Ungdomscup Final 2004lö 2004-10-02 14:02
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



A-final H16  ( 5430 m                      

    1          Robin Westesson           88    13 OK Kontinent                 36:11          
    2          Magnus Håkansson          88    13 Helsingborgs SOK             39:11          
    3          Harald Freij              88    13 Lunds OK                     41:47          
    4          Björn Öhrstrand           89    13 Ystads OK                    43:21          
    5          Dick Olsson               89    13 Ringsjö OK                   46:27          
    6          Linus Arvidsson           89    13 Ringsjö OK                   53:41          
    7          Dan Kjeldsen              89    13 OK Kontinent                 56:59          
    8          Svante Arvedson           89    13 Hässleholms OK             1:10:01          
    9          Björn Lövdahl             88    13 Hässleholms OK             1:38:29          

               Sam Eriksson              89    13 Andrarums IF              ej start          



A-final H14  ( 4270 m                      

    1          Richard Sjöholm           90    13 Ringsjö OK                   26:16          
    2          Felix Carlsson            90    13 Hässleholms OK               28:16          
    3          Martin Lindeberg          90    13 Ringsjö OK                   28:59          
    4          Rasmus Elmelid            90    13 Ringsjö OK                   29:06          
    5          Emil Westesson            90    13 OK Kontinent                 29:07          
    6          Johan Larsson             90    13 Hässleholms OK               29:24          
    7          Simon Christoferson       90    13 Tormestorps IF               29:50          
    8          Niklas Olofsson           90    13 Helsingborgs SOK             30:28          
    9          Victor Jensen             90    13 OK Kontinent                 33:21          
   10          Niclas Eckhoff            92    13 Helsingborgs SOK             35:18          
   11          Gustav Lindqvist          91    13 OK Kontinent                 36:05          
   12          Simon Månsson             90    13 Örkelljunga FK               38:17          
   13          Daniel Nilsson            90    13 Andrarums IF                 38:52          
   14          Hampus Mauritzon          91    13 Örkelljunga FK               40:20          
   15          David Norrestam           91    13 Helsingborgs SOK             41:45          
   16          Didrik Persson            91    13 Andrarums IF                 49:53          
   17          Erik Persson              90    13 FK Göingarna                 52:09          
   18          Pierre Tornered           91    13 Hässleholms OK             1:00:10          
   19          David Ising                     13 FK Göingarna               1:11:26          

               Emil Johansson            90    13 Helsingborgs SOK          ej start          



A-final H12  ( 3380 m                      

    1          Andreas Westlund          92    13 Hässleholms OK               18:39          
    2          Kasper Carlsson           92    13 Hässleholms OK               20:11          
    3          Johan Ekelöv              92    13 Ringsjö OK                   20:28          
    4          Tobias Grybb              92    13 Tormestorps IF               20:48          
    5          Sture Jeppsson            92    13 Lunds OK                     25:35          
    6          Sebastian Wetterström     92    13 Tormestorps IF               25:53          
    7          Fredrik Nilsson           92    13 Örkelljunga FK               26:13          
    8          Johannes Henriksson       92    13 Helsingborgs SOK             26:14          
    9          Gustav Oxenstierna        92    13 Ringsjö OK                   29:30          
   10          Carl Swedenborg           93    13 Lunds OK                     30:54          
   11          Jakob Gustafsson          92    13 Tormestorps IF               33:48          
   12          Kristian Oxenstierna      93    13 Ringsjö OK                   34:06          
   13          Axel Ernstedt                   13 FK Göingarna                 34:19          
   14          Viktor Hjalmar            92    13 Andrarums IF                 35:50          
   15          Petter Persson            93    13 FK Göingarna                 39:40          
   16          Mathias Åsenlund          92    13 OK Kontinent                 40:06          
   17          Benjamin Norman                 13 FK Göingarna                 41:45          
   18          Simon Persson                   13 FK Göingarna                 46:38          
   19          Christoffer Nilsson       92    13 Tormestorps IF               53:56          

               Hampus Törnqvist          93    13 Hässleholms OK            ej start          
               Martin Persson            93    13 OK Kontinent              ej start          



