U-cup Hässleholms OKsö 2005-08-21 11:51
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl Namn                    Klubb                         Tid 



H16  (4)               

    1 Simon Christoferson     Tormestorps IF              34:23 
    2 Johan Larsson           Hässleholms OK              36:35 
    3 Filip Hällefors         Hässleholms OK              46:21 

      Filip Reimers           Hästveda OK              ej start 



H14  (9)               

    1 Andreas Westlund        Hässleholms OK              28:12 
    2 Tobias Grybb            Tormestorps IF              34:25 
    3 Robert Wetterlöf        OK Tyringe                  43:20 
    4 Sebastian Wetterström   Tormestorps IF              52:49 
    5 Daniel Karlsson         OK Gynge                  1:00:51 
    6 Johan Lövdahl           Hässleholms OK            1:18:56 
    7 Pierre Tornered         Hässleholms OK            1:27:17 

      Tobias Bjelk            Hästveda OK              ej start 
      Felix Nordh             OK Tyringe               ej start 



H12  (7)               

    1 Oskar Andersson         OK Gynge                    26:31 
    2 Hampus Andersson        OK Tyringe                  29:31 
    3 Simon Engel             Hässleholms OK              32:12 
    4 Jonas Johnsson          Hästveda OK                 33:53 
    5 Marcus Nilsson Kempff   Hässleholms OK              35:55 
    6 Emil Westlund           Hässleholms OK              36:55 
    7 Martin Bertilsson       Hässleholms OK              41:55 



H10  (5)               

    1 Harald Ottmer           Tormestorps IF              25:01 
    2 Henning Ottmer          Tormestorps IF              27:55 
    3 Karl-Johan Persson      Tormestorps IF              31:21 
    4 Joel Einarsson          OK Torfinn                  34:21 
    5 Jonathan Albinsson      Tormestorps IF              36:25 



D16  (2)               

    1 Anna Olsson             OK Tyringe                  35:42 

      Emma Winqvist           Hässleholms OK           ej start 



D14  (6)               

    1 Maja Söderlund          Tormestorps IF              33:39 
    2 Isabelle Christoferson  Tormestorps IF              40:36 
    3 Johanna Christoferson   Tormestorps IF              47:15 
    4 Camilla Nilsson         OK Torfinn                  50:01 
    5 Evelina Bengtsson       OK Tyringe                1:15:52 
    6 Hanna Forsén            Hässleholms OK            1:21:47 



D12  (10)              

    1 Sara Svensson           Hässleholms OK              23:20 
    2 Saga Jönsson            Hässleholms OK              27:02 
    3 Elida Ottmer            Tormestorps IF              27:32 
    4 Elin Nilsson            Hässleholms OK              33:56 
    5 Emelie Lennartsdotter   Hästveda OK                 36:18 
    6 Filippa Bengtsson       OK Tyringe                  39:27 
    7 Linnea Forsen           Hässleholms OK              42:44 
    8 Emilia Karlsson         OK Gynge                    44:51 
    9 Rebecka Svensson        Hästveda OK                 52:06 

      Jessica Bjelk           Hästveda OK              Ej godk. 



D10  (5)               

    1 Jessica Nilsson         OK Torfinn                  22:57 
    2 Kajsa Wetterström       Tormestorps IF              30:20 
    3 Emma Andersson          OK Gynge                    39:24 
    4 Ellinor Olsson          OK Gynge                  1:07:28 

      Cajsa Nordh             OK Tyringe               ej start 



U4  (1)                

    1 Carl Gullberg           Hästveda OK               1:08:02 



U3  (2)                

    1 Erik Hällefors          Hässleholms OK              38:48 
    2 Jessica Andersson       Hästveda OK                 39:10 



U2  (3)                

    1 Julia Lundh             Hästveda OK                 40:45 
    2 Ida Forsén              Hässleholms OK              48:29 
    3 Linnea Gustavsson       OK Gynge                    53:33 



U1  (4)                

    1 Daniel Nilsson Kempff   Hässleholms OK              18:35 
    2 Nils-Joel Persson       Tormestorps IF              20:46 
    3 Filip Wetterlöf         OK Tyringe                  26:59 

      Josefin Dahlgren        Hästveda OK              ej start 



INSKOLNING  (2)        

      Alexander Persson       Hässleholms OK              Godk. 
      Fabian Sand             Hässleholms OK              Godk. 



Öppen 2  (3)           

    1 Joel Kristiansson       Markaryds FK                41:51 
    2 Jesper Skoog            OK Tyringe                  42:30 
    3 Sebastian Håkansson     Hässleholms OK              47:14 



Öppen 10  (10)         

    1 Astrid Einarsson        OK Torfinn                  23:22 
    2 Kajsa Forsén            Hässleholms OK              23:23 
    3 Elina Andersson         OK Tyringe                  32:37 
    4 Per Anton Persson       Tormestorps IF              35:48 
    5 Sofia Håkansson         Hässleholms OK              36:04 
    6 Tilda Persson           Hässleholms OK              38:24 
    7 Betty Ottosson          OK Torfinn                  38:31 
    7 Fanny Nilsson           OK Torfinn                  38:31 
    9 Jakob Albinsson         Tormestorps IF              42:15 
   10 Klara Forsén            Hässleholms OK              42:20