Hässleholms OK Nationella, söndagsö 2005-04-17 15:21
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 







H21 ELIT 2  (46)       13380 m                     



    1   (0072) Martin Ivarsson           76    18 Kils OK                    1:18:15 G        

    2   (0122) Edvin Karlsson            80    23 OK Denseln                 1:18:27 G        

    3   (0076) Magnus Olofsson           76     7 FK Friskus Varberg         1:19:49 G        

    4   (0105) Håkan Gunnarsson          76     1 OK Orion                   1:20:18 G        

    5   (0132) Greger Berglund           74    15 IFK Lidingös Skid o OK     1:21:59 G        

    6   (0117) Peter Löfås               80     3 Stora Tuna IK              1:22:16 G        

    7   (0205) Andreas Johansson                  Halden SK NOR              1:23:16 G        

    8   (0145) Henrik Eliasson           83     6 IFK Göteborg               1:23:20 G        

    9   (0121) Anders Axelsson           76    16 Södertälje-Nykvar          1:23:32 G        

   10   (0075) Gustaf Granath            80    21 Västerås SOK               1:23:37 G        

   11   (0193) Crister Nygren            82    17 IF Thor                    1:23:44 G        

   12          Klaus Schgaguler          80    15 IFK Lidingös Skid o OK     1:24:04 G        

   13   (0068) Hans Brolund              81    23 OK Denseln                 1:24:15 G        

   14   (0127) Mikael Andersson          79    14 IK Hakarpspojkarna         1:24:27 G        

   15   (0182) Mårten Martinsson         82    18 Kils OK                    1:24:42 G        

   16          Evgeny Gavrilov           78       Ikaalisten NV FIN          1:24:50 G        

   17   (0124) Per Lenander              77    23 Linköpings OK              1:25:05 G        

   18          Michal Smola              81     7 FK Friskus Varberg         1:25:06 G        

   18   (0157) Daniel Grahn              76     6 IFK Göteborg               1:25:06 G        

   20   (0198) Henrik Berlin             69     1 OK Orion                   1:25:39 G        

   21   (0175) Oskar Håkansson           81     1 Ronneby OK                 1:25:59 G        

   22   (0087) Liutauras Bilevicius      75    15 SOIK Hellas                1:26:22 G        

   23   (0086) Greger Tysk               79     3 Leksands OK                1:26:44 G        

   24   (0172) Magnus Johansson          78       Jämsän R-V FIN             1:27:45 S        

   25   (0131) Erik Engstrand            81     6 IFK Göteborg               1:28:16 S        

   26   (0189) Per-Anders Eggertsen      81    20 IF Hagen                   1:28:50 S        

   27   (0181) Björn Karlsson            70    23 OK Denseln                 1:30:22 S        

   28   (0163) Martin Hogedal            80     1 OK Orion                   1:31:53 S        

   29   (0177) Stefan Hellberg           76    15 Sundbybergs IK             1:34:05 S        

   30   (0166) Fredrik Persson           81    13 OK Pan-Kristianstad        1:36:47 S        

   31          Harri Räty                81       Delta FIN                  1:40:07 S        



        (0196) Petter Haraldsson         83    15 IFK Lidingös Skid o OK    Ej godk.          

        (0179) Andreas Källming          83    14 IK Hakarpspojkarna        Ej godk.          

        (0140) Mattias Johansson         80    15 IFK Lidingös Skid o OK    Ej godk.          

        (0080) Casper Giding             73    15 IFK Lidingös Skid o OK    Ej godk.          

        (0113) Anders Kleist             80    23 OK Denseln                Ej godk.          

        (0083) Emil Bengtsson            80     7 FK Friskus Varberg        ej start          

        (0204) Martin Härberg            85    15 Järla IF OK               ej start          

        (0097) Magnus Palm               79     1 OK Skogsfalken            ej start          

        (0144) Nicolas Girsch            81    23 OK Denseln                ej start          

        (0137) Robbin Kantarp            83    16 OK Hällen                 ej start          

        (0120) Tomas Stenström           81    17 OK Linné                  ej start          

               Janusz Porzycz            73     1 OK Orion                  ej start          

               Robert Banach             74     1 OK Orion                  ej start          

        (0123) Christian Håkansson       74     1 Ronneby OK                ej start          

        (0106) Morten Fenger Grön        73    14 IK Hakarpspojkarna        ej start          







H20 ELIT  (6)          10690 m                     



    1   (0745) Martin Wendt              86    13 FK Boken                   1:16:57 G        

    2   (0826) Glenn Persson             85    13 Ystads OK                  1:28:22 S        

    3   (0593) Joel Bergkvist            86    13 Ringsjö OK                 1:31:40 S        

    4   (0975) Fredrik Hansen            86    13 FK Boken                   1:37:55 S        

    5   (0800) Fredrik Svensson          85    13 OK Torfinn                 1:49:23 B        



        (0602) Johan Irwe                85    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          







H18 ELIT  (34)         7960 m                      



    1   (0155) Mikael Kristensson        87    13 OK Torfinn                   46:29 G        

    2   (0433) Erik Liljequist           88    14 OK Älme                      50:31 G        

    3          Michal Krajcik            87     1 OK Orion                     53:16 S        

    4   (0673) Dennis Hansson            88     1 OK Orion                     57:09 S        

    5   (0759) Sebastian Ljungdahl       88    13 Hjärnarps GH OL              57:28 S        

    6   (0733) Markus Nilsson            87     7 OK Nackhe                    59:55 S        

    7   (0963) Anton Odbro               88    20 Ulricehamns OK             1:00:16 S        

    8   (0726) Robin Westesson           88    13 OK Kontinent               1:01:01 S        

    9   (0841) Rasmus Leo                88    14 OK Stigen                  1:01:09 S        

   10   (0623) Linus Bohman              88    13 Hjärnarps GH OL            1:01:19 S        

   11   (0953) Olof Nilsson              88     1 Ronneby OK                 1:02:09 S        

   12   (0945) Robin Johansson           88     1 OK Skogsfalken             1:03:00 S        

   13   (0858) Lukas Petersson           89     1 Ronneby OK                 1:04:02 S        

   14   (0676) Tim Björkman              87     1 OK Vilse 87                1:04:22 S        

   15   (0736) Patrik Lindeberg          88    13 Ringsjö OK                 1:06:30 B        

   16   (0961) Erik Memmi                88     7 Halmstads OK               1:07:06 B        

   17   (0930) Jonatan Andersson         88     7 Falkenbergs OK             1:07:41 B        

   18   (1000) Joakim Axelsson           88    20 Ulricehamns OK             1:08:43 B        

   19   (1009) Emil Svensson             88    13 Hjärnarps GH OL            1:09:33 B        

   20   (1184) Eric Olsson               88    13 Tockarps IK                1:10:02 B        

   21   (0854) Mattias Killander         87    13 Hästveda OK                1:12:00          

   22          Niclas Lindblom           87     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:15:08          

   23   (1201) Mikael Cassel             88     7 Halmstads OK               1:15:25          

   24   (1057) Magnus Johnsson           87    13 FK Göingarna               1:17:12          

   25   (1069) Jens Hagedorn-Johansson   88    13 Hjärnarps GH OL            1:17:21          

   26   (0995) Eddie Persson             87    13 Ystads OK                  1:18:09          

   27   (1013) Fredrik Jönsson           88    13 OK Kontinent               1:19:33          

   28   (1093) Jon Olsson                88    13 Tockarps IK                1:41:30          



        (1016) Sebastian Jogby           88    13 OK Pan-Kristianstad       Ej godk.          

        (0460) Ola Nyberg                87    13 OK Pan-Kristianstad       Ej godk.          

        (1007) Linus Pilblad             87     1 OK Skogsfalken            Ej godk.          

        (1028) Patrik Carlsson           87    13 OK Kontinent              Ej godk.          

        (0875) Peter Stenbeck            87     7 Halmstads OK              ej start          

        (0985) Jonathan Svensson         88    14 Växjö OK                  ej start          







D21 ELIT 2  (45)       9030 m                      



    1   (0091) Elsa Törnros              82    15 Tumba-Mälarhöjden OK       1:08:45 G        

    2   (0061) Helena Andersson          78     7 FK Friskus Varberg         1:09:09 G        

    3   (0126) Karin Boström             84    15 Järfälla OK                1:09:22 G        

    4   (0037) Johanna Svensson          80    16 OK Hällen                  1:09:28 G        

    5   (0112) Ingela Alvmyren           72     7 Halmstads OK               1:09:46 G        

    6   (0051) Charlotte Lindkvist       65    23 OK Denseln                 1:10:06 G        

    7   (0130) Zuzana Stehnova           81    17 IF Thor                    1:10:11 G        

    8   (0076) Helena Sönsteröd          75    14 IK Hakarpspojkarna         1:11:15 G        

    9   (0083) Anna Zetterberg           72    17 IF Thor                    1:11:20 G        

   10   (0086) Anna Falk                 73    15 Sundbybergs IK             1:11:34 G        

   11   (0060) Sara Linse                62    13 Lunds OK                   1:11:52 G        

   12   (0043) Helena Nordin             77    17 IF Thor                    1:12:05 G        

   13   (0184) Anna Ställberg            82    15 Tullinge SK                1:12:18 G        

   14   (0067) Maria Magnusson           81     7 FK Friskus Varberg         1:12:42 G        

   15   (0176) Lina Nero                 84     1 Ronneby OK                 1:12:58 G        

   16   (0050) Annika Björk              76    17 OK Linné                   1:13:09 G        

   17   (0303) Allison Jones             76    17 OK Linné                   1:13:31 G        

   18   (0120) Lina Svensson             79     1 OK Skogsfalken             1:13:44 G        

   19   (0131) Petra Halvarson           80    17 IF Thor                    1:13:54 G        

   20   (0148) Anna Edenbrandt           84    17 IF Thor                    1:14:23 G        

   20   (0100) Lena Gillgren             83     3 Stora Tuna IK              1:14:23 G        

   22   (0089) Karin Skogholm            78    15 Tumba-Mälarhöjden OK       1:14:24 G        

   23   (0162) Frida Nero                82     1 Ronneby OK                 1:15:16 G        

   24   (0133) Sarah Olofsson            77     1 Ronneby OK                 1:16:35 S        

   25   (0803) Anna Elffors              76     1 OK Orion                   1:16:40 S        

   26   (0192) Linda Nordin              76    15 Sundbybergs IK             1:17:01 S        

   27   (0236) Linn Axelsson             83     3 Domnarvets GOIF            1:17:28 S        

   28   (0150) Natalie Egli              84    15 Söders SOL Tyresö          1:17:34 S        

   29   (0167) Hanna Svensson            79    20 Ulricehamns OK             1:17:48 S        

   30   (0198) Eva Öhlund                83    20 Ulricehamns OK             1:18:22 S        

   31          Sieglinde Kundisch        82    23 Linköpings OK              1:18:27 S        

   32   (0039) Sofia Karlsson            83    15 Tullinge SK                1:18:31 S        

   33   (0262) Caroline Green            82    14 IK Hakarpspojkarna         1:18:50 S        

   34   (0318) Elisabet Larsson          82     6 Göteborg-Majorna OK        1:19:19 S        

   35   (0371) Sara Helander             81     3 Domnarvets GOIF            1:19:45 S        

   36   (0170) Karin Kjellman            80    10 Sundsvalls OK              1:20:36 S        

   37   (0102) Linda Ryen                74    18 OK Djerf                   1:22:41 S        

   38   (0168) Emma Öberg                84    16 OK Hällen                  1:24:40 S        

   39   (0119) Anna-Karin Bondesson      79    13 OK Pan-Kristianstad        1:26:44 S        

   40   (0113) Karin Elfving             82     3 Domnarvets GOIF            1:31:31 S        

   41   (0222) Teres Gustavsson          83     1 Ronneby OK                 1:31:56 S        



        (0194) Jennifer Gull             81     7 FK Friskus Varberg        Ej godk.          

        (0175) Helena Lindén             79    13 Lunds OK                  Ej godk.          

        (0191) Lina Palmér               79    20 Ulricehamns OK            ej start          

        (0325) Emma Palmér               83    20 Ulricehamns OK            ej start          







D20 ELIT  (6)          7380 m                      



    1   (0511) Jennie Andersson          86     7 Falkenbergs OK             1:13:34 G        

    2   (0485) Sofia Killander           85    13 Hästveda OK                1:16:51 G        

    3   (0470) Camilla Sigbo             86    13 FK Boken                   1:35:46 S        

    4   (0550) Pia-Maria Bondesson       85    13 Frosta OK                  1:39:57 S        



        (0503) Karna Thorsson            86    13 Malmö OK                  Ej godk.          

        (0232) Frida Andersson           86     7 Falkenbergs OK            ej start          







D18 ELIT  (12)         5810 m                      



    1   (0427) Agnes Söderlund           88    13 Tormestorps IF               50:08 G        

    2   (0367) Kristin Boman             88    14 SOK Viljan                   51:14 G        

    3   (0548) Anja Nylander             87    13 Härlövs IF                   54:07 G        

    4   (0471) Ida Olsson                88     1 OK Orion                     54:47 G        

    5   (0577) Erica Ek                  88    13 Lunds OK                     55:00 G        

    6   (0563) Emmie Christoferson       88    13 Tormestorps IF               57:51 S        

    7   (0619) Anna Brodin               88    13 OK Kontinent               1:02:40 S        

    8   (0614) Cecilia Olsson            87    13 Rävetofta OK               1:05:03 S        

    9   (0654) Ingela Smedenmark         87     1 Ronneby OK                 1:05:10 S        

   10   (0677) Kristina Aspvall          88     1 Ronneby OK                 1:08:30 S        

   11   (0636) Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                 1:10:34 S        

   12   (0680) Marie Palmgren            88    13 Helsingborgs SOK           1:20:05          







H80  (11)              2940 m                      



    1          Rune Isaksson             25    13 Helsingborgs SOK             40:26 G        

    2          Hans Lindin               25    13 Malmö OK                     47:07 S        

    3          Kurt Pålsson              25    13 Helsingborgs SOK             58:09 B        

    4          Bo Tyvik                  24     7 Falkenbergs OK               58:16 B        

    5          Nils Carlsson             22    13 FK Snapphanarna              59:34 B        

    6          Nils Persson              24    13 Tockarps IK                1:07:42          

    7          Claes Claesson            21    13 Malmö OK                   1:08:45          

    8          Gustaf Almqvist           24    14 OK Älme                    1:16:42          

    9          Hugo Ahldén               19     7 FK Friskus Varberg         1:24:18          



               Uno Åshage                23     7 Halmstads OK              ej start          

               Gunnar Carlsson           24    13 OK Gynge                  ej start          







H75  (21)              3270 m                      



    1          Helmer Ekberg             29     7 Ätrans IF                    37:58 G        

    2          Nisse Bohman              27    13 OK Kompassen                 41:42 G        

    3          Åke Dahlström             28    13 FK Snapphanarna              42:49 S        

    4          Stig-Allan Jönsson        28     7 Halmstad Garnisons IF        43:22 S        

    5          Sven Granstedt            26    13 OK Pan-Kristianstad          44:20 S        

    6          Kjell-Arne Pettersson     30    13 Härlövs IF                   46:19 S        

    7          Egon Persson              30    13 OK Kompassen                 47:47 S        

    8          Nils Rågstedt             30    13 IS Kullen                    48:34 S        

    9          Stig Sjöholm              29    13 Ringsjö OK                   49:49 S        

   10          Sven Snogerup             29    13 Lunds OK                     51:52 S        

   11          Nils-Åke Nilsson          29    13 Andrarums IF                 51:58 S        

   12          Ragnar Bengtsson          28    13 FK Snapphanarna              53:02 S        

   13          Bertil Johansson          30    13 Frosta OK                    53:42 S        

   14          Ove Nordahl               29    13 Simrishamns OK               57:51          

   15          Gösta Svensson            29    14 OK Älme                      57:59          

   16          Nils Andersson            28    13 OK Kompassen               1:04:06          

   17          Lennart Nilsson           30    13 OK Kompassen               1:07:19          



               Carl-Åke Hansson          29     7 Laholms IF OK             Ej godk.          