A-final H10  ( 2860 m                      

    1          Robin Larsson             95    13 FK Göingarna                 20:37          
    2          Anton Månsson             95    13 Örkelljunga FK               20:56          
    3          Morgan Olsson             95    13 Andrarums IF                 21:35          
    4          Emil Westlund             94    13 Hässleholms OK               21:46          
    5          Anton Larsson                   13 FK Göingarna                 21:48          
    6          Henning Ottmer            95    13 Tormestorps IF               22:04          
    7          Hjalmar Freij             95    13 Lunds OK                     24:51          
    8          Harald Ottmer             95    13 Tormestorps IF               25:34          
    9          Linus Welander            94    13 Örkelljunga FK               26:11          
   10          Hampus Larsson            97    13 FK Göingarna                 26:34          
   11          Mattis Ernstsson          95    13 FK Göingarna                 27:17          
   12          David Frisell             94    13 Helsingborgs SOK             28:25          
   13          Marcus Nilsson Kempf      94    13 Hässleholms OK               28:52          
   14          Daniel Nilsson            94    13 Tormestorps IF               31:34          
   15          Elias Finoli                    13 FK Göingarna                 36:41          
   16          Nils Johansson            94    13 Lunds OK                     37:00          
   17          Emil Robertsson           95    13 Örkelljunga FK               37:12          
   18          Simon Engel               94    13 Hässleholms OK               38:24          
   19          Alexander Björsvik              13 FK Göingarna                 48:55          



A-final D16  ( 4730 m                      

    1          Matilda Olsson            89    13 Ringsjö OK                   32:03          
    2          Angelika Larsson          89    13 Örkelljunga FK               35:40          
    3          Helene Nyberg             89    13 OK Kontinent                 37:00          
    4          Linda Nilsson             89    13 Andrarums IF                 38:42          
    5          Caroline Ivarsson         89    13 Lunds OK                     40:23          
    6          Malin Arnshed             88    13 OK Kontinent                 41:04          
    7          Louise Fridholm           89    13 Ringsjö OK                   41:39          
    8          Marie Palmgren            88    13 Helsingborgs SOK             42:47          
    9          Annika Paulsson           89    13 Ringsjö OK                   43:18          
   10          Anna Brodin               88    13 OK Kontinent                 43:19          
   11          Sandra Bauman             88    13 Helsingborgs SOK             44:57          
   12          Sara Larsson              89    13 Hässleholms OK               45:23          
   13          Anniken Björkstrand       89    13 Ystads OK                    45:43          
   14          Elin Nilsson              89    13 Andrarums IF                 48:00          
   15          Sara Norrestam            88    13 Helsingborgs SOK             50:19          
   16          Cecilia Persson           88    13 Hässleholms OK               51:23          
   17          Marielle Nilsson          89    13 Andrarums IF                 58:22          
   18          Sara Thorén               89    13 Andrarums IF                 59:38          
   19          Ida Magnusson             88    13 Andrarums IF               1:12:50          

               Agnes Söderlund           88    13 Tormestorps IF            ej start          



A-final D14  ( 4070 m                      

    1          Maja Söderlund            91    13 Tormestorps IF               30:28          
    2          Jenny Björk               90    13 Örkelljunga FK               32:07          
    3          Ann-Sofie Larsson         91    13 Örkelljunga FK               32:08          
    4          Josefine Nilsson          90    13 Helsingborgs SOK             32:24          
    5          Maja Nilsson              91    13 Helsingborgs SOK             33:49          
    6          Viktoria Ernstsson        91    13 FK Göingarna                 37:31          
    7          Elin Arnshed              90    13 OK Kontinent                 39:47          
    8          Stina Jeppsson            90    13 Lunds OK                     42:46          
    9          Matilda Jönsson           90    13 Örkelljunga FK               42:53          
   10          Lina Grybb                90    13 Tormestorps IF               43:51          
   11          Helena Brodin             90    13 OK Kontinent                 45:01          
   12          Sanna Linsefors           91    13 Lunds OK                     48:36          
   13          Frida Hildingsson         90    13 Lunds OK                     58:38          
   14          Ida Kjeldsen              91    13 OK Kontinent                 59:02          
   15          Ronja Arvidsson           91    13 Ringsjö OK                 1:04:43          

               Ida Ahlbin                90    13 FK Göingarna              ej start          
               Malin Törnqvist           91    13 Hässleholms OK            ej start          



