 12   Öhlenschläger Erik     Örkelljunga FK        1:03:58  
 13   Sandström Peter        Järla IF OK           1:04:07  
 14   Österberg Rebecka      OK Linné              1:05:11  
 15   Kappel Åke             Gotlands Bro OK       1:06:01  
 16   Freij Anders           Lunds OK              1:11:44  
 17   Freij Harald           Lunds OK              1:13:02  
 18   Gertsson Lotta         Rävetofta OK          1:13:38  
 19   Persson Göran          FK Göingarna          1:19:08  

      Olsson Mattias         Hässleholms OK        Ej godk. 
      Larbo Martin           IFK Lidingös Skid o O j fullf.