               Yngve Jönsson             27    13 OK Silva                  Ej godk.          

               Arne Nordahl              26    13 Örkelljunga FK            Ej godk.          

               Knut Nilsson              27    13 OK Kompassen              ej start          







H70  (16)              4120 m                      



    1          Ragnar Collryd            35    14 Bredaryds SOK                40:02 G        

    2          Peo Bengtsson             33    13 OK Pan-Kristianstad          42:35 G        

    3          Karl-Erik Persson         35    13 OK Kompassen                 43:42 G        

    4          Ahti Pärssinen            33    13 OK Silva                     44:03 G        

    5          Klas Tykesson             34    13 Rävetofta OK                 44:59 G        

    6          Sven Andersson            30    14 OK Stigen                    46:29 S        

    7          Leif Claesson             33    13 Tormestorps IF               47:28 S        

    8          Hans Holmqvist            32    13 Örkelljunga FK               49:19 S        

    9          Leo Åkesson               31    13 Härlövs IF                   53:41 S        

   10          Kjell Björup              33    13 Lunds OK                     54:14 S        

   11          Per Fresk                 33    13 Frosta OK                    54:16 S        

   12          Jan-Eric Nelking          35    13 FK Åsen                      56:46 S        

   13          Arne Andersson            31    13 Eslövs FK                  1:00:12 B        

   14          Arvid Johansson           31     7 OK Nackhe                  1:04:18          

   15          Jan Jönsson               31     7 Falkenbergs OK             1:15:39          

   16          Eskil Olofsson            31    13 Helsingborgs SOK           1:16:53          







H65  (28)              4340 m                      



    1          Inge Nilsson              39    13 Tockarps IK                  41:26 G        

    2          Ernie Broström            38     7 Halmstads OK                 42:06 G        

    3          Kurt Larsson              38     7 OK Nackhe                    42:47 G        

    4          Bo Wadensjö               38    14 FK Finn                      42:56 G        

    5          Bo Svensson               40    13 Tockarps IK                  45:45 G        

    6          Ingemar Svensson          39    13 Lunds OK                     46:29 G        

    7          Karl-Axel Nilsson         40     6 Kungälvs OK                  46:52 G        

    8          Bertil Lööf               38    13 OK Pan-Kristianstad          48:16 S        

    9          Hubert Hugosson           40    13 OK Gynge                     48:56 S        

   10          Allan Sunnergren          40    13 Hjärnarps GH OL              52:02 S        

   11          Burne Nilsson             37    13 OK Torfinn                   53:57 S        

   12          Torbjörn Wingqvist        38    13 Ringsjö OK                   54:09 S        

   13          Håkan Brost               40    13 Malmö OK                     55:43 S        

   14          Kennerth Gustafsson       40    14 OK Virdarna                  55:58 S        

   15          Sune Backan               40    13 Eslövs FK                    57:41 S        

   16          Nils-Gustav Svensson      37    13 OK Kompassen               1:02:23 B        

   17          Gunnar Friberg            38    13 OK Kompassen               1:02:56 B        

   18          Bengt Olofsson            36    13 Hjärnarps GH OL            1:03:25          

   19          Einar Sjöström            36    13 Rävetofta OK               1:04:03          

   20          Bengt Åberg               38    13 Frosta OK                  1:05:28          

   21          Allan Hammar              40    13 OK Kompassen               1:12:07          

   22          Sedney Hugosson           36    13 Lunds OK                   1:12:31          

   23          Hans Falk                 40    14 Värend GN OL               1:13:27          

   24          Ebbe Pehrsson             40    13 OK Silva                   1:22:19          



               Nils-Åke Nilsson          40    13 Härlövs IF                Ej godk.          

               Göran Bengtsson           39    14 FK Finn                   Ej godk.          

               Sven Levin                39    13 Andrarums IF              ej start          

               Torsten Claesson          39    14 OK Älme                   ej start          







H60  (41)              4450 m                      



    1          Morgan Ljung              45    14 Vaggeryds SOK                37:45 G        

    2          Inge Persson              43    13 FK Boken                     38:50 G        

    3          Lars Hylén                43    13 Ringsjö OK                   40:20 G        

    4          Sven-Åke Granquist        42    13 Hästveda OK                  40:51 G        

    5          Knut Masseck              45    13 Ringsjö OK                   41:09 G        

    6          Göran Andersson           42     1 Stigmännen Karlshamns OK     41:50 G        

    7          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                  42:51 S        

    8          Roland Offrell            42    13 Frosta OK                    43:26 S        

    9          Jan Hansson               45    13 Lunds OK                     43:58 S        

   10          Peeter-Jaan Kask          44    13 Lunds OK                     44:15 S        

   11          Bertil Olofsson           41    13 Andrarums IF                 44:33 S        

   12          Ingvar Persson            45    13 FK Åsen                      46:02 S        

   13          Ulf Jönsson               45     7 Laholms IF OK                46:58 S        

   14          Lars Lindén               42    13 OK Gynge                     47:02 S        

   15          Thore Pettersson          43    13 OK Tyringe                   49:04 S        

   16          Göran Persson             41    14 FK Finn                      49:24 S        

   17          Lars Henriksson           44    14 OK Älme                      49:41 S        

   18          John Ohlandersson         44    13 Örkelljunga FK               49:46 S        

   19          Bengt Andersson           44    13 Tormestorps IF               50:56 S        

   20          Sven Ruther               44    14 OK Älme                      51:40 S        

   21          Bertil Ottosson           42    13 FK Göingarna                 52:03 S        

   22          Nils-Eric Ericsson        41    13 FK Åsen                      54:27 B        

   23          Raimo Salminen            41    14 Växjö OK                     54:39 B        

   24          Sven Thelandersson        44    13 Lunds OK                     56:15 B        

   25          Christer Grönblad         44    13 Härlövs IF                   56:53 B        

   26          Kenneth Arvidsson         43    14 Alvesta SOK                  59:13          

   27          Bengt Bergkvist           41     1 Stigmännen Karlshamns OK     59:33          

   28          Tom Lindberg              43    13 Lunds OK                   1:00:00          

   29          Mats Rosén                41    13 Hästveda OK                1:00:02          

   30          Bengt-Åke Nilsson         44    13 OK Torfinn                 1:00:57          

   31          Håkan Malmgren            45    13 Malmö OK                   1:03:40          

   32          Sven-Erik Forsell         43    13 Lunds OK                   1:06:03          

   33          Johnny Malmgren           43    13 Hjärnarps GH OL            1:07:23          

   34          Bengt Johansson           43    13 OK Silva                   1:07:54          

   35          John-Erik Bergstrand      42    14 Värend GN OL               1:08:08          

   36          Christer Ljungquist       43    13 Lunds OK                   1:09:59          

   37          Lennart Nilsson           41    13 Malmö OK                   1:12:39          



               Göran Bengtsson           44     7 IK Trenne Ullared         Ej godk.          

               Gunnar Johansson          42     1 OK Orion                  ej start          

               Bo-Göran Persson          44    13 OK Torfinn                ej start          

               Sven Falkman              42    13 Örkelljunga FK            ej start          







H55  (53)              5040 m                      



    1          Håkan Winnberg            49     7 IK Trenne Ullared            37:31 G        

    2          Agne Bengtsson            48    13 OK Kompassen                 37:43 G        

    3          Lars Lindborg             50    13 Tormestorps IF               39:04 G        

    4          Rune Larsson              49    20 OK Skogshjortarna            39:28 G        

    5          Stig Johansson            48    14 Bredaryds SOK                39:41 G        

    6          Jörgen Nilsson            50     1 Ronneby OK                   40:38 G        

    7          Bo-Anders Nilsson         50    13 Lunds OK                     42:16 S        

    8          Ove Thorsson              48     7 IK Trenne Ullared            42:37 S        

    9          Lars Gunnar Bengtsson     48     1 Stigmännen Karlshamns OK     44:22 S        

   10          Per-Olof Fernberg         45    13 IS Skanne                    44:43 S        

   11          Bill Schölin              48    13 Örkelljunga FK               45:20 S        

   12          Sven-Eric Ericson         50    13 Helsingborgs SOK             46:26 S        

   13          Åke Persson               48    13 Hjärnarps GH OL              46:35 S        

   14          Håkan Nilsson             47    13 Malmö OK                     46:49 S        

   15          Sven-Olof Larsson         49    14 Växjö Allmänna IS            47:17 S        

   16          Erland Martinsson         46    13 OK Tyringe                   47:49 S        

   17          Eric Tenland              47    13 Andrarums IF                 48:03 S        

   18          Janne Lindholm            48    13 Frosta OK                    48:37 S        

   19          Göran Johnsson            50    13 Ringsjö OK                   48:51 S        

   20          Per Engkvist              46     1 Ronneby OK                   50:37 S        

   21          Owe Nilsson               49     1 Stigmännen Karlshamns OK     50:41 S        

   22          Lars-Åke Sjökvist         47    14 Värend GN OL                 50:51 S        

   23          Anders Wetterling         47     1 Stigmännen Karlshamns OK     52:11 S        

   24          Rolf Gustafsson           49    13 Helsingborgs SOK             52:25 S        

   25          Gert Nilsson              50    13 Lunds OK                     52:53 S        

   26          Gert Olsson               48    13 OK Silva                     53:10 S        

   27          Stig Johansson            49    13 Helsingborgs SOK             53:11 S        

   28          Bengt Ståhl               47    13 Hjärnarps GH OL              53:50 S        

   29          Sven-Erik Jönsson         49    13 OK Tyringe                   54:22 B        

   30          Roy Owesson               46    13 Helsingborgs SOK             55:52 B        

   31          Karl Bertil Kjellsson     46    13 Rävetofta OK                 55:53 B        

   32          Sven Persson              46    13 FK Boken                     58:12          

   33          Ingemar Johansson         48     7 Halmstads OK                 58:24          

   34          Karl-Uno Andersson        49     7 Falkenbergs OK               59:11          

   35          Ingvar Schön              48    13 Andrarums IF                 59:32          

   36          Lars Persson              48    13 OK Kompassen                 59:43          

   37          Sven-Erik Persson         49    13 Frosta OK                    59:46          

   38          Lennart Martinsson        48    13 OK Tyringe                 1:01:22          

   39          Sven-Olle Söderberg       50     1 OK Skogsfalken             1:02:05          

   40          Kenth Svensson            48     1 OK Skogsfalken             1:02:41          

   41          Ingemar Svensson          49    13 Tormestorps IF             1:04:51          

   42          Leif Karlsson             46    13 Frosta OK                  1:05:44          

   43          Mats Håkansson            48    13 Malmö OK                   1:07:39          

   44          Nils-Erik Bondesson       48    13 Frosta OK                  1:10:56          



               Leif Sandgren             47    13 Frosta OK                 Ej godk.          

               Göran Larsson I           48    13 OK Kompassen              Ej godk.          

               Kenth Sundgren            49    13 OK Silva                  Ej godk.          

               Magnus Haraldsson         50    15 Gustavsbergs IF           ej start          

               Ulf Kristensson           49     7 Halmstads OK              ej start          

               Kjell Lönn                48    13 Hjärnarps GH OL           ej start          

               Olle Nyström              46    13 IS Kullen                 ej start          

               Rolf Andréasson           49     1 OK Skogsfalken            ej start          

               Jan Persson               47    13 Ystads OK                 ej start          







H55 MOTION  (4)        3780 m                      



    1          Christer Nelsén           47     7 Falkenbergs OK               50:52 S        

    2          Stig Nydahl               46     1 Stigmännen Karlshamns OK     55:58 S        

    3          Jan-Åke Hansson           48     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:11:39 B        

    4          Leif Sandström            46     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:12:04 B        







H50  (31)              5340 m                      



    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                  41:58 G        

    2          Svend-Erik Mathiassen     54    13 Lunds OK                     42:14 G        

    3          Per Linse                 55    13 Lunds OK                     44:14 G        

    4          Stellan Martinsson        55    13 OK Tyringe                   44:59 G        

    5          Arne Andersson            54    13 OK Torfinn                   46:20 G        

    6          Ken Ragnarsson            53    13 OK Kompassen                 46:30 G        

    7          Ulf Ä Johansson           54     7 Halmstads OK                 47:15 S        

    8          Lennart Erfors            53    13 OK Torfinn                   47:49 S        

    9          Torgny Ottosson           54    13 OK Torfinn                   49:37 S        

   10          Anders Freij              55    13 Lunds OK                     49:46 S        

   11          Anders Wallner            53    13 Lunds OK                     51:07 S        

   12          Jonny Svensson            53     1 OK Vilse 87                  51:58 S        

   13          Lennart Smedenmark        52     1 Ronneby OK                   54:22 S        

   14          Thomas Nilsson            55    13 FK Göingarna                 57:01 S        

   15          Leif Åke Andersson        54    13 FK Boken                     57:03 S        

   16          Rolf Ohrlander            54    13 OK Pan-Kristianstad          57:08 S        

   17          Leif Nilsson              53    14 OK Älme                      59:29 B        

   18          Holger Sigbo              55    13 OK Kompassen               1:00:49 B        

   19          Olof Ståhl                51    13 Lunds OK                   1:03:09          

   20          Gert Olsson               51    13 Tockarps IK                1:03:35          

   21          Bo Fält                   54    13 OK Kompassen               1:06:44          

   22          Anders Henriksson         51     1 OK Skogsfalken             1:08:27          

   23          Bengt Aspvall             52     1 Ronneby OK                 1:10:11          

   24          Bengt Hansson             51    13 Andrarums IF               1:12:07          



               Peter Lincoln             55    13 FK Snapphanarna           ej start          

               Christer Kaisajuntti      54     1 OK Skogsfalken            ej start          

               Kennet Sandström          54    14 OK Stigen                 ej start          

               Bo Johansson              50     1 OK Vilse 87               ej start          

               Roger Thörn               55     1 OK Vilse 87               ej start          

               Tommy Eriksson            51    15 Tullinge SK               ej start          

               Kent Hansson              54     7 Halmstad Garnisons IF     ej start          







H45  (33)              5950 m                      



    1          Lars Söderlund            60    13 Tormestorps IF               39:28 G        

    2          Jan Nilsson               59    13 OK Pan-Kristianstad          40:12 G        

    3          Mats Brorsson             59    13 Tockarps IK                  40:59 G        

    4          Ulf Palmér                56    20 Ulricehamns OK               44:28 S        

    5          Thomas Henmyr             60     1 OK Vilse 87                  45:00 S        

    6          Ingemar Petersson         57     7 Halmstads OK                 45:48 S        

    7          Svante Bjurgren           56    14 IK Hakarpspojkarna           47:03 S        

    8          Gert Nielsen              57    13 Lunds OK                     49:47 S        

    9          Johan Berglund            56     6 Sävedalens AIK               49:51 S        

   10          Ulf Carlsson              58    14 OK Stigen                    50:29 S        

   11          Mats Skäppegård           57    13 FK Åsen                      50:43 S        

   12          Tore Tjernlund            58     1 OK Vilse 87                  51:15 S        

   13          Andreas Oxenstierna       60    13 Ringsjö OK                   51:44 S        

   14          Hans-Åke Lundqvist        60    13 OK Gynge                     52:10 S        

   15          Anders Irbäck             60    13 Lunds OK                     52:28 S        

   16          Sten Segerslätt           57    13 Rävetofta OK                 53:08 S        

   17          Mikael Svensson           57    13 OK Pan-Kristianstad          59:19 B        

   18          Håkan Henmyr              58     1 OK Vilse 87                1:00:30          

   19          Bo Arne Ståhl             60    13 IS Kullen                  1:03:04          

   20          Håkan Nyberg              59    13 OK Kontinent               1:03:14          

   21          Lars Magnusson            57    14 OK Älme                    1:04:43          

   22          Krister Österblad         59    13 FK Boken                   1:07:28          

   23          Thomas Almqvist           56    13 Rävetofta OK               1:08:46          

   24          Håkan Johansson           58    13 Helsingborgs SOK           1:11:18          

   25          Stefan Norrestam          59    13 Helsingborgs SOK           1:11:50          

   26          Leif Carlsson             58    13 OK Kontinent               1:12:43          

   27          Per Erlandsson            59     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:23:47          



               Erling Johansson          56    13 Hjärnarps GH OL           Ej godk.          