A-final D12  ( 3340 m                      

    1          Jonna Johansson           92    13 Örkelljunga FK               22:18          
    2          Malin Jensen              92    13 OK Kontinent                 23:08          
    3          Anna Bredfelt             92    13 Lunds OK                     23:26          
    4          Ebba Hjort                92    13 Helsingborgs SOK             23:38          
    5          Isabelle Christoferson    92    13 Tormestorps IF               23:59          
    6          Sofia Björk               92    13 Örkelljunga FK               25:08          
    7          Anna Åhlin                93    13 Helsingborgs SOK             25:30          
    8          Victoria Fridholm         92    13 Ringsjö OK                   25:37          
    9          Ebba Roos                 93    13 Helsingborgs SOK             27:42          
   10          Frida Nilsson             93    13 Ystads OK                    31:33          
   11          Hanna Ekström             92    13 Andrarums IF                 32:18          
   12          Emma Månsson              92    13 Örkelljunga FK               32:30          
   13          Elida Ottmer              93    13 Tormestorps IF               33:03          
   14          Johanna Christoferson     92    13 Tormestorps IF               33:40          
   15          Jenny Olsson              93    13 Örkelljunga FK               33:43          
   16          Moa Ahlbin                93    13 FK Göingarna                 36:22          
   17          Matilda Liljenberg        92    13 OK Kontinent                 36:27          
   18          Sara Svensson             93    13 Hässleholms OK               36:44          
   19          Kajsa Renmarker           92    13 OK Kontinent                 36:45          
   20          Emma Norrestam            92    13 Helsingborgs SOK             38:17          
   21          Elin Olsson               93    13 FK Göingarna                 38:48          
   22          Hanna Forsén              92    13 Hässleholms OK               43:09          
   23          Ida Arvidsson             93    13 Ringsjö OK                   43:45          
   24          Sofia Thorén              93    13 Andrarums IF                 45:04          
   25          Linnea Forsen             93    13 Hässleholms OK               48:38          
   26          Helena Klambro                  13 FK Göingarna                 52:55          

               Saga Jönsson              93    13 Hässleholms OK            Ej godk.          



A-final D10  ( 3060 m                      

    1          Karin Bredfelt            94    13 Lunds OK                     21:40          
    2          Elin Nilsson              94    13 Hässleholms OK               24:30          
    3          Kajsa Wetterström         95    13 Tormestorps IF               24:53          
    4          Patricia Edgarsson        96    13 Andrarums IF                 29:49          
    5          Ina Persson                     13 OK Kontinent                 34:11          
    6          Ellen Reimer              94    13 Tormestorps IF               36:47          
    7          Emelie Nilsson            95    13 Örkelljunga FK               37:13          
    8          Silje Björsvik                  13 FK Göingarna                 38:01          
    9          Jenni Robertsson          94    13 Örkelljunga FK               40:39          
   10          Katarina Johansson        94    13 Örkelljunga FK               53:22          
   11          Pim Hedberg               96    13 Lunds OK                   1:01:12          

               Miko Åsenlund                   13 OK Kontinent              Ej godk.          
               Johanna Pettersson              13 FK Göingarna              ej start          



A-final U1  (1 2520 m                      

    1          Erik Hjort                93    13 Helsingborgs SOK             16:02          
    2          Fredrik Larsson           97    13 Andrarums IF                 20:25          
    3          Thomas Svensson           97    13 Helsingborgs SOK             21:05          
    4          Jonathan Albinsson        96    13 Tormestorps IF               21:32          
    5          Emma Ljungnér             95    13 Helsingborgs SOK             24:30          
    6          Madeleine Erlandsson      90    13 Ringsjö OK                   26:35          
    7          Karl-Johan Persson        95    13 Tormestorps IF               27:12          
    8          Holger Olsson             97    13 Andrarums IF                 28:12          
    9          Jakob Bratthall-Tideman         13 OK Kontinent                 30:20          
   10          Ida Forsén                96    13 Hässleholms OK               36:37          
   11          Sjöberg Hannes                  13 Hässleholms OK               50:57          