               Anders Johansson          60    13 Lunds OK                  ej start          

               Alf Westesson             57    13 OK Kontinent              ej start          

               Per Edvardsson            57    13 OK Torfinn                ej start          

               Gunnar Johansson          57    15 Skarpnäcks OL             ej start          

               Robert Lagerqvist         59    13 Ystads OK                 ej start          







H45 MOTION  (6)        4890 m                      



    1          Rolf Gustafsson           56    13 Tormestorps IF               52:00 S        

    2          Lars Johansson            52     7 OK Nackhe                    53:24 S        

    3          Jan-Bertil Lundblad       56     7 OK Nackhe                  1:04:46 B        

    4          Sven Erik Persson         52    13 Ystads OK                  1:21:02          

    5          Lars-Göran Frisell        59    13 Helsingborgs SOK           1:26:15          

    6          Christer Nilsson          57    13 Ystads OK                  1:35:47          







H40  (26)              6470 m                      



    1          Zoltan Fazakas            63    13 OK Pan-Kristianstad          42:22 G        

    2          Göran Månsson             61     1 OK Dacke                     45:35 G        

    3          Stefan Pålsson            64    13 Tockarps IK                  46:29 G        

    4   (1214) Per-Åke Nilsson           65    13 Härlövs IF                   46:41 G        

    5          Lars Persson              64     1 OK Skogsfalken               47:18 G        

    6          Anders Eriksson           65    17 OK Linné                     47:45 G        

    7          Sven Giselsson            62     1 Ronneby OK                   49:11 S        

    8          Sven Lundgren             65    14 Värend GN OL                 49:34 S        

    9          Sven Johansson            65     1 OK Orion                     51:08 S        

   10          Mats Svensson             62    13 Hjärnarps GH OL              51:18 S        

   11   (1129) Anders Thureson           65    15 SOIK Hellas                  51:40 S        

   12          Per-Olof Andersson        65    13 OK Tyringe                   53:02 S        

   13          Bengt Olsson              63    13 Eslövs FK                    54:18 S        

   14          Jan-I Nygren              62    13 FK Boken                   1:03:26 B        

   14          Per Andersson             65    13 OK Gynge                   1:03:26 B        

   16          Lars Ohlsson              63    13 FK Göingarna               1:03:52 B        

   17          Mikael Johansson          64     7 OK Nackhe                  1:06:15          

   18          Pål Bengtsson             62    13 IS Kullen                  1:07:06          

   19          Kent Johansson            62    13 Tormestorps IF             1:08:28          

   20          Anders Berg               62    13 IS Kullen                  1:08:30          

   21          Peder Nilsson             65    13 OK Torfinn                 1:09:08          

   22          Nisse Rosén               61     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:09:18          

   23          Tom Arnshed               61    13 OK Kontinent               1:11:32          

   24          Mats Hildingsson          63    13 Lunds OK                   1:17:30          



               Anders Åberg              60    13 OK Torfinn                ej start          

               Per Gerdle                63     7 Halmstad Garnisons IF     ej start          







H35 LÅNG  (2)          8570 m                      



    1          Niklas Nilsson            67    13 Härlövs IF                 1:01:15 G        

    2          Jan Lager                 70     7 Halmstads OK               1:03:44 G        







H35  (11)              6900 m                      



    1          Patrik Rosén              67    13 Hästveda OK                  50:37 G        

    2          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                  54:20 G        

    3          Robert Bylander           67    13 Helsingborgs SOK             57:58 S        

    4          Lars Harrie               68    13 Lunds OK                     58:38 S        

    5          Håkan Karlsson            67    14 FK Finn                      58:54 S        

    6          Mikael Nilsson            70    13 OK Torfinn                 1:05:06 S        

    7   (1160) Dennis Persson            69    14 Växjö OK                   1:07:28 S        

    8          Mikael Gustavsson         68    13 OK Gynge                   1:07:37 S        

    9          Patrik Wåhlin             68     1 OK Skogsfalken             1:17:02          

   10          Jonas Johansson           69     1 OK Skogsfalken             1:23:32          



               Johan Lindström           68     7 Falkenbergs OK            ej start          







H35 MOTION  (4)        5310 m                      



    1          Jonas Åhlin               63    13 Helsingborgs SOK             53:58 S        

    2          Ulf Danielsson            66    13 OK Kontinent               1:18:39 B        

    3          Tony Kellerson            64    13 Simrishamns OK             1:20:36 B        



               Vidar Albinsson           67    13 Tormestorps IF            ej start          







H21 LÅNG  (59)         12590 m                     



    1   (0245) Rickard Wass              83    15 Järla IF OK                1:18:49 G        

    2   (0151) Daniel Nilsson            78     1 OK Skogsfalken             1:18:58 G        

    3   (0243) Petter Jönsson            84    15 Järla IF OK                1:20:02 G        

    4   (0263) Tomas Unander             77    10 Sundsvalls OK              1:22:57 G        

    5   (1247) Maxim Ryabkin             75    15 SOIK Hellas                1:22:59 G        

    6   (0208) Martin Larbo              75    15 IFK Lidingös Skid o OK     1:23:18 G        

    7          Thomas Westlund           66    13 OK Pan-Kristianstad        1:23:32 G        

    8   (0304) Jesper Håkansson          76    13 Härlövs IF                 1:23:47 G        

    9   (0226) Andreas Ferm              78     1 OK Skogsfalken             1:24:29 G        

   10   (0326) Reuben Smith              76    14 Nybro OK                   1:24:44 G        

   11          Jakob Bengtsson           78     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:25:47 G        

   12   (0595) Jakob Physant             78     6 Göteborg-Majorna OK        1:26:28 G        

   13          Ronny Falk                70    15 Sundbybergs IK             1:27:18 S        

   14   (1172) Joakim Ferm               81    13 FK Göingarna               1:27:29 S        

   15   (0376) Joakim Gunnarsson         80    13 Ringsjö OK                 1:28:05 S        

   16   (0530) Rasmus Grönlund           78    13 Lunds OK                   1:28:42 S        

   17   (0384) Daniel Liljedahl          83    13 OK Pan-Kristianstad        1:28:46 S        

   18   (0345) Dan Wester                84    15 Järla IF OK                1:28:56 S        

   19          Magnus Axelsson           74     6 Göteborg-Majorna OK        1:29:12 S        

   20   (0223) Ingemar Ericsson          74     1 Ronneby OK                 1:30:18 S        

   21   (0312) Jonas Engström            83    16 OK Hällen                  1:31:49 S        

   22          Per Aspegren              81    13 OK Kontinent               1:32:34 S        

   23   (0286) Markus Frödin             75    10 Sundsvalls OK              1:32:43 S        

   24          Tim Schröder              78    13 Malmö OK                   1:34:06 S        

   25   (0422) Markus König              79    14 IK Hakarpspojkarna         1:34:26 S        

   26          Björn Nilsson             69    13 Härlövs IF                 1:34:32 S        

   27          Fredrik Hjort             56    13 Helsingborgs SOK           1:37:05 S        

   28          Jacob Johansson           83     7 Falkenbergs OK             1:37:28 S        

   29          Johan Aspegren            79    13 OK Kontinent               1:37:35 S        

   30          Anders Jönsson            76    13 OK Torfinn                 1:38:15 S        

   31   (0374) Peter Nilsson             72    14 IK Hakarpspojkarna         1:38:23 S        

   32   (0440) Anders Selin              70    13 FK Göingarna               1:38:27 S        

   33          Andreas Persson           75     6 Göteborg-Majorna OK        1:38:42 S        

   34          Magnus Jonasson           73    13 Malmö OK                   1:44:33 S        

   35   (0591) Andreas Eriksson          79    13 Lunds OK                   1:45:15 S        

   36   (0922) Magnus Jönsson            86    13 OK Kontinent               1:45:41 S        

   37          Magnus Carlsson           69    14 OK Stigen                  1:45:49 S        

   38          Peter Larsson             62    13 FK Boken                   1:52:21 B        

   39          Björn Lindkvist           75    13 Malmö OK                   1:53:50 B        

   40          Pontus Larsson            62     1 OK Skogsfalken             1:55:55 B        



        (0876) Mats Gustavsson           74     7 FK Friskus Varberg        Ej godk.          

               Pär Fridsell              70    13 Eslövs FK                 Ej godk.          

        (0645) Jonas Nyberg              84    13 OK Pan-Kristianstad       Ej godk.          

        (0219) Rickard Ekman             69    17 OK Roslagen               j fullf.          

        (0217) Henric Carlsson           84    15 Järla IF OK               ej start          

        (0448) Jonas Bengtsson           79    13 Härlövs IF                ej start          

        (0441) Tobias Thorsson           82     7 IK Trenne Ullared         ej start          

        (0281) Gustav Näsman             77     1 Ronneby OK                ej start          

        (0336) Magnus Thurén             77     1 Ronneby OK                ej start          

               Albin Andersson           79     7 Falkenbergs OK            ej start          

               Ronnie Andersson          79     7 Falkenbergs OK            ej start          

        (0520) Henrik Bengtsson          78     7 Falkenbergs OK            ej start          

               Martin Ottosson           74     6 Göteborg-Majorna OK       ej start          

               Lars Jakobsson            78     7 Halmstads OK              ej start          

               Richard Andersson         67    13 Lunds OK                  ej start          

        (0030) Jörgen Olsson             71    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          

               Per Kristiansson          68    13 OK Kontinent              ej start          

        (0711) Per Erik Jönsson          79    13 OK Torfinn                ej start          

        (0284) Stefan Sandahl            72    14 IK Hakarpspojkarna        ej start          







H21  (29)              7590 m                      



    1   (0347) Per Andréasson            81     1 OK Skogsfalken               48:10 G        

    2          Roine Schölin             74    13 Örkelljunga FK               52:39 G        

    3          Magnus Svensson           84    13 Hjärnarps GH OL              55:39 S        

    4          Magnus Larsen             68    13 FK Boken                     56:51 S        

    5          Fredrik Ståhl             77    13 Hjärnarps GH OL              57:48 S        

    6   (1138) Håkan Palm                71    13 FK Boken                     58:13 S        

    7          Kristian Bengtsson        69    13 FK Åsen                      58:26 S        

    8          Ola Söderberg             73     1 OK Skogsfalken               59:17 S        

    9          Henrik Ottosson           80     1 OK Skogsfalken               59:36 S        

   10          Ulf Jungstrand            60     1 OK Skogsfalken               59:55 S        

   11   (0744) Richard Johansson         75    13 Härlövs IF                 1:00:00 S        

   12   (1178) Daniel Smedenmark         82     1 Ronneby OK                 1:03:01 S        

   13          Mats Ranbro               70    13 Malmö OK                   1:04:48 S        

   14   (0877) Olof Bengtsson            84    13 FK Åsen                    1:04:50 S        

   15          Mikael Olsson             73     1 OK Dacke                   1:05:07 S        

   16          Per Olsson                71    13 OK Kontinent               1:05:49 S        

   17          Mattias Brantestad        72    13 Lunds OK                   1:06:29 S        

   18          Jimmy Olsson              77     1 OK Dacke                   1:06:39 S        

   19          Håkan Lindén              71     2 Uddevalla OK               1:08:50 S        

   20          Jonny Selander            72    13 OK Tyringe                 1:09:13 B        

   21          Petter Andersson          79    14 Växjö OK                   1:11:05 B        

   22          Martin Kriblad            77    13 Hjärnarps GH OL            1:13:32 B        



               Marko Karkulehto          66     1 OK Vilse 87               Ej godk.          

        (0621) Erik Engvall              81    23 OK Kolmården              Ej godk.          

               Jonas Pettersson          82     7 Halmstads OK              ej start          

        (0612) Mikael Persson            78    13 Härlövs IF                ej start          

               Fredrik Smedberg          67     1 OK Skogsfalken            ej start          

               Erik Heinemark            79     1 Ronneby OK                ej start          

               Magnus Härwell            78    13 Eslövs FK                 ej start          







H21 MOTION  (2)        5310 m                      



    1          Johan Olofsson            77    13 OK Kompassen                 55:43 S        

    2          John Davidsson            82    13 OK Tuvan                   1:10:31 B        







H20  (4)               6900 m                      



    1          Jesper Nelsén             88     7 Falkenbergs OK             1:01:00 G        

    2          Sven Axelsson             86     7 Falkenbergs OK             1:02:53 G        

    3          Eric Sandström            86    14 OK Stigen                  1:13:42 S        

    4          Joakim Nelsén             86     7 Falkenbergs OK             1:17:41 S        







H18  (6)               5340 m                      



    1   (0993) Fredrik Nilsson           87    13 OK Torfinn                   47:10 G        

    2   (1094) Harald Freij              88    13 Lunds OK                     50:57 G        

    3   (1087) Magnus Håkansson          88    13 Helsingborgs SOK             53:05 S        

    4          Torgil Lassing            88    13 Frosta OK                    56:17 S        

    5   (1088) Thomas Solding            88    13 OK Torfinn                 1:01:13 S        

    6          Samuel Yngve              87    13 OK Kontinent               1:02:41 S        







H16  (46)              4790 m                      



    1          Kalle Johansson           89     7 Halmstads OK                 30:07          

    2          Erik Johansson            89     7 Halmstads OK                 31:17          

    3          Simon Christoferson       90    13 Tormestorps IF               33:36          

    4          Erik Folkesson-Blom       89    14 OK Älme                      34:34          

    5          Johan Runesson            90    14 OK Vivill                    34:43          

    6          Johan Lundqvist           89    13 OK Gynge                     34:51          

    7          Anders Carlsson           89     7 Halmstads OK                 36:14          

    8   (0828) Richard Sjöholm           90    13 Ringsjö OK                   36:18          

    9          Emil Westesson            90    13 OK Kontinent                 36:53          

   10          Martin Lindeberg          90    13 Ringsjö OK                   37:10          

   11          Victor Jensen             90    13 OK Kontinent                 37:37          

   12          Daniel Örn                89    14 Markaryds FK                 37:42          

   13   (0994) Marcus Andersson          89    13 OK Pan-Kristianstad          37:43          

   14   (1045) Björn Öhrstrand           89    13 Ystads OK                    39:48          

   15          Mattias Johansson         90    13 FK Boken                     40:11          

   16          Viktor Hermansson         89    14 OK Stigen                    40:58          

   17          Sam Eriksson              89    13 Andrarums IF                 42:01          

   18          Johannes Nyberg           89    13 FK Åsen                      42:19          

   19          Albin Lagerqvist          90    13 Ystads OK                    42:33          

   20          Jon Henriksson            90     1 OK Skogsfalken               42:45          

   21          Rasmus Elmelid            90    13 Ringsjö OK                   42:56          

   22          Anton Marmelid            89    13 Helsingborgs SOK             43:33          

   23          Alexander Jogby           90    13 OK Pan-Kristianstad          44:05          

   24          Kristian Svensson         89    13 Rävetofta OK                 44:19          

   25          Filip Reimers             90    13 Hästveda OK                  44:29          

   26          Viktor Stensson           90    13 IS Kullen                    44:51          

   27          Dick Olsson               89    13 Ringsjö OK                   45:05          

   28          Niklas Olofsson           90    13 Helsingborgs SOK             45:13          

   29          Albert Johansson          89    13 Lunds OK                     45:20          

   30          Daniel Nilsson            90    13 Andrarums IF                 46:28          

   31          Kristof Remes             89    13 OK Silva                     46:44          

   32          Henrik Ahlbäck            90    13 OK Torfinn                   48:48          

   33          Markus Österblad          89    13 FK Boken                     53:07          

   34          Dan Kjeldsen              89    13 OK Kontinent                 54:14          

   35          Anders Andersson          89    13 FK Boken                     54:50          

   36          Niclas Eckhoff            90    13 Helsingborgs SOK             55:23          

   37          Simon Månsson             90    13 Örkelljunga FK             1:00:02          

   38          Carl Ohrlander            90    13 OK Pan-Kristianstad        1:01:42          

   39          Linus Arvidsson           89    13 Ringsjö OK                 1:02:43          

   40          Anders Rosén              90     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:02:44          

   41          Ambjörn Lassing           89    13 Frosta OK                  1:06:28          

   42          Joakim Skäppegård         90    13 FK Åsen                    1:18:28          

   43          Pontus Renmarker          90    13 OK Kontinent               1:43:02          



               Emil Jönsson              89     7 Halmstads OK              j fullf.          