A-final U2  (3 2860 m                      

    1          Julia Pärsson             88    13 Helsingborgs SOK             19:26          
    2          Emil Nilsson              95    13 Helsingborgs SOK             20:28          
    3          Mathias Andersson         92    13 Andrarums IF                 21:38          
    4          Mattias Nilsson           95    13 Helsingborgs SOK             22:16          
    5          Elin Nilsson              95    13 Helsingborgs SOK             23:11          
    6          Elias Henriksson          94    13 Helsingborgs SOK             24:23          
    7          Andreas Eckhoff           91    13 Helsingborgs SOK             24:40          
    8          Gustaf Jansson            94    13 Andrarums IF                 25:17          
    9          Amanda Hallqvist           4    13 OK Kontinent                 25:21          
   10          Björn Linse               91    13 Lunds OK                     25:36          
   11          Boris Arvedson            92    13 Hässleholms OK               26:09          
   12          David Gustavsson          98    13 Örkelljunga FK               27:36          
   13          Erik Nilsson              96    13 Helsingborgs SOK             28:02          
   14          Johanna Uppenberg          4    13 OK Kontinent                 28:05          
   15          Olle Claesson             92    13 Ringsjö OK                   28:15          
   16          Elin Svensson             95    13 Andrarums IF                 29:16          
   17          Erika Larsson             95    13 Andrarums IF                 29:21          
   18          Per Hansson               94    13 OK Kontinent                 30:19          
   19          Amanda Uppenberg           4    13 OK Kontinent                 30:37          
   20          Johanna Larsson-Gunströ    4    13 OK Kontinent                 30:54          
   21          Frida Abrahamsson               13 FK Göingarna                 31:02          
   22          Annika Jönsson                  13 Ringsjö OK                   31:05          
   23          Johan Lövdahl             92    13 Hässleholms OK               32:02          
   24          Carolina Nilsson          93    13 Helsingborgs SOK             33:05          
   25          Erika Briggner                  13 Ringsjö OK                   34:38          
   26          Lovisa Arvidsson                13 Ringsjö OK                   35:35          
   27          Emma Larsson              88    13 Helsingborgs SOK             36:26          
   28          Oliver Hellström                13 FK Göingarna                 43:32          
   29          Elin Welander             97    13 Örkelljunga FK               44:35          
   30          Wictor Svensson           95    13 Helsingborgs SOK             47:13          
   31          Melker Larsson                  13 FK Göingarna                 48:49          
   32          Josefine Nilsson          96    13 Tormestorps IF               48:51          
   33          Ola Abrahamsson                 13 FK Göingarna                 48:57          
   34          Åse Dannbring             96    13 Lunds OK                     52:25          
   35          Malin Heyden                    13 Lunds OK                     52:28          

               Rebecka Norman                  13 FK Göingarna              ej start          



A-final U3  (1 3280 m                      

    1          Artur Salomonsson         90    13 Ringsjö OK                   23:49          
    2          Andreas Ivarsson          91    13 Lunds OK                     30:34          
    3          Emma Nilsson              91    13 Helsingborgs SOK             32:00          
    4          Sebastian Jacobsson       91    13 Helsingborgs SOK             32:01          
    5          Erik Hällefors            92    13 Hässleholms OK               32:02          
    6          Fredrik Berndtsson        93    13 Ringsjö OK                   32:43          
    7          Jenny Sandberg            92    13 OK Kontinent                 33:58          
    8          Karl Dannbring            93    13 Lunds OK                     34:12          
    9          Karin Åhlin               92    13 Helsingborgs SOK             34:32          
   10          Didrik Boy                      13 OK Kontinent                 36:14          
   11          Hjalmar Edensten          92    13 OK Kontinent                 37:11          
   12          Lina Johansson            89    13 Helsingborgs SOK             37:28          
   13          Ida Frisell               91    13 Helsingborgs SOK             39:43          
   14          Isabella Reg                    13 Lunds OK                     41:40          
   15          Marie Hansson             90    13 OK Kontinent                 42:48          
   16          Maria Christrup           90    13 Lunds OK                     43:12          
   17          Hanna Persson             93    13 OK Kontinent                 45:57          

               Caroline Fritzon          90    13 Helsingborgs SOK          ej start          



A-final U4  (5 3570 m                      

    1          Mathilda Johansson        89    13 Lunds OK                     36:10          
    2          My Hildingsson            88    13 Lunds OK                     46:07          
    3          Jimmie Johansson          88    13 Örkelljunga FK               51:46          
    4          Sigrid Sourander          89    13 Lunds OK                     55:27          
    5          Jens Kristell             88    13 Andrarums IF                 55:44          



A-final Inskol 2400 m                      

               Daniel Nilsson Kempf      96    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Nils-Joel Persson         97    13 Tormestorps IF               Godk.          
               Jonathan Bratthall-Tide         13 OK Kontinent                 Godk.          
               Simon Abrahamsson               13 FK Göingarna                 Godk.          
               William Birgersson        98    13 Helsingborgs SOK             Godk.          
               Matilda Danielsson        97    13 OK Kontinent                 Godk.          
               Simon Arnshed             97    13 OK Kontinent                 Godk.          
               Albin Claesson            97    13 Ringsjö OK                   Godk.          
               Sondre Björsvik                 13 FK Göingarna                 Godk.          
               Hanna Norrestam           99    13 Helsingborgs SOK             Godk.          