               Michael Lincoln           89    13 FK Snapphanarna           ej start          

               Jon Nilsson               90     1 Ronneby OK                ej start          







H14  (34)              3750 m                      



    1          Felix Larsson             91     1 OK Skogsfalken               30:21          

    2          Oskar Carlsson            91    14 OK Stigen                    30:29          

    3          Linus Ljungdahl           92    13 Hjärnarps GH OL              30:50          

    4          Anton Österblad           91    13 FK Boken                     31:18          

    5          Johan Ekelöv              92    13 Ringsjö OK                   32:08          

    6          Johan Kristensson         91    13 OK Torfinn                   32:47          

    7          Daniel Johansson          91    13 FK Åsen                      33:54          

    8          Johan Wihlborg            91     1 OK Vilse 87                  35:57          

    9          Niklas Olsson             91    13 Rävetofta OK                 37:01          

   10          Ted Nilsson               91    13 OK Pan-Kristianstad          39:01          

   11          Hugo Mattsson             92    13 Rävetofta OK                 39:32          

   12          Gustav Oxenstierna        92    13 Ringsjö OK                   41:41          

   13          Emil Henmyr               91     1 OK Vilse 87                  41:49          

   14          David Norrestam           91    13 Helsingborgs SOK             41:59          

   15          Alfred Carlsson           92    14 OK Stigen                    42:17          

   16          Jakob Segerslätt          91    13 Rävetofta OK                 44:46          

   17          Gustav Lindqvist          91    13 OK Kontinent                 51:56          

   18          Tobias Bjelk              91    13 Hästveda OK                  53:33          

   19          Martin Dehlin             91    13 Härlövs IF                   54:10          

   20          Hampus Mauritzon          91    13 Örkelljunga FK               55:08          

   21          Björn Ikonen              92     1 OK Vilse 87                  55:40          

   22          Fredrik Nilsson           92    13 Örkelljunga FK               56:51          

   23          Martin Bengtsson          92    13 IS Kullen                    57:17          

   24          Robert Wetterlöf          91    13 OK Tyringe                   57:55          

   25          Andreas Ivarsson          91    13 Lunds OK                     58:40          

   26          Johannes Stenhaug         91    13 OK Kompassen               1:11:25          

   27          Felix Nordh               92    13 OK Tyringe                 1:20:54          



               André Nilsson             92    13 FK Åsen                   Ej godk.          

               Sture Jeppsson            92    13 Lunds OK                  Ej godk.          

               Andreas Haraldsson        92    13 OK Kompassen              Ej godk.          

               Carl-Johan Bergman        92    14 OK Älme                   Ej godk.          

               Sebastian Wetterström     92    13 Tormestorps IF            Ej godk.          

               Marcus Gustafsson         91    13 Frosta OK                 j fullf.          

               Jesper Ståhl              91    13 IS Kullen                 ej start          







H12  (30)              2650 m                      



    1          Filip Olsson              93     1 OK Skogsfalken               22:50          

    2          Anton Oddmo               93    13 Härlövs IF                   25:12          

    3          Johannes Bergman          93    14 OK Älme                      25:50          

    4          Oscar Björck              93    14 OK Älme                      26:13          

    5          Emil Olsson               94     1 OK Orion                     27:18          

    6          Simon Lundqvist           94    13 OK Gynge                     28:28          

    7          Philip Pålsson            93    13 Tockarps IK                  29:27          

    8          Marcus Svensson           94    13 FK Boken                     30:13          

    9          Rasmus Karlsson           93    13 Härlövs IF                   30:16          

   10          Hampus Andersson          93    13 OK Tyringe                   31:52          

   11          Sebastian Ståhl           93    13 IS Kullen                    33:39          

   12          Carl Swedenborg           93    13 Lunds OK                     34:01          

   13          Johan Sandrell            93    14 Värend GN OL                 34:18          

   14          Karl Dannbring            93    13 Lunds OK                     34:19          

   15          Oskar Andersson           93    13 OK Gynge                     34:51          

   16          Fredrik Berndtsson        93    13 Ringsjö OK                   35:28          

   17          Jonas Johnsson            93    13 Hästveda OK                  36:00          

   18          Rasmus Johansson          93    13 Örkelljunga FK               37:33          

   19          Erik Bengtsson            94    13 IS Kullen                    39:15          

   20          Patrik Brorsson           94    13 Tockarps IK                  44:22          

   21          Jakob Bratthall-Tideman   94    13 OK Kontinent                 47:54          

   22          Erik Lenning              96    13 Rävetofta OK                 50:07          

   23          Niclas Dehlin             94    13 Härlövs IF                   51:16          

   24          Björn Lindqvist           94    13 FK Boken                     55:33          

   25          Nils Johansson            94    13 Lunds OK                   1:00:29          



               Elias Westerlund          93    13 FK Boken                  Ej godk.          

               Petter Persson            93    13 FK Göingarna              ej start          

               Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken            ej start          

               Jakob Nilsson             94     1 Ronneby OK                ej start          

               Kristian Oxenstierna      93    13 Ringsjö OK                ej start          







H10  (22)              2400 m                      



    1          Erik Andersson            95     1 OK Orion                     16:45          

    2          Rasmus Svantesson         95    13 Hjärnarps GH OL              20:03          

    3          Hjalmar Freij             95    13 Lunds OK                     20:22          

    4          Robin Larsson             95    13 FK Göingarna                 21:15          

    5          Morgan Olsson             95    13 Andrarums IF                 21:59          

    6          Anton Månsson             95    13 Örkelljunga FK               22:09          

    7          Anton Larsson             96    13 FK Göingarna                 25:18          

    7          Henning Ottmer            95    13 Tormestorps IF               25:18          

    9          Joel Einarsson            96    13 OK Torfinn                   25:56          

   10          David Svensson            96    13 FK Boken                     26:03          

   11          Johan Brink               95    14 Markaryds FK                 27:28          

   12          Harald Ottmer             95    13 Tormestorps IF               28:57          

   13          Felix Persson             95     1 OK Skogsfalken               31:08          

   14          Hampus Larsson            97    13 FK Göingarna                 33:29          

   15          Jonathan Bratthall-Tide   96    13 OK Kontinent                 34:03          

   16          Emil Robertsson           95    13 Örkelljunga FK               35:12          

   17          Jonas Larsson             95    13 Ystads OK                    37:35          

   18          Robin Karlsson            96    13 Härlövs IF                   40:08          

   19          Gustaf Olsson                   13 Frosta OK                    41:10          

   20          Alexander Björsvik        95    13 FK Göingarna                 45:21          



               Mattis Ernstsson          95    13 FK Göingarna              ej start          

               William Lindblom          95     1 Stigmännen Karlshamns OK  ej start          







D75  (11)              2490 m                      



    1          Marianne Ericsson         30    13 Tockarps IK                  35:19 G        

    2          Inga-Lisa Hedström        30    13 OK Pan-Kristianstad          39:57 G        

    3          Solvey Bergdahl           30    13 Helsingborgs SOK             43:12 S        

    4          Lena Nordahl              26    13 Örkelljunga FK               46:59 S        

    5          Ingrid Brorsson           29    13 Tockarps IK                  55:58          

    6          Edith Borg                29    13 Helsingborgs SOK             56:14          

    7          Elsa Käll                 30    14 OK Älme                    1:03:37          

    8          Aster Olsson              28    14 SK Graal                   1:16:59          

    9          Maj-Britt Sjöholm         29    13 Ringsjö OK                 1:26:41          



               Elsa Olausson             29    13 OK Tuvan                  Ej godk.          

               Anna Nilsson              25    13 OK Tyringe                Ej godk.          







D70  (10)              2490 m                      



    1          Kerstin Granstedt         35    13 OK Pan-Kristianstad          29:30 G        

    2          Elvy Holmqvist            35    13 Örkelljunga FK               30:08 G        

    3          Clarie Ek                 32    13 OK Pan-Kristianstad          31:34 G        

    4          Inez Johansson            34     7 OK Nackhe                    32:23 G        

    5          Gunvor Göransson          33     7 Laholms IF OK                33:23 S        

    6          Maj Carlsson              35    13 FK Snapphanarna              41:58 S        

    7          Brita Olofsson            35    13 FK Göingarna                 43:23 B        

    8          Gullan Almqvist           31    14 OK Älme                      46:53          



               Gun Hansson               35    13 Andrarums IF              ej start          

               Karin Jönsson             32     7 Falkenbergs OK            ej start          







D65  (10)              2940 m                      



    1          Kerstin Henmyr            36     1 OK Vilse 87                  43:46 G        

    2          Barbro Hugosson           37    13 Lunds OK                     44:40 G        

    3          Elsa Svensson             40     1 OK Vilse 87                  46:44 G        

    4          Gunni Ekberg              38     7 Ätrans IF                    50:03 S        

    5          Gudrun Olofsson           40    13 Hjärnarps GH OL              56:09 S        

    6          Birgitta Persson          37    13 OK Pan-Kristianstad        1:05:38 B        

    7          Ingrid Hansson            38     7 Laholms IF OK              1:06:43          

    8          Kerstin Larsson           36    13 FK Boken                   1:10:24          



               Inga Andersson            37    13 Eslövs FK                 Ej godk.          

               Mary Ottosson             37     7 Laholms IF OK             Ej godk.          







D60  (21)              2940 m                      



    1          Birgitta Olsson           41     1 Ronneby OK                   32:55 G        

    2          Ingalill Wikingsson       41     1 Stigmännen Karlshamns OK     38:30 S        

    3          Astrid Johannesson        45    13 Helsingborgs SOK             42:03 S        

    4          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                  42:15 S        

    5          Britt Forsell Pirozzi     45    13 Lunds OK                     42:32 S        

    6          Rose-Marie Johansson      43     7 FK Friskus Varberg           43:54 S        

    7          Birgit Palm               42    13 FK Boken                     45:56 S        

    8          Britt Rangert             43    14 Växjö Allmänna IS            47:41 B        

    9          Berit Byström             43    14 OK Virdarna                  51:09          

   10          Lilian Härwell            43    13 Eslövs FK                    53:30          

   11          Kerstin Nilsson           44    13 OK Gynge                     55:07          

   12          Lena Pehrsson             42    13 OK Silva                     55:46          

   13          Kerstin Nilsson           44    13 Tormestorps IF               57:55          

   14          Gunilla Grönblad          42    13 Härlövs IF                   59:15          

   15          Siv Ädel                  41    13 FK Göingarna               1:00:35          

   16          Eva Bergstrand            43    14 Värend GN OL               1:03:36          

   17          Solbritt Gustafsson       45    14 OK Virdarna                1:05:21          

   18          Ingrid Andersson          44    13 Tormestorps IF             1:11:15          

   19          Gunnel Nilsson            44    13 Malmö OK                   1:23:36          



               Eva Åberg                 43    13 Frosta OK                 Ej godk.          

               Torill Svendsen           44    13 Lunds OK                  ej start          







D55  (20)              3350 m                      



    1          Bodil Hermansson          50    13 OK Gynge                     32:56 G        

    2          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                  34:41 G        

    3          Inger Glans               49    13 OK Torfinn                   35:13 G        

    4          Bigge Bengtsson           49     1 Stigmännen Karlshamns OK     39:33 S        

    5          Britt-Marie Magnusson     49     7 Laholms IF OK                41:22 S        

    6          Karin Persson             48    13 OK Tyringe                   41:56 S        

    7          Karin Modig               48    13 Frosta OK                    42:49 S        

    8          Åsa Ståhl                 50    13 Hjärnarps GH OL              42:55 S        

    9          Margret Carlsson          47     1 OK Skogsfalken               45:10 S        

   10          Maj-Britt Byström         48    13 Rävetofta OK                 45:48 S        

   11          Sonja Hammar              49    13 OK Kompassen                 46:34 S        

   12          Karin Larsson             50    13 OK Kompassen                 53:08          

   13          Bodil Ruther              46    14 OK Älme                      56:50          

   14          Margareta Sjöberg         48    13 Lunds OK                   1:00:21          

   15          Eva Arvidsson             49    14 Alvesta SOK                1:03:48          

   16          Kristin Lindberg          48    13 Lunds OK                   1:04:19          

   17          Britt-Marie Persson       47    14 FK Finn                    1:05:22          

   18          Ann-Marie Persson         50    13 OK Torfinn                 1:06:51          

   19          Barbro Martinsson         49    13 OK Tyringe                 1:08:25          



               Karin Bengtsson           46    13 OK Kompassen              Ej godk.          







D55 MOTION  (8)        2920 m                      



    1          Berit Nilsson             43    14 Markaryds FK                 44:39 S        

    2          Siw Blomkvist             48     1 OK Vilse 87                  46:23 S        

    3          Ulla Bergkvist            43     1 Stigmännen Karlshamns OK     49:05 S        

    4          Eivor Nydahl              48     1 Stigmännen Karlshamns OK     50:44 S        

    5          Kajsa Larsson             40     7 Halmstads OK                 51:50 S        

    6          Mona Gustafsson           42    14 Markaryds FK                 58:43 B        

    7          Lisbeth Persson           49    13 Andrarums IF                 59:35 B        

    8          Gunilla Lagerlöf          43     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:00:45 B        







D50  (23)              3350 m                      



    1          Ina Lindeberg             55    13 Ringsjö OK                   28:34 G        

    2          Eva Tykesson              53    13 Rävetofta OK                 31:29 G        

    3          Ingela Nelsén             52     7 Falkenbergs OK               35:16 S        

    4          Gudrun Nilsson            52    13 Lunds OK                     35:57 S        

    5          Christine Edenbrandt      54    13 Lunds OK                     36:11 S        

    6          Ulla Engelby              54    13 OK Pan-Kristianstad          36:50 S        

    7          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                  38:04 S        

    8          Åsa Svensson              55    13 OK Pan-Kristianstad          42:05 B        

    9          Lena Norrman              51    13 IS Kullen                    43:34 B        

   10          Annika Frantz             55     1 Stigmännen Karlshamns OK     44:15          

   11          Ann-Britt Winnberg        54     7 IK Trenne Ullared            45:53          

   12          Christina Nilsson         51    13 Andrarums IF                 46:06          

   13          Monica Wass               55    20 IF Hagen                     48:02          

   14          Siv Larsson               54    14 Växjö Allmänna IS            49:06          

   15          Stina Gunnarsson          54    13 Härlövs IF                   50:23          

   16          Inger Gustavsson          53    14 OK Gisle                     51:35          

   17          Barbro Håkansson          51    13 Härlövs IF                   54:04          

   18          Katarina Bengtsson        54     7 Halmstads OK               1:03:08          

   19          Lena Svensson             52     7 IK Trenne Ullared          1:05:31          

   20          Margareta Schölin         53    13 Örkelljunga FK             1:08:45          

   21          Pia Andersson             53     7 Falkenbergs OK             1:16:54          

   22          Kristina Hjelm            51    13 Lunds OK                   1:23:13          



               Gabrielle Brun            00    13 Andrarums IF              ej start          







D45  (22)              4120 m                      



    1          Ann Nilsson               60    14 Markaryds FK                 36:47 G        

    2          Agneta Erfors             59    13 OK Torfinn                   39:32 G        

    3          Anna Thorell-Jönsson      59    13 OK Kontinent                 40:03 G        

    4          Kerstin Tjernlund         60     1 OK Vilse 87                  40:11 G        

    5          Lena Olsson               60    13 Rävetofta OK                 43:07 S        

    6          Britt Thörn               58     1 OK Vilse 87                  43:48 S        

    7          Ing-Marie Andersson       58    13 Ystads OK                    43:51 S        

    8          Christina Segerslätt      59    13 Rävetofta OK                 44:43 S        

    9          Susanne Berglund          54     6 Sävedalens AIK               45:53 S        

   10          Lisbeth Dahl              56    13 Helsingborgs SOK             46:10 S        

   11          Lena Runesson             59    14 OK Vivill                    46:53 S        

   12          Christina Olsson          58    13 OK Silva                     47:42 S        

   13          Ann-Christin Nero         57     1 Ronneby OK                   48:31 S        

   14          Maria Hermansson-Ström    60    14 OK Stigen                    48:45 S        

   15          Lotta Linsefors           56    13 Lunds OK                     51:36 S        

   16          Aina Jeppsson             60    13 Lunds OK                     55:06 B        

   17          Marianne Thorsson         57     7 IK Trenne Ullared            55:29 B        

   18          Gunilla Sandström         58    14 OK Stigen                    58:46          

   19          Maj Öhrstrand             58    13 Ystads OK                  1:01:29          

   20          Una Larsson               59    13 Lunds OK                   1:22:29          

   21          Vanja Jinnemo             56    13 Hjärnarps GH OL            1:37:22          



               Åsa Nilsson               58     1 Ronneby OK                ej start          







D45 MOTION  (10)       3430 m                      



    1          Margareta Johansson       56     7 Falkenbergs OK               46:48 S        

    2          Kerstin Andersson         58    13 FK Boken                     55:01 S        

    3          Susanne Hagelin/Bengtss   60    13 OK Tyringe                   55:12 S        

    4          Eva-Lena Falk             58    14 Värend GN OL               1:01:09 B        

    5          Lisbeth Nilsson           53    13 Ystads OK                  1:05:24 B        

    6          Britt-Marie Jeppsson      60    13 Simrishamns OK             1:05:59 B        

    7          Christel Nilsson          54    14 OK Älme                    1:06:54 B        

    8          Inger Johansson           53     7 OK Nackhe                  1:09:41 B        

    9          Anne-Marie Frisell        59    13 Helsingborgs SOK           1:22:26          



               Christel Hansson          59    13 OK Kontinent              Ej godk.          







D40  (20)              4340 m                      



    1          Maritha Henriksson        63    14 Eksjö SOK                    40:26 G        

    2          Britt-Marie Bengtsson     62    13 FK Åsen                      41:04 G        

    3          Ingela Andersson          63    13 Lunds OK                     42:19 G        

    4          Ingrid Johansson          64     7 Laholms IF OK                42:26 G        

    5          Karin Ståhl               63    13 IS Kullen                    44:51 G        

    6          Christel Olsson           64    13 FK Åsen                      45:36 G        

    7          Pernilla Larsson          62     1 OK Skogsfalken               46:57 S        

    8          Lotta Gertsson            61    13 Rävetofta OK                 47:45 S        

    9          Katarina Henmyr           65     1 OK Vilse 87                  49:04 S        

   10          Maritha Schön             62    13 Andrarums IF                 51:42 S        

   11          Christina Svensson        64    13 Hjärnarps GH OL              54:48 S        

   12          Kati Németh               61    13 Andrarums IF                 57:30 S        

   13          Kerstin Fridsell          61    13 Eslövs FK                    57:49 S        

   14          Ann-Kristin Sjöström      61    13 OK Kompassen                 59:46 B        

   15          Barbro Norrestam          61    13 Helsingborgs SOK           1:01:37 B        

   16          Kerstin Olsson            64    13 Eslövs FK                  1:14:47          



               Lotta Hansson             61    13 OK Kontinent              Ej godk.          

               Wiveka Ernstsson          61    13 FK Göingarna              ej start          

               Anne Svantesson           65    13 Hjärnarps GH OL           ej start          

               Britt-Marie Stensson      63    13 IS Kullen                 ej start          







D35  (8)               4490 m                      



    1          Sara Giselsson            70     1 Ronneby OK                   43:25 G        

    2          Eva Gustavsson            67    15 SOIK Hellas                  48:30 G        

    3          Susanne Lundgren          69    14 Värend GN OL                 51:01 S        

    4          Ingrid Jensen             66    13 OK Kontinent                 55:57 S        

    5          Helena Kristiansson       68    14 Markaryds FK                 56:29 S        

    6   (0399) Anneli Carlsson           66    14 FK Finn                    1:05:56 B        

    7          Susanne Burström          68    13 FK Boken                   1:10:02          



               Karin L Karlsson          70     7 Halmstads OK              ej start          







D35 MOTION  (8)        3780 m                      



    1          Helena Åhlin              67    13 Helsingborgs SOK             43:56 S        

    2          Marie Carlsson            64    14 OK Stigen                    47:20 S        

    3          Agneta Petersson          61     1 Ronneby OK                   49:40 S        

    4          Lena Johansson            64     7 OK Nackhe                    49:42 S        

    5          Pia Larsson                     13 FK Göingarna                 52:24 S        

    6          Gunilla Sandberg          66    13 OK Kontinent               1:01:42 B        

    7          Maria Kellerson           64    13 Simrishamns OK             1:19:48          

    8          Ann Eriksson              61    13 Simrishamns OK             1:34:54          







D21 LÅNG  (21)         7590 m                      



    1   (0099) Anna (Humlaröd) Persson   86    13 FK Göingarna               1:00:07 G        

    2   (0741) Christina Smedberg        64     1 OK Skogsfalken             1:00:14 G        

    3          Åsa Wadensjö Leo          65    14 OK Stigen                  1:03:28 G        

    4   (0287) Marie Svensson            78    13 OK Pan-Kristianstad        1:04:03 G        

    5   (0180) Anna Andréasson           77     1 OK Skogsfalken             1:04:07 G        

    6   (0246) Jessica Ekberg            76    14 IK Hakarpspojkarna         1:05:51 G        

    7   (0211) Eva-Lotta Bengtsson       77    13 Rävetofta OK               1:09:08 S        

    8          Eva Dahl                  71    13 Helsingborgs SOK           1:09:37 S        

    9   (0353) Linda Sjögren             74    14 IK Hakarpspojkarna         1:10:52 S        

   10   (0217) Malin Nilsson             72    15 IFK Lidingös Skid o OK     1:11:01 S        

   11          Oriana Pfister            71    13 OK Pan-Kristianstad        1:12:36 S        

   12   (0338) Marie Fransson            77    13 Lunds OK                   1:14:13 S        

   13   (0293) Susanne Olsson            74    23 OK Denseln                 1:15:27 S        

   14   (0345) Anna Olsson               82    13 Lunds OK                   1:16:10 S        

   15   (0502) Emma Dahlskog             84    23 OK Denseln                 1:23:00 S        

   16          Henriette Jörgensen                OK Pan DEN                 1:24:41 S        



        (0044) Eva Hallsten              74    15 IFK Lidingös Skid o OK    Ej godk.          

        (0458) Katarina Lindén           79    23 Linköpings OK             Ej godk.          

               Eva Gustavsson            79     7 Falkenbergs OK            ej start          

        (0722) Kristina Kacmarcik        83    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          

        (0794) Eva Göhl                  77    17 OK Linné                  ej start          







D21  (25)              4790 m                      



    1          Susanne Andersson         70    13 OK Pan-Kristianstad          41:02 G        

    2          Ulrika Bylander           75    13 Helsingborgs SOK             41:07 G        

    3          Lina Hulander             84    20 Ulricehamns OK               43:42 G        

    4          Elin Gustafsson           77    14 IK Hakarpspojkarna           43:56 G        

    5          Linda Ranbro              76    13 Malmö OK                     47:45 S        

    6   (0229) Sara Svensson             83    13 OK Pan-Kristianstad          48:22 S        

    7          Maria Svantesson          70    13 OK Tyringe                   49:32 S        

    8          Kerstin Persson           59    13 FK Göingarna                 51:06 S        

    9          Josefin Ericson           78    13 Helsingborgs SOK             51:41 S        

   10          Linda Skog                80    13 Hjärnarps GH OL              53:04 S        

   11          Gunilla Bohman            81    13 FK Boken                     54:12 S        

   12          Annika Gustafsson         77    13 Lunds OK                     54:19 S        

   13          Anna Ericsson             74     1 Ronneby OK                   54:23 S        

   14          Birgitta Wingqvist        81    13 Ringsjö OK                   54:54 S        

   15          Johanna Karlsson          79    20 Hjobygdens OK                56:06 S        

   16          Heidi Mogstad             81    13 Malmö OK                     58:28 S        

   17          Emma Kriblad              80    13 Hjärnarps GH OL            1:00:33 B        

   18          Anna Wingren              81    13 FK Boken                   1:03:58          

   19          Ingrid Söderberg          82     1 OK Skogsfalken             1:05:20          

   20          Katarina Andersson        78     2 Uddevalla OK               1:08:16          

   21          Annika Bengtsson          79    13 Rävetofta OK               1:16:45          



               Birgitta Olsson           57     1 OK Skogsfalken            Ej godk.          

               Karolina Persson          79    13 OK Torfinn                Ej godk.          

               Anna Lidström             84    15 IFK Lidingös Skid o OK    ej start          

               Cecilia Rönnfjärd         71     1 OK Skogsfalken            ej start          







D21 MOTION  (3)        3780 m                      



    1          Sara Norrestam            88    13 Helsingborgs SOK           1:04:36 S        

    2          Anna Ekström              81    13 OK Kompassen               1:09:59 S        



               Helena Jönsson            68    13 OK Kompassen              ej start          







D20  (6)               4490 m                      



    1          Kersti Lassing            85    13 Frosta OK                    48:01 G        

    2          Anna Frantz               86     1 Stigmännen Karlshamns OK     52:02 G        

    3          Diana Persson             85    13 Härlövs IF                   55:23 S        

    4          Madeline Olsson           86    13 Ringsjö OK                   59:35 S        

    5          Emily Nilsson             86    13 Härlövs IF                 1:02:00 S        



               Denise Nyberg             86    13 OK Kontinent              Ej godk.          







D18  (11)              4490 m                      



    1   (0631) Pernilla Olsson           88    13 Rävetofta OK                 47:46 G        

    2   (0566) Anna Hulander             87    20 Ulricehamns OK               48:44 G        

    3   (0587) Gabriella Palmér          87    20 Ulricehamns OK               50:13 G        

    4          Elin Gustavsson           88    20 Ulricehamns OK               51:48 G        

    5          Malin Riis                87    13 Örkelljunga FK               53:09 S        

    6   (0765) Marie Jinnemo             87    13 Hjärnarps GH OL              58:57 S        

    7          Maria Jönsson             87    13 OK Kontinent                 59:43 S        

    8   (0719) Karin Andersson           87    13 FK Boken                     59:54 S        

    9          Sandra Bauman             88    13 Helsingborgs SOK           1:06:06 S        



        (0681) Malin Arnshed             88    13 OK Kontinent              Ej godk.          

        (0743) Erica Svensson            88    13 OK Torfinn                Ej godk.          







D16  (40)              3900 m                      



    1          Angelika Larsson          89    13 Örkelljunga FK               37:52          

    2          Mia Kaisajuntti           90     1 OK Skogsfalken               38:12          

    3          Rebecka Olsson            90     1 OK Skogsfalken               38:28          

    4          Josefine Ahlbäck          89    13 OK Torfinn                   38:40          

    5          Helene Nyberg             89    13 OK Kontinent                 38:48          

    6          Linda Nilsson             89    13 Andrarums IF                 39:41          

    7          Mathilda Carlsson         89    14 OK Stigen                    40:16          

    8          Julia Frisk               89     1 OK Orion                     40:58          

    9          Karin Härberg             89    15 Järla IF OK                  41:27          

   10          Caroline Ivarsson         89    13 Lunds OK                     41:36          

   11          Anna Olsson               89    13 OK Tyringe                   41:40          

   12          Annika Liljequist         90    14 OK Älme                      41:46          

   13          Mathilda Jägryd           89    13 Lunds OK                     42:21          

   14          Anna (Ekeröd) Persson     90    13 FK Göingarna                 43:06          

   14          Josefine Nilsson          90    13 Helsingborgs SOK             43:06          

   16          Elin Svensson             90    13 Hjärnarps GH OL              43:51          

   17          Louise Fridholm           89    13 Ringsjö OK                   44:18          

   18          Julia Hagedorn-Johanson   90    13 Hjärnarps GH OL              45:48          

   19          Jenny Björk               90    13 Örkelljunga FK               46:44          

   20          Lina Sandström            89    14 OK Stigen                    49:52          

   21          Emelie Olsson             90    13 OK Kompassen                 50:13          

   22          Sandra Andersson          90     7 Falkenbergs OK               52:05          

   23          Matilda Jönsson           90    13 Örkelljunga FK               53:32          

   24          Johanna Falk              90    14 Värend GN OL                 53:58          

   25          Elin Arnshed              90    13 OK Kontinent                 54:46          

   26          Stina Jeppsson            90    13 Lunds OK                     58:11          

   27          Mathilda Johansson        89    13 Lunds OK                     59:20          

   28          Elin Nilsson              89    13 Andrarums IF               1:01:54          

   29          Lina Grybb                90    13 Tormestorps IF             1:02:44          

   30          Sara Eriksson             90    13 Simrishamns OK             1:03:27          

   31          Matilda Jonsson           90    14 FK Finn                    1:05:13          

   32          Nina Sandrell             90    14 Värend GN OL               1:05:16          

   33          Elin Kellerson            90    13 Simrishamns OK             1:07:49          

   34          Sandra Nilsson            89    13 FK Åsen                    1:14:17          

   35          Anniken Björkstrand       89    13 Ystads OK                  1:14:32          

   36          Amanda Nyberg             89    13 Ystads OK                  1:26:23          



               Frida Hildingsson         90    13 Lunds OK                  Ej godk.          