A-final Öppen  3060 m                      

    1          Henrik Persson            59    13 Hässleholms OK               28:23 B        
    2          Fanny Ek                  95    13 Ringsjö OK                   35:14 B        
    3          Gabriel Jönsson           92    13 Ringsjö OK                   35:24 B        
    4          Matilda Petersson               13 Hässleholms OK               43:05          

               Annette Larsson           93    13 Örkelljunga FK            Ej godk.          
               Ulrica Kjellsson          57    13 Örkelljunga FK            Ej godk.          



A-final Öppen  3320 m                      

    1          Markus Nilsson                  13 Lunds OK                   1:28:39 B        

               Amelie Petersson          92    13 Hässleholms OK            Ej godk.          



A-final Öppen  2400 m                      

    1          Oskar Andersson           93    13 Örkelljunga FK               20:05 B        
    2          Sara Jönsson              97    13 Hässleholms OK               23:09 B        
    3          Oliver Friberg            94    13 Örkelljunga FK               23:47 B        
    4          Carl Henrik Kinnhult      64    13 Hässleholms OK               24:06 B        
    5          Wiktor Rydlund            97    13 Hässleholms OK               25:04 B        
    6          Anna Jönsson                    13 Hässleholms OK               28:25          
    7          Frida Briggner                  13 Ringsjö OK                   32:53          
    8          Katri Bodilsdotter              13 Ringsjö OK                   37:13          
    9          Pierre Larsson            99    13 Örkelljunga FK               38:40          
   10          Axel Carlsson             89    13 Ringsjö OK                   39:47          
   11          Ebba Söderlund            87    13 Tormestorps IF               43:18          
   12          Emma Johansson                  13 Örkelljunga FK               43:32          
   13          Emilia Schölin                  13 Örkelljunga FK               45:54          
   14          Lovisa Kinnhult           65    13 Hässleholms OK               46:02          
   15          Nils-Peter Kinnhult       66    13 Hässleholms OK               46:07          
   16          Tobias Larsson                  13 Örkelljunga FK               46:58          
   17          Jonna Jönsson             85    13 Ringsjö OK                   52:30          



B-final H16  ( 5010 m                      

    1          Marcus Andersson          89    13 OK Pan-Kristianstad          35:12          
    2          Michael Lincoln           89    13 FK Snapphanarna              35:22          
    3          Kristof Remes             89    13 OK Silva                     37:29          
    4          Emil Svensson             88    13 Hjärnarps GH OL              38:56          
    5          Torgil Lassing            88    13 Frosta OK                    39:47          
    6          Anton Marmelid            89    13 IS Kullen                    40:39          
    7          Jens Hagedorn-Johansson   88    13 Hjärnarps GH OL              41:06          
    8          Thomas Solding            88    13 OK Torfinn                   43:05          
    9          Marcus Trulsson           88    13 Härlövs IF                   46:58          
   10          Christopher Bennäs        88    13 OK Torfinn                   52:26          
   11          Anders Andersson          89    13 FK Boken                     54:41          
   12          Markus Österblad          89    13 FK Boken                   1:10:11          

               Sebastian Jogby           88    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          



B-final H14  ( 4540 m                      

    1          Alexander Jogby           90    13 OK Pan-Kristianstad          28:16          
    2          Daniel Johansson          91    13 FK Åsen                      29:08          
    3          Johan Kristensson         91    13 OK Torfinn                   31:09          
    4          Viktor Stensson           90    13 IS Kullen                    32:03          
    5          Anton Österblad           91    13 FK Boken                     32:25          
    6          Niklas Olsson             91    13 Rävetofta OK                 32:43          
    7          Henrik Ahlbäck            90    13 OK Torfinn                   33:14          
    8          Ted Nilsson               91    13 OK Pan-Kristianstad          35:05          
    9          Mattias Johansson         90    13 FK Boken                     38:58          
   10          Jonatan Jönsson           90    13 Hjärnarps GH OL              39:11          
   11          Nils Lund                 90    13 OK Gynge                     41:58          
   12          Carl Ohrlander            90    13 OK Pan-Kristianstad          45:21          
   13          Per Jönsson               90    13 OK Gynge                     45:33          
   14          Henrik Larsson            90    13 Hjärnarps GH OL              46:13          
   15          André Palm                91    13 OK Gynge                     47:39          
   16          Tobias Bjelk              91    13 Hästveda OK                  49:56          
   17          Anders Marntell           91    13 FK Boken                     50:05          
   18          Jakob Segerslätt          91    13 Rävetofta OK                 50:49          
   19          Emil Liedholm             90    13 OK Tyringe                 1:03:27          