               Sara Thorén               89    13 Andrarums IF              ej start          

               Helena Brodin             90    13 OK Kontinent              ej start          

        (0528) Matilda Olsson            89    13 Ringsjö OK                ej start          







D14  (42)              3430 m                      



    1          Malin Jensen              92    13 OK Kontinent                 28:27          

    2          Veronika Aspvall          91     1 Ronneby OK                   30:19          

    3          Frida Nilsson             91    13 FK Åsen                      32:00          

    4          Therese Hansen            91    13 FK Boken                     33:41          

    5          Viktoria Ernstsson        91    13 FK Göingarna                 34:13          

    6          Sofie Hansen              91    13 FK Boken                     34:17          

    7          Erika Johansson           91     1 OK Skogsfalken               34:41          

    8          Anna Lööf                 91    13 OK Pan-Kristianstad          35:39          

    9          Ann-Sofie Larsson         91    13 Örkelljunga FK               35:46          

   10          Sofia Björk               92    13 Örkelljunga FK               36:31          

   11          Maja Nilsson              91    13 Helsingborgs SOK             36:39          

   12          Ellinor Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                  36:40          

   13          Amanda Leo                92    14 OK Stigen                    37:06          

   14          Anna Bredfelt             92    13 Lunds OK                     37:44          

   15          Maja Söderlund            91    13 Tormestorps IF               38:21          

   16          Ebba Hjort                92    13 Helsingborgs SOK             39:49          

   17          Sanna Linsefors           91    13 Lunds OK                     40:05          

   18          Victoria Fridholm         92    13 Ringsjö OK                   40:47          

   19          Lisa Sandström            91    14 OK Stigen                    42:51          

   20          Johanna Johansson         92     7 OK Nackhe                    43:00          

   21          Camilla Nilsson           92    13 OK Torfinn                   43:23          

   22          Jonna Johansson           92    13 Örkelljunga FK               43:33          

   23          Märtha Kaisajuntti        91     1 OK Skogsfalken               43:38          

   24          Sandra Johansson          91    13 FK Boken                     44:44          

   25          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                  44:51          

   26          Karin Smedenmark          92     1 Ronneby OK                   46:35          

   27          Anna Andersson            92     1 OK Orion                     49:45          

   28          Johanna Christoferson     92    13 Tormestorps IF               53:25          

   29          Ronja Arvidsson           91    13 Ringsjö OK                   55:02          

   30          Sofia Bergman             92    14 OK Älme                      55:51          

   31          Elina Westerlund          92    13 FK Boken                   1:04:12          

   32          Emma Månsson              92    13 Örkelljunga FK             1:04:57          

   33          Sara Kellerson            92    13 Simrishamns OK             1:05:18          

   34          Ida Kjeldsen              91    13 OK Kontinent               1:05:27          

   35          Sanna Rosén               92     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:06:18          

   36          Anna Jeppsson             91    13 Simrishamns OK             1:08:43          

   37          Ida Frisell               91    13 Helsingborgs SOK           1:10:05          

   38          Evelina Bengtsson         91    13 OK Tyringe                 1:12:03          

   39          Erika Ohrlander           92    13 OK Pan-Kristianstad        1:29:09          



               Anna Sjöström             91    13 OK Kompassen              Ej godk.          

               Matilda Liljenberg        92    13 OK Kontinent              Ej godk.          

               Hanna Wåhlin              92     1 OK Skogsfalken            ej start          







D12  (33)              2570 m                      



    1          Stina Berg                93    13 IS Kullen                    25:02          

    2          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK     26:02          

    3          Nicole Ljungdahl          94    13 Hjärnarps GH OL              27:04          

    4          Margrete Aspvall          93     1 Ronneby OK                   27:56          

    5          Lisa Nyberg               94    13 FK Åsen                      28:31          

    6          Anna Åhlin                93    13 Helsingborgs SOK             29:17          

    7          Tove Ståhl                93    13 IS Kullen                    30:07          

    8          Ebba Roos                 93    13 Helsingborgs SOK             30:33          

    9          Agnes Leo                 94    14 OK Stigen                    32:30          

   10          Matilda Stensson          93    13 IS Kullen                    32:52          

   11          Karin Bredfelt            94    13 Lunds OK                     33:09          

   12          Elida Ottmer              93    13 Tormestorps IF               34:20          

   13          Elin Olsson               93    13 FK Göingarna                 34:39          

   14          Jenny Falk                93    14 Värend GN OL                 35:29          

   15          Sofia Thorén              93    13 Andrarums IF                 37:00          

   16          Beatrice Nilsson          93    13 Härlövs IF                   38:54          

   17          Anna Wehlin               94    16 Södertälje-Nykvar            38:59          

   18          Maria Gerdle              93     7 Halmstads OK                 39:04          

   19          Frida Nilsson             93    13 Ystads OK                    39:33          

   20          Ida Arvidsson             93    13 Ringsjö OK                   40:02          

   21          Filippa Bengtsson         94    13 OK Tyringe                   40:24          

   22          Sissela Ekdahl            93    13 Rävetofta OK                 41:48          

   23          Jenny Olsson              93    13 Örkelljunga FK               42:32          

   24          Moa Olsson                94    13 OK Kompassen                 43:40          

   25          Ronja Andersson           93    13 Ystads OK                    45:44          

   26          Matilda Olofsson          94    13 FK Boken                     55:36          

   27          Emma Jägryd               94    13 Lunds OK                     58:32          

   28          Linnea Larsson            93    13 Ystads OK                  1:01:09          

   29          Rebecka Svensson          93    13 Hästveda OK                1:01:26          

   30          Emelie Sandberg           93    13 OK Kontinent               1:09:17          



               Louise Nordahl            93    13 Hjärnarps GH OL           Ej godk.          

               Erika Bjerstedt           93    13 Härlövs IF                ej start          

               Hilma Carlsson            94    14 OK Stigen                 ej start          







D10  (18)              2400 m                      



    1          Louise Lundgren           96    14 Värend GN OL                 24:28          

    2          Kajsa Wetterström         95    13 Tormestorps IF               27:42          

    3          Anna Sofia Olsson         96     1 OK Skogsfalken               28:03          

    4          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                   28:56          

    5          Elin Nilsson              95    13 Helsingborgs SOK             31:55          

    6          Julia Smedenmark          95     1 Ronneby OK                   32:19          

    7          Patricia Edgarsson        96    13 Andrarums IF                 32:54          

    8          Emma Andersson            96    13 OK Gynge                     33:34          

    9          Ellinor Olsson            96    13 OK Gynge                     34:16          

   10          Emelie Nilsson            95    13 Örkelljunga FK               34:17          

   11          Moa Wåhlin                96     1 OK Skogsfalken               34:27          

   12          Pim Hedberg               96    13 Lunds OK                     35:21          

   13          Julia Österblad           95    13 FK Boken                     35:59          

   14          Josefine Nilsson          96    13 Tormestorps IF               36:15          

   15          Viktoria Persson          95    13 Andrarums IF                 37:04          

   16          Åse Dannbring             96    13 Lunds OK                     39:08          

   17          Cajsa Nordh               95    13 OK Tyringe                   41:58          

   18          Lovisa Arvidsson          96    13 Ringsjö OK                   46:30          







U4H  (8)               3430 m                      



    1          Hjalmar Edensten          92    13 OK Kontinent                 51:09          

    2          Henrik Larsson            90    13 Hjärnarps GH OL              51:38          

    3          Carl Gullberg             92    13 Hästveda OK                  53:32          

    4          Viktor Johansson          92    13 Simrishamns OK             1:02:46          

    5          Thomas Franke             89    13 Lunds OK                   1:05:39          

    6          Viktor Hjalmar            92    13 Andrarums IF               1:12:47          

    7          Christoffer Nilsson       92    13 Tormestorps IF             1:19:16          

    8          Andreas Pålsson           91    13 Tockarps IK                1:30:08          







U3H  (12)              2570 m                      



    1          Sebastian Jacobsson       91    13 Helsingborgs SOK             21:29          

    2          Oscar Johansson           92     7 Falkenbergs OK               30:38          

    3          Albin Bernadsson          92    13 Lunds OK                     32:54          

    4          Linus Welander            94    13 Örkelljunga FK               34:37          

    5          David Gustavsson          98    13 Örkelljunga FK               35:44          

    6          Andreas Eckhoff           92    13 Helsingborgs SOK             38:13          

    7          Daniel Nilsson            94    13 Tormestorps IF               38:43          

    8          Martin Säll               91    13 Tockarps IK                  43:43          

    9          Jonathan Albinsson        96    13 Tormestorps IF               47:31          

   10          Mathias Åsenlund          92    13 OK Kontinent                 53:14          

   11          Erik Hjort                93    13 Helsingborgs SOK           1:08:39          



               Ivan Nylander             91    13 Härlövs IF                ej start          







U2H  (22)              2400 m                      



    1          Orio Johansson            94    13 Helsingborgs SOK             22:44          

    2          Karl-Johan Persson        95    13 Tormestorps IF               23:17          

    3          Elias Henriksson          94    13 Helsingborgs SOK             24:04          

    4          Christoffer Henningsson   93    13 Andrarums IF                 24:29          

    5          Wictor Svensson           95    13 Helsingborgs SOK             25:12          

    6          Oliver Friberg            94    13 Örkelljunga FK               25:53          

    7          Björn Linse               91    13 Lunds OK                     26:17          

    8          Gustaf Jansson            94    13 Andrarums IF                 26:51          

    9          Fredrik Larsson           97    13 Andrarums IF                 28:58          

   10          Oscar Blomqvist           94    13 Andrarums IF                 29:10          

   11          Melker Larsson                  13 FK Göingarna                 31:03          

   12          Jonatan Höst              96    13 Hjärnarps GH OL              33:05          

   12          Gustav Eklund             92    13 Örkelljunga FK               33:05          

   14          Simon Isaksson            94    13 Härlövs IF                   34:16          

   15          Hampus Lindholm           95    13 Andrarums IF                 34:30          

   16          David Frisell             94    13 Helsingborgs SOK             35:00          

   17          Linus Johansson           92    13 Frosta OK                    37:27          

   18          Charlles Persson          95    13 Andrarums IF                 40:32          

   19          Filip Thorstensson        94    13 Lunds OK                     43:59          

   20          Anton Wilkens             94    13 Härlövs IF                 1:07:18          



               Mattias Nilsson           95    13 Helsingborgs SOK          ej start          

               Oskar Lindqvist           94    13 Tormestorps IF            ej start          







U1  (8)                2010 m                      



    1          Filip Liedholm            96    13 OK Tyringe                   25:03          

    2          Nils-Joel Persson         97    13 Tormestorps IF               25:51          

    3          Thomas Svensson           97    13 Helsingborgs SOK             28:45          

    4          Julia Lundh               99    13 Hästveda OK                  31:52          

    5          Jim Johansson             95    13 Frosta OK                    35:16          

    6          Dennis Persson            98    13 Andrarums IF                 37:21          

    7          Holger Olsson             97    13 Andrarums IF                 42:11          



               Jenny Nilsson             97    13 Andrarums IF              ej start          







INSKOLNING  (5)        2110 m                      



               Elinor Dehlin             99    13 Härlövs IF                   Godk.          

               Albin Bengtsson           00     1 OK Vilse 87                  Godk.          

               Simon Arnshed             97    13 OK Kontinent                 Godk.          

               Matilda Danielsson        97    13 OK Kontinent                 Godk.          

               Ludvig Danielsson         99    13 OK Kontinent                 Godk.          







Öppen 1  (44)          2400 m                      



    1          Jonas Nilsson                   13 Frosta OK                    28:42 B        

    2          Elin Brink                97    14 Markaryds FK                 29:32 B        

    3          Filip Enfors              94    13 Tockarps IK                  30:04 B        

    4          Jonas Olsson                    13 Frosta OK                    31:41 B        

    5          Ingrid Olsson                   13 Frosta OK                    32:03 B        

    6          Malin Heyden                    13 Lunds OK                     32:16 B        

    7          Joel Ermestål                    1 Ronneby OK                   32:30 B        

    8          Hanna Larsson             58    13 Simrishamns OK               32:58 B        

    9          Maja Arborelius           94    13 IS Kullen                    33:54 B        

   10          Elisabeth Ohrlander             13 OK Pan-Kristianstad          34:28 B        

   11          Annika Jönsson            92    13 Ringsjö OK                   34:55 B        

   12          Alva Höglind                    13 Ringsjö OK                   34:57 B        

   13          Gustaf Ekenstierna              13 OK Tyringe                   35:29 B        

   14          Elias Liedholm                  13 OK Tyringe                   35:33 B        

   15          Joakim Branning-Karlsso         13 Tormestorps IF               35:46 B        

   16          Natalie Siegmund                13 Andrarums IF                 35:56 B        

   17          Tobias Andersson          96    13 OK Tyringe                   36:08 B        

   18          Jesper Skoog                    13 OK Tyringe                   36:12 B        

   19          Amanda Olofsson           92    13 FK Boken                     40:40          

   20          Ebba Olofsson                   13 FK Boken                     41:11          

   21          ida wihlborg                    13 OK Gynge                     41:24          

   22          Oscar Philipsson          63    14 Markaryds FK                 41:27          

   23          Britt Snogerup            34    13 Lunds OK                     43:10          

   24          Eric Sporre                     13 Lunds OK                     43:35          

   25          Hanna Forsén              92    13 Hässleholms OK               43:59          

   26          Märta-Stina Lindqvist-K   93    14 OK Älme                      44:58          

   27          Arvid Lindqvist-Käll      92    14 OK Älme                      46:23          

   28          Staffan Käll              60    14 OK Älme                      46:40          

   29          Vidar Höglind             54    13 Ringsjö OK                   46:49          

   30          Cecilia Ståhl                   13 IS Kullen                    47:19          

   31          Linnea Forsen             93    13 Hässleholms OK               48:48          

   32          Britta Tyvik              25     7 Falkenbergs OK               49:15          

   33          Hanna Johansson                 13 Eslövs FK                    49:48          

   34          Katarina Domin                  14 OK Älme                      49:51          

   35          Ylva Sandström                  14 OK Älme                      51:12          

   36          Daniel Ladiera                  14 OK Älme                      51:40          

   37          Mia Dyhr                        14 OK Älme                      53:32          

   38          Helen Green                        Klubblös                   1:00:48          

   39          Margaretha Martinsson           14 OK Älme                    1:12:15          



               Martin Bertilsson         97    13 Hässleholms OK            Ej godk.          

               Johanna Törnblad                13 Frosta OK                 Ej godk.          

               Anna Bengtsson            96    13 IS Kullen                 Ej godk.          

               Stella Käll                     14 OK Älme                   Ej godk.          

               Biritta Augustsson              14 OK Älme                   Ej godk.          







Öppen 2  (30)          2650 m                      



    1          Anton Philipsson          93    14 Markaryds FK                 30:31 B        

    2          Ingrid Ahlbäck            60    13 OK Torfinn                   32:22 B        

    3          Emil Nilsson                    13 Helsingborgs SOK             33:22 B        

    4          Anton Nilsson                    7 Laholms IF                   35:12 B        

    5          David Arborelius          93    13 IS Kullen                    36:03 B        

    6          Julia Dahl                94    13 IS Kullen                    38:33 B        

    7          Helena Berg               64    13 IS Kullen                    40:00 B        

    8          Daniel Nilsson                  13 Frosta OK                    42:37          

    9          Birgitta Nilsson          56    13 Andrarums IF                 45:58          

   10          Maria Lenning                   13 Rävetofta OK                 49:34          

   11          Mats Petersson                   1 OK Skogsfalken               50:38          

   12          Filip Nyberg              96    13 Ystads OK                    51:37          

   13          Agneta Nyberg                   13 Ystads OK                    51:48          

   14          Klara Nyberg              92    13 Ystads OK                    51:49          

   15          Alexandra Botteri                7 Halmstad Garnisons IF        52:09          

   16          Victor Karlsson                 13 FK Göingarna                 52:37          

   17          Ann-Kristin Nilsson             13 Ringsjö OK                   56:41          

   18          Nilla Wigren Johansson          13 Lunds OK                   1:00:48          

   19          Inger Lindholm            50    13 Frosta OK                  1:02:59          

   20          Maj Jönsson               30    13 Helsingborgs SOK           1:03:15          

   21          Lena Wetterström          90    13 Tormestorps IF             1:03:32          

   22          Caroline Nilsson          70    13 Tormestorps IF             1:03:38          

   23          Pia Grybb                 92    13 Tormestorps IF             1:03:39          

   24          Linnea Martinsson               13 Tormestorps IF             1:03:41          

   25          Carolin Olsson            93    13 OK Gynge                   1:04:33          

   26          Yngve Olsson              25    14 SK Graal                   1:05:30          

   27          Alexandra Andersson             13 Frosta OK                  1:08:37          

   28          Sara Nyman                      13 Frosta OK                  1:08:41          



               Karin Jönsson             32     7 Falkenbergs OK            Ej godk.          

               Charlotte Nilsson                7 Halmstad Garnisons IF     Ej godk.          







Öppen 3  (8)           4960 m                      



    1          Mikael Nissen                   13 OK Pan-Kristianstad        1:05:52 B        

    2          Linda Ljungdahl           54    13 Hjärnarps GH OL            1:07:28 B        

    3          Lennart Alnervik          48    13 IS Kullen                  1:08:47 B        

    4          Stefan Mattsson                 13 FK Göingarna               1:11:22 B        

    5          Åse Ruther                      14 OK Älme                    1:33:59          

    6          Gösta Oscarrsson                13 FK Göingarna               1:42:26          

    7          Patricia Brobeck                13 Helsingborgs SOK           2:06:11          



               Malin Arnshed                   13 OK Kontinent              j fullf.          







Öppen 4  (64)          2920 m                      



    1          Katarina Gustafsson       80    14 OK Gisle                     30:05 B        

    2          Ann-Sofie Brink           68    14 Markaryds FK                 32:24 B        

    3          Rune Svensson             47     1 OK Vilse 87                  35:01 B        

    4          Lars Ericson              48    13 FK Åsen                      35:46 B        

    5          Johan Philipsson          90    14 Markaryds FK                 36:54 B        

    6          Anders Marntell           91    13 FK Boken                     37:31 B        

    7          Martin Wigren                      Klubblös                     41:00 B        

    8          Leif Stenström            44     7 OK Nackhe                    41:55          

    9          Lena Söderberg            51     1 OK Skogsfalken               42:18          

   10          Andre Palm                      13 OK Gynge                     42:40          

   11          Nils Palm                       13 OK Gynge                     42:44          

   12          Malin Carlsvärd           70    13 Helsingborgs SOK             43:48          

   13          Conny Johansson           64     7 Laholms IF                   44:02          

   14          Pär Dehlin                      13 Härlövs IF                   44:30          

   15          Bengt Karlsson                  13 Ystads OK                    44:46          

   16          Stefan Nanneson           91     7 Simlångsdalens IF            45:16          

   17          Annika Wåhlin                    1 OK Skogsfalken               45:27          

   18          Alda Kristjansdottir      51    13 FK Åsen                      45:29          

   19          Maria Dehlin                    13 Härlövs IF                   45:57          

   20          Ma-Loo Cassel             56     7 Halmstads OK                 45:58          

   21          Fredrik Rask                       Klubblös                     46:28          

   22          Lennart Stensson          60    13 IS Kullen                    46:49          

   23          Margareta Held            49    13 FK Åsen                      47:17          

   24          Kajsa de Bourg            54     1 Ronneby OK                   47:18          

   25          My Hildingsson            88    13 Lunds OK                     47:23          

   26          Lena Nielsen              56    13 Helsingborgs SOK             47:31          

   27          Karin Widerberg           33     1 OK Skogsfalken               49:42          

   28          Ulrika Nygren             88    13 FK Boken                     50:01          

   29          Helen Nilsson             66    13 Härlövs IF                   50:19          

   30          Peter Andersson           91    13 Ystads OK                    50:36          

   31          Gunnar Gustafsson         36    14 Markaryds FK                 50:38          

   32          Carina de Bourg           54     1 Ronneby OK                   50:39          

   33          Laila Persson             42    13 IS Skanne                    51:00          

   34          Sten Oddmo                57    13 Härlövs IF                   51:39          

   35          Karin Malmgren                  13 Hjärnarps GH OL              52:44          

   36          Stig Svensson                   14 OK Virdarna                  53:59          

   37          Maria Elmq.-Nygren        66    13 FK Boken                     54:29          

   38          Anneli Nilsson                  13 Tormestorps IF               54:36          

   39          Lennart Evertsson         37    13 FK Göingarna                 54:52          

   40          Ulla-Karin Burman         61    13 Tormestorps IF               55:11          

   41          Maria Andersson                 13 Ystads OK                    55:24          

   42          Dan Glans                       13 OK Torfinn                   55:47          

   43          Emil Johansson            90    13 Helsingborgs SOK             56:05          

   44          Ylva Jansson              48    20 IF Hagen                     56:06          

   45          Kurt Franksson            31    13 Örkelljunga FK               57:20          

   46          Susanne Lundkvist               13 OK Gynge                   1:02:45          

   47          Gunilla Lundkvist               13 OK Gynge                   1:02:50          

   48          Katrin Jönsson            67     7 Halmstads OK               1:03:54          

   49          Catarina Malm             50    14 Markaryds FK               1:05:21          

   50          Marianne Hellstrand       45    13 OK Tyringe                 1:05:25          

   51          Carolina Johansson        87    13 Tormestorps IF             1:09:43          

   52          Sven-Olof Karlsson        42    14 Växjö Allmänna IS          1:10:29          

   53          Eva Andersson                   20 OK Skogshjortarna          1:12:59          

   54          Inger Nanneson            60     7 Simlångsdalens IF          1:13:20          

   55          Ingrid Werlin             49     7 Simlångsdalens IF          1:14:26          

   56          Marianne Schmidt                13 Andrarums IF               1:18:59          

   57          Ann-Charlotte Ekestolpe         13 Andrarums IF               1:19:01          

   58          Hanna Davidsson           52    13 OK Tuvan                   1:21:07          

   59          Linda Asplund             73    13 OK Kompassen               1:33:42          



               Mattias Engström                13 Hjärnarps GH OL           Ej godk.          

               Eva Blomqvist             38     1 OK Skogsfalken            Ej godk.          

               Jens Kristell             88    13 Andrarums IF              Ej godk.          

               Bengt Johnson                   13 OK Tyringe                Ej godk.          

               Mirzet Robertsson         99    13 Örkelljunga FK            Ej godk.          







Öppen 5  (42)          3780 m                      



    1          Magnus Nilsson            74    13 Andrarums IF                 33:00 B        

    2          Per Arvidsson                   13 Andrarums IF                 34:33 B        

    3          Axel Karlsson             92     7 Simlångsdalens IF            37:10 B        

    4          Börje Johansson           37    14 FK Finn                      39:33 B        

    5          Jonas Höst                      13 Hjärnarps GH OL              41:37 B        

    6          Börje Magnusson           42    13 Hästveda OK                  43:16          

    7          Ingalill Olsson                  1 OK Orion                     44:03          

    8          Susanne Karlsson          67    13 Härlövs IF                   44:34          

    9          Niklas Welander           69    13 Örkelljunga FK               45:29          

   10          Roger Nilsson                   13 FK Åsen                      45:45          

   11          Ingolf Bengtsson          48     7 Halmstads OK                 46:33          

   12          Lennart Svensson          45    13 Rävetofta OK                 46:56          

   13          Roland Strand                   13 FK Åsen                      48:24          

   14          Göran Holmberg            37    14 Markaryds FK                 48:32          

   15          Tommy Liedholm                  13 OK Tyringe                   49:47          

   16          Jens Arborelius           61    13 IS Kullen                    51:00          

   17          Inger Frick-Norling       57    13 FK Göingarna                 51:01          

   18          Stefan Reimer                   13 Tormestorps IF               51:07          

   19          Ruben Edvardsson          39    13 Hästveda OK                  51:10          

   20          Jessica Nilsson           72    14 OK Älme                      51:25          

   21          Marcus Bengtsson                13 OK Tyringe                   51:59          

   22          Louise Pihl                      1 OK Dacke                     52:22          

   23          Bengt Jönsson             52     7 Halmstads OK                 53:54          

   24          Anneli Lönnebacke               13 Malmö OK                     54:27          

   25          Kristina Andersson              13 OK Tuvan                     54:41          

   26          Bernt Petersson           36    14 Alvesta SOK                  56:11          

   27          Benny Nordh                     13 OK Tyringe                   57:23          

   28          Jan Eliasson                    13 OK Gynge                   1:00:56          

   29          Kristina Svensson         63    13 FK Boken                   1:01:39          

   30          Nils Persson              40    13 IS Skanne                  1:03:48          

   31          Lena Jönsson              48     7 Laholms IF                 1:04:44          

   32          Karin Lindén              40    13 IS Kullen                  1:05:10          

   33          Bo Karlsson               47     1 OK Skogsfalken             1:06:11          

   34          Emma Nilsson              87    13 Andrarums IF               1:06:40          

   35          Börje Persson             28    13 OK Gynge                   1:08:37          

   36          Roland Eriksson           42    13 Hästveda OK                1:09:53          

   37          Karl Johan Persson        83    13 OK Torfinn                 1:12:53          

   38          Krisitna Bengtsson              13 OK Torfinn                 1:12:55          

   39          Patrik Ljunggren                   Klubblös                   1:22:18          

   40          Olof Olsson                     13 OK Tyringe                 1:26:25          



               Markus Karlsson           54     7 Simlångsdalens IF         Ej godk.          

               Kenneth Werlin            46     7 Simlångsdalens IF         j fullf.          







Öppen 6  (29)          4890 m                      



    1          Hans Persson              62    13 Andrarums IF                 41:48 B        

    2          Bo Ek                     56    13 Lunds OK                     42:16 B        

    3          Bengt Johnson             65    13 Rävetofta OK                 51:04 B        

    4          Jörgen Karlsson           64    13 Andrarums IF                 51:59 B        

    5          Leif Malm                 48    14 Markaryds FK                 54:01 B        

    6          John Mårtensson           51    13 Andrarums IF                 55:44          

    7          Mikael Carlsvärd          74    13 IS Kullen                    56:16          

    8          Roland Edvinsson          40    13 FK Göingarna                 58:32          

    9          Gör an Edgarssomn               13 Andrarums IF                 58:45          

   10          Martin Trulsson                 13 Härlövs IF                 1:00:38          

   11          Mats Jakobsson            64    13 Helsingborgs SOK           1:01:27          

   12          Per Sten                  71    13 Eslövs FK                  1:07:07          

   13          Lars Vernersson                 13 Helsingborgs SOK           1:09:22          

   14          Mats-Ola Persson          57    13 Tormestorps IF             1:11:56          

   15          Ulf Nilsson                     13 Örkelljunga FK             1:13:56          

   16          Karl-Erik Andersson       37     7 Oskarströms OK             1:16:34          

   17          Andreas Enfors            85    13 Tockarps IK                1:16:51          

   18          Ingrid Salomonsson        49    13 OK Silva                   1:18:26          

   19          Nils Mårtensson           41    13 Andrarums IF               1:20:37          

   20          Peter Dannbring           62    13 Lunds OK                   1:20:57          

   21          Rolf Nilsson              49    13 Andrarums IF               1:28:08          

   22          Sara Johnson              91    13 Rävetofta OK               1:32:02          

   23          Roger Friberg                   13 Örkelljunga FK             1:40:38          



               Kent Hansson              54     7 Halmstad Garnisons IF     Ej godk.          

               Hans Palmgren                   13 Helsingborgs SOK          Ej godk.          

               Fredrik Karlsson                13 Tormestorps IF            Ej godk.          

               Vidar Albinsson           67    13 Tormestorps IF            j fullf.          

               Lennart Eklund                  13 Örkelljunga FK            j fullf.          

               Ulf Sandberg              64    13 OK Kontinent              j fullf.          







Öppen 7  (57)          3270 m                      



    1          Agne Karlsson             53     7 Simlångsdalens IF            30:11 B        

    2          Erik Alnervik             85    13 IS Kullen                    31:17 B        

    3          Jonas Libell              66    13 Lunds OK                     32:04 B        

    4          Camilla Brorsson          72    13 Tockarps IK                  32:17 B        

    5          Anders Nanneson           89     7 Simlångsdalens IF            35:16 B        

    6          Lars Strand               55    14 OK Älme                      36:56 B        

    7          Hans-Inge Reimers         63    13 Hästveda OK                  36:59 B        

    8          Lars Hallberg             50    13 FK Boken                     38:25 B        

    9          Maria Ställberg           53    15 Tullinge SK                  39:01 B        

   10          Christian Lindblom        81     1 Stigmännen Karlshamns OK     39:18 B        

   11          Olle Enfors               53    13 Tockarps IK                  39:34 B        

   12          Staffan Kristiansson      61    13 Tockarps IK                  39:38 B        

   13          Anna Wikström             78    13 OK Pan-Kristianstad          40:16 B        

   14          Anders Nilsson            60    13 Helsingborgs SOK             40:36 B        

   15          Kristina Sten             73    13 Eslövs FK                    40:42 B        

   16          Elna Forsberg             91    14 Värend GN OL                 41:22          

   17          Göte Nilsson              36     1 Ronneby OK                   41:59          

   18          Per-Olof Nanneson         51     7 Simlångsdalens IF            42:25          

   19          Ingvar Persson            48    13 OK Tyringe                   43:13          

   20          Anna-Lena Berthag         54     7 Halmstads OK                 43:24          

   21          Arne Berggren             42    14 Växjö Allmänna IS            43:57          

   22          Mats Johansson            62    13 FK Boken                     44:20          

   23          Magnus Olsson             64     1 OK Skogsfalken               44:43          

   24          Gert Berggren             47    14 Växjö Allmänna IS            44:56          

   25          Kjell Johansson           35    13 Tormestorps IF               46:12          

   26          Anna Karin Petersson      40    14 Växjö OK                     46:15          

   27          Marianne Hallberg         50    13 FK Boken                     46:53          

   28          Marie Sigbo               84    13 Hjärnarps GH OL              46:56          

   29          Alexander Lindblom        85     1 Stigmännen Karlshamns OK     46:58          

   30          Rune Nilsson                    13 Frosta OK                    47:53          

   31          Ola Johansson             69    13 OK Gynge                     48:20          

   32          Janne Ljungberg           37    13 Malmö OK                     48:51          

   33          Carin Andersson           54    23 OK Denseln                   49:50          

   34          Bengt Linusson                  13 FK Åsen                      49:59          

   35          Bengt Edvardsson          32    13 OK Torfinn                   50:07          

   36          Ingalill Nilsson          50     1 Stigmännen Karlshamns OK     50:09          

   37          Eva-Lena Jakobsson        79    13 Eslövs FK                    51:09          

   38          Dennis Johansson                13 Andrarums IF                 53:50          

   39          Lennart Persson           35    13 OK Kompassen                 54:08          

   40          Erika Nilsson                   13 Andrarums IF                 54:21          

   41          Jörgen Britse             42    13 Härlövs IF                   55:29          

   42          Lennart Magnusson                7 Laholms IF                   55:52          

   43          Ingemar Johansson               13 Örkelljunga FK               56:10          

   44          Tommy Held                48    13 FK Åsen                      56:15          

   45          Ingrid Bengtsson          58    13 Tormestorps IF               58:07          

   46          Kristina Berlin           72     1 OK Orion                   1:00:58          

   47          Gudrun Nilsson            62    13 Andrarums IF               1:01:16          

   48          Gunila Johansson          38    13 OK Kompassen               1:01:45          

   49          Folke Bladh               42    13 FK Boken                   1:02:52          

   50          Kjell Nyberg              41    13 IS Kullen                  1:04:47          

   51          Emil Liedholm             90    13 OK Tyringe                 1:05:12          

   52          Inger Erlandsson          59    13 Ringsjö OK                 1:08:48          

   53          Bertil Ahlberg            41    13 OK Gynge                   1:09:43          

   54          Bengt Lindblom            52     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:16:22          

   55          Lars-Göran Nyberg         56    13 FK Åsen                    1:19:50          

   56          Viggho Kristiansson             13 Tockarps IK                1:27:07          



               Lars Waern                      13 IS Kullen                 j fullf.          