               Jesper Ståhl              91    13 IS Kullen                 Ej godk.          
               Filip Pileboda            90    13 FK Åsen                   ej start          



B-final H12  ( 3280 m                      

    1          Linus Ljungdahl           92    13 Hjärnarps GH OL              19:52          
    2          Hugo Mattsson             92    13 Rävetofta OK                 21:03          
    3          Anton Oddmo               93    13 Härlövs IF                   25:17          
    4          Martin Bengtsson          92    13 IS Kullen                    26:39          
    5          Jonas Johnsson            93    13 Hästveda OK                  27:31          
    6          Hampus Andersson          93    13 OK Tyringe                   28:13          
    7          Jonatan Möller            92    13 IS Kullen                    29:37          
    8          Oskar Andersson           93    13 OK Gynge                     30:31          
    9          David Arborelius          93    13 IS Kullen                    30:56          
   10          André Nilsson             92    13 FK Åsen                      33:30          
   11          Carl Gullberg             92    13 Hästveda OK                  34:09          
   12          Daniel Karlsson           92    13 OK Gynge                     36:25          
   13          Erik Jönsson              92    13 OK Gynge                     36:30          
   14          Rasmus Karlsson           93    13 Härlövs IF                   36:31          
   15          Andreas Haraldsson        92    13 OK Kompassen                 37:07          
   16          Philip Pålsson            93    13 Tockarps IK                  37:14          
   17          Felix Nordh               92    13 OK Tyringe                   38:29          
   18          Elias Westerlund          93    13 FK Boken                     41:21          
   19          Nils Palm                 92    13 OK Gynge                     42:58          
   20          Viktor Johansson          92    13 Simrishamns OK               45:25          

               Sebastian Ståhl           93    13 IS Kullen                 ej start          



B-final H10  ( 3060 m                      

    1          Simon Lundqvist           94    13 OK Gynge                     20:01          
    2          Erik Bengtsson            94    13 IS Kullen                    21:21          
    3          Marcus Svensson           94    13 FK Boken                     22:36          
    4          Björn Lindqvist           94    13 FK Boken                     25:55          
    5          Rasmus Svantesson         95    13 Hjärnarps GH OL              29:14          
    6          Axel Olsson               94    13 Rävetofta OK                 29:32          
    7          Gustaf Olsson                   13 Frosta OK                    29:41          
    8          David Svensson            96    13 FK Boken                     32:40          
    9          Niclas Dehlin             94    13 Härlövs IF                   33:36          
   10          Robin Karlsson            96    13 Härlövs IF                   41:02          
   11          Pontus Östberg            94    13 FK Snapphanarna              50:05          
   12          Simon Isaksson            94    13 Härlövs IF                   51:40          

               Patrik Brorsson           94    13 Tockarps IK               ej start          



B-final D16  ( 4210 m                      

    1          Anna Olsson               89    13 OK Tyringe                   37:06          
    2          Josefine Ahlbäck          89    13 OK Torfinn                   41:01          
    3          Louise Borg               88    13 FK Åsen                      43:49          
    4          Erica Svensson            88    13 OK Torfinn                   44:05          
    5          Sandra Nilsson            89    13 FK Åsen                      46:09          

               Ulrika Nygren             88    13 FK Boken                  Ej godk.          
               Johanna Winberg           88    13 Härlövs IF                ej start          