Öppen 8  (67)          5040 m                      



    1          Fredrik GUNNARSSON              13 Härlövs IF                   38:02 B        

    2          Stig Gustavsson           51    14 Bredaryds SOK                38:33 B        

    3          Olof Ottosson             80    13 OK Pan-Kristianstad          38:36 B        

    4          Fabian Ljungqvist         70    13 FK Boken                     41:13 B        

    5          Björn Svensson            00    13 Helsingborgs SOK             42:53 B        

    6          Magnus Wihlborg           70    13 OK Gynge                     44:19 B        

    7          Marie Adolfsson           67    13 Örkelljunga FK               44:29 B        

    8          Åsa Hagnestål             77    13 Malmö OK                     45:13 B        

    8          Anders Bengtsson          57    13 OK Tyringe                   45:13 B        

   10          Per Gustavsson            84    13 Hjärnarps GH OL              45:23 B        

   11          Bengt Bergman             44    13 Lunds OK                     46:00 B        

   12          Magnus Oscarsson          66    13 FK Göingarna                 47:01 B        

   13          Lennart Ahlbäck           56    13 OK Torfinn                   47:26 B        

   14          Felix Alnervik            81    13 IS Kullen                    48:16 B        

   15          Lars Edenbrandt           57    13 Lunds OK                     48:47 B        

   16          Ingela Ekelöv             58    13 Ringsjö OK                   49:09 B        

   17          Per Wikström              69    13 Hästveda OK                  49:25 B        

   18          Martin Stegmark           75     7 Halmstad Garnisons IF        50:04 B        

   19          Matts Tenland             82    13 Andrarums IF                 50:24 B        

   20          Conny Larsson             78    13 OK Kompassen                 50:37 B        

   21          Göran Lassing             53    13 Frosta OK                    51:40          

   22          Cristine Karlsson         71    13 OK Torfinn                   51:43          

   23          Viveka Lassing            59    13 Frosta OK                    52:21          

   24          Christian Glantz          82    13 Andrarums IF                 52:36          

   25          Håkan Svensson            67    13 Lunds OK                     52:39          

   26          Per Gunnarsson            67    13 OK Tyringe                   53:41          

   27          Kjell Wilhelmsson         55    13 Andrarums IF                 53:52          

   28          Bengt-Inge Green                 1 Stigmännen Karlshamns OK     54:02          

   29          Peter Brämerson           64    20 Tibro AIK SOK                54:20          

   30          Anders Yngve                    13 OK Kontinent                 54:21          

   31          Göran Johansson                 13 OK Tyringe                   54:54          

   32          Lars Karlsson             49    13 Ringsjö OK                   55:34          

   33          Lars Johansson            51    13 Malmö OK                     56:20          

   34          Sören Andersson           59    13 FK Boken                     57:10          

   34          Kim Pettersson            47    13 Hästveda OK                  57:10          

   36          Lars Marntell             55    13 FK Boken                     57:32          

   37          Gunnar Sandström          40    13 OK Pan-Kristianstad          57:50          

   38          Marcus Trulsson           88    13 Härlövs IF                   58:10          

   38          Willie Ohlsson                  13 Rävetofta OK                 58:10          

   40          Bertil Månsson            52    13 Örkelljunga FK               58:36          

   41          Anders Frisk              58     1 OK Orion                     58:52          

   42          Bertil Erlandsson         59    13 Ringsjö OK                   59:08          

   43          Linda Pettersson          79    13 Hästveda OK                  59:38          

   44          Lena Strand               59    14 Markaryds FK               1:00:08          

   45          Anneli Wihlborg           70    13 OK Gynge                   1:00:29          

   46          Kjell Burman              58    13 Tormestorps IF             1:01:55          

   47          Sarah MacPhee                      Alleröd OK                 1:02:39          

   48          Hans-Bertil Persson       50    13 OK Kompassen               1:03:00          

   49          Claes-Göran Green         46    13 Lunds OK                   1:03:12          

   50          Ronny Carlsson            43     1 OK Skogsfalken             1:04:20          

   51          Maria Edenbrandt          87    13 Malmö OK                   1:05:01          

   52          Andreas Ekblad            76    13 Frosta OK                  1:06:21          

   53          Patrik Armbäck                  13 Helsingborgs SOK           1:07:04          

   54          Caroline Lagesson         84    14 OK Gisle                   1:08:11          

   55          Claes Linsefors           56    13 Lunds OK                   1:08:21          

   56          Anna Lindholm             77    13 Frosta OK                  1:08:33          

   57          Leif Johannesson          43    14 Markaryds FK               1:08:41          

   58          Sven Thörnqvist                 13 Tormestorps IF             1:09:34          

   59          Helena Andersson          68    13 Tormestorps IF             1:09:43          

   60          Anna Kask                 37    13 Lunds OK                   1:09:59          

   61          Roland Hermansson         49    13 OK Gynge                   1:10:24          

   62          Karin Nilsson             54    13 Lunds OK                   1:14:19          

   63          Tobias Linsefors          85    13 Lunds OK                   1:22:35          

   64          Lena Tebring              55    13 OK Kompassen               1:26:31          



               Per Gerdle                63     7 Halmstad Garnisons IF     Ej godk.          

               Mia Jonsson                     13 OK Tyringe                Ej godk.          

               Per Jensen                51    13 Malmö OK                  Ej godk.          







Öppen 9  (18)          6900 m                      



    1          Fredrik Löwegren          73     6 IFK Göteborg                 42:37 B        

    2          Björn Widén               73    23 Linköpings OK                47:49 B        

    3          Patrik Gunnarsson         76    21 Västerås SOK                 48:52 B        

    4          Jakob Lööf                85    13 OK Pan-Kristianstad          50:26 B        

    5          Lars Svantesson           63    13 Hjärnarps GH OL              53:45 B        

    6          Simon Wegmüller           76    17 OK Rodhen                    54:38 B        

    7          Martin Andersson          81    14 FK Finn                      55:42 B        

    8          Per Nordahl               54    13 Hjärnarps GH OL              56:56          

    9          Jan Ackesjö               67    13 Hjärnarps GH OL              58:31          

   10          Magnus Forsberg           66    14 Värend GN OL               1:02:47          

   11          Michael Husén             74    13 OK Pan-Kristianstad        1:03:21          

   12          Erik Nilsson                     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:03:39          

   13          Bengt-Åke Berndtsson      91    13 Ringsjö OK                 1:11:40          

   14          Magnus Tenghagen                13 Härlövs IF                 1:13:07          

   15          Björn Nilsson             52    13 OK Silva                   1:16:44          

   16          Andreas Olsson            99    13 OK Silva                   1:16:48          

   17          Peter Andersson           66    13 OK Gynge                   1:17:28          

   18          Bengt Salomonsson         48    13 OK Silva                   1:33:11          







Öppen 10  (50)         2110 m                      



    1          Alexander Johansson       95     1 OK Orion                     19:37 B        

    2          Felicia Feurstein               13 FK Boken                     20:55 B        

    3          Alfred Karlsson                 13 OK Torfinn                   21:51 B        

    4          Emanuel Hultberg                13 OK Torfinn                   21:57 B        

    5          Melker Johansson          98     1 OK Orion                     22:12 B        

    6          Jenny Bredfeldt                 13 Lunds OK                     22:35 B        

    7          Nils Swedenborg                 13 Lunds OK                     23:10 B        

    8          Stjerndahl Maria                13 Ringsjö OK                   23:53 B        

    9          Herbert Nihlén                  13 Eslövs FK                    24:05 B        

   10          Tea Mickels                     13 OK Tyringe                   25:17 B        

   11          Sara Jönsson              97    13 Hässleholms OK               25:25 B        

   12          Robin Perssom                   13 FK Boken                     25:39 B        

   13          Daniel Nilsson Kempf      96    13 Hässleholms OK               25:52 B        

   14          Sebastian Lindahl               13 OK Kompassen                 25:53 B        

   15          Klara Ingelström                13 OK Gynge                     28:39          

   15          Elin Wilborg                    13 OK Gynge                     28:39          

   17          Inger Fridholm                  13 Ringsjö OK                   28:42          

   18          Julia Arvidsson                 13 Andrarums IF                 28:50          

   19          Vilma Svantesson                13 FK Göingarna                 28:51          

   20          Emil Johnsson                   13 Rävetofta OK                 29:24          

   21          Anton Strand                    13 FK Åsen                      29:36          

   22          Rebecka Brorsson          98    13 Tockarps IK                  29:40          

   23          Hugo Arvidsson                  13 Andrarums IF                 30:11          

   24          Astrid Einarsson                13 OK Torfinn                   31:13          

   25          Emil Svensson                   13 Andrarums IF                 33:03          

   26          Julia Johansson                 13 Simrishamns OK               33:58          

   27          Josef Isaksson                  13 Härlövs IF                   35:09          

   28          Stjerndahl Jacob          85    13 Ringsjö OK                   35:33          

   29          Anton Bengtsson                 13 OK Torfinn                   38:45          

   30          Jakob Höst                      13 Hjärnarps GH OL              38:51          

   31          Johannes Svensson               13 FK Boken                     38:54          

   32          Filip Wetterlöf                 13 OK Tyringe                   38:55          

   33          Gustav Karlsson           68    13 OK Torfinn                   39:00          

   34          Isabell Svensson                13 FK Boken                     39:10          

   35          Adam Segerslätt           98    13 Rävetofta OK                 40:30          

   36          Samuel Giselsson          98     1 Ronneby OK                   41:15          

   37          Simon Giselsson           00     1 Ronneby OK                   41:16          

   38          Erik Jönsson                    13 OK Kompassen                 41:34          

   39          Oscar Ehrnborn                  13 Andrarums IF                 42:23          

   40          Evelina Wilkens                 13 Härlövs IF                   44:22          

   41          Björn Eklund                    13 Örkelljunga FK               44:57          

   42          Sara Granstedt                  14 IK Hakarpspojkarna           45:28          

   43          Elin Granstedt                  14 IK Hakarpspojkarna           45:33          

   44          Johanna Palm                    13 OK Gynge                     48:22          

   45          Ebba Söderlund            90    13 Tormestorps IF               48:57          

   46          Birgitta Petersson        43    14 Alvesta SOK                  54:23          



               Anna Hermansson           24    13 Helsingborgs SOK          Ej godk.          

               Markus Bohman             84    13 Hjärnarps GH OL           Ej godk.          

               Sandra Petersson                14 Alvesta SOK               j fullf.          

               Jonna Jönsson                   13 Ringsjö OK                ej start          







U4D  (4)               3430 m                      



    1          Sigrid Sourander          89    13 Lunds OK                   1:04:58          



               Sofia Svensson            90    13 OK Torfinn                Ej godk.          

               Elin Nilsson              89    13 Härlövs IF                ej start          

               Maria Christrup           90    13 Lunds OK                  ej start          







U3D  (23)              2570 m                      



    1          Jenny Sandberg            92    13 OK Kontinent                 35:10          

    2          Marie Hansson             90    13 OK Kontinent                 37:27          

    3          Amanda Bengtsson          91     1 OK Vilse 87                  40:54          

    4          Jessica Bjelk             94    13 Hästveda OK                  41:20          

    5          Emelie Schmidt            89    13 Andrarums IF                 41:26          

    6          Ida Nilsson               91    13 OK Kompassen                 42:08          

    7          Jessica Andersson         93    13 Hästveda OK                  43:19          

    8          Emelie Lennartsdotter     94    13 Hästveda OK                  43:26          

    9          Emma Norrestam            92    13 Helsingborgs SOK             48:30          

   10          Martina Johansson         93    13 FK Åsen                      49:36          

   11          Ellen Reimer              94    13 Tormestorps IF               50:27          

   12          Annette Larsson           93    13 Örkelljunga FK               51:04          

   13          Linnéa Rosén              94     1 Stigmännen Karlshamns OK     51:58          

   14          Karolina Sandberg         89    13 OK Kontinent                 54:11          

   15          Amanda Uppenberg          04    13 OK Kontinent                 55:05          

   16          Emma Nilsson              91    13 Helsingborgs SOK             55:15          

   17          Johanna Uppenberg         04    13 OK Kontinent                 55:16          

   18          Isabella Régi             90    13 Lunds OK                     55:24          

   19          Miko Åsenlund             94    13 OK Kontinent               1:01:22          

   20          Kajsa Renmarker           92    13 OK Kontinent               1:07:00          

   21          Jenni Robertsson          94    13 Örkelljunga FK             1:07:38          



               Johanna Schmidt           91    13 Andrarums IF              ej start          

               Matilda Arvidsson         95    13 Andrarums IF              ej start          







U2D  (20)              2400 m                      



    1          Jenny Eklund              95    13 OK Torfinn                   25:41          

    2          Pauline Ekdahl            95    13 Rävetofta OK                 29:12          

    3          Amanda Hallqvist          04    13 OK Kontinent                 29:23          

    4          Viktoria Henningsson      95    13 Andrarums IF                 30:44          

    5          Elin Svensson             95    13 Andrarums IF                 30:48          

    6          Carolina Nilsson          93    13 Helsingborgs SOK             32:00          

    7          Erika Larsson             95    13 Andrarums IF                 33:17          

    8          Caroline Haraldsson       94    13 OK Kompassen                 34:18          

    9          Jessica Svensson          92    13 Andrarums IF                 34:38          

   10          Silje Björsvik            95    13 FK Göingarna                 37:02          

   11          Anna Lundqvist            97    13 OK Gynge                     37:19          

   12          Rebecka Svensson          95    13 OK Torfinn                   39:21          

   13          Martina Persson           95    13 Andrarums IF                 40:28          

   14          Elin Welander             97    13 Örkelljunga FK               41:42          

   15          Miranda Reimer            95    13 Tormestorps IF               45:10          

   16          Linnea Gustavsson         97    13 OK Gynge                     49:41          

   17          Frida Jönsson             96    13 OK Kompassen                 54:42          

   18          Sandra Törnblad           94    13 Frosta OK                  1:09:06          



               Linda Nilsson             97    13 Andrarums IF              ej start          

               Sondre Björsvik           97    13 FK Göingarna              ej start