B-final D14  ( 3570 m                      

    1          Anna Lööf                 91    13 OK Pan-Kristianstad          31:37          
    2          Elin Svensson             90    13 Hjärnarps GH OL              31:38          
    3          Emelie Olsson             90    13 OK Kompassen                 33:50          
    4          Therese Hansen            91    13 FK Boken                     34:00          
    5          Frida Nilsson             91    13 OK Pan-Kristianstad          35:49          
    6          Emma Börjesson            91    13 FK Åsen                      38:15          
    7          Julia Hagedorn-Johanson   90    13 Hjärnarps GH OL              38:19          
    8          Emelie Dellemyr           90    13 FK Åsen                      39:06          
    9          Sandra Johansson          91    13 FK Boken                     40:12          
   10          Sofie Hansen              91    13 FK Boken                     40:35          
   11          Anna Sjöström             91    13 OK Kompassen                 42:10          
   12          Josefin Winberg           90    13 Härlövs IF                   42:16          
   13          Evelina Bengtsson         91    13 OK Tyringe                   46:02          
   14          Sara Eriksson             90    13 Simrishamns OK               47:45          
   15          Sofia Svensson            90    13 OK Torfinn                   47:56          
   16          Malin Nyberg              90    13 OK Pan-Kristianstad          49:24          
   17          Mitchelle Nilsson         90    13 OK Kompassen                 50:45          
   18          Anna Jeppsson             91    13 Simrishamns OK               57:47          
   19          Elin Kellerson            90    13 Simrishamns OK             1:05:33          
   20          Sofie Dellemyr            91    13 FK Åsen                    1:08:26          



B-final D12  ( 3320 m                      

    1          Matilda Stensson          93    13 IS Kullen                    27:14          
    2          Stina Berg                93    13 IS Kullen                    29:08          
    3          Camilla Nilsson           92    13 OK Torfinn                   29:44          
    4          Elina Westerlund          92    13 FK Boken                     33:05          
    5          Sissela Ekdahl            93    13 Rävetofta OK                 34:15          
    6          Sara Kellerson            92    13 Simrishamns OK               36:17          
    7          Erika Ohrlander           92    13 OK Pan-Kristianstad          37:18          
    8          Alexandra Andersson             13 Frosta OK                    37:49          
    9          Amanda Olofsson           92    13 FK Boken                     41:09          

               Madelen Nilsson           93    13 OK Kompassen              Ej godk.          
               Louise Nordahl            93    13 Hjärnarps GH OL           ej start          
               Erika Bjerstedt           93    13 Härlövs IF                ej start          
               Rebecka Svensson          93    13 Hästveda OK               ej start          
               Tove Ståhl                93    13 IS Kullen                 ej start          



B-final D10  ( 2860 m                      

    1          Frida Hedin               98    13 Hjärnarps GH OL              19:59          
    2          Moa Olsson                94    13 OK Kompassen                 22:15          
    3          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                   22:46          
    4          Nicole Ljungdahl          94    13 Hjärnarps GH OL              23:14          
    5          Emelie Lennartsdotter     94    13 Hästveda OK                  24:01          
    6          Julia Dahl                94    13 IS Kullen                    25:22          
    7          Matilda Olofsson          94    13 FK Boken                     26:23          
    8          Kajsa Hedin               96    13 Hjärnarps GH OL              27:15          
    9          Emilia Karlsson           94    13 OK Gynge                     27:24          
   10          Emma Andersson            96    13 OK Gynge                     27:27          
   11          Filippa Bengtsson         94    13 OK Tyringe                   27:38          
   12          Erika Bengtsdotter        94    13 IS Kullen                    29:54          
   13          Jessica Bjelk             94    13 Hästveda OK                  31:06          
   14          Amanda Nilsson                  13 Frosta OK                    32:25          
   15          Sandra Törnblad                 13 Frosta OK                    40:43          
   16          Caroline Haraldsson       94    13 OK Kompassen                 41:36          



B-final U4  (4 4070 m                      

    1          Ambjörn Lassing           89    13 Frosta OK                    43:50          
    2          Robert Wetterlöf          91    13 OK Tyringe                   47:14          
    3          Johannes Stenhaug         91    13 OK Kompassen               1:00:30          

               Madeleine Svensson        88    13 Hästveda OK               ej start          



B-final U3  (6 3380 m                      

    1          Emma Jönsson              92    13 OK Gynge                     30:37          
    2          Martin Dehlin             91    13 Härlövs IF                   35:36          
    3          Andreas Pålsson           91    13 Tockarps IK                  36:36          
    4          Marcus Gustafsson               13 Frosta OK                    40:18          
    5          Sebastian Öhrn            89    13 Hjärnarps GH OL              41:48          
    6          Carolin Olsson            93    13 OK Gynge                     48:50          



B-final U2  (1 3060 m                      

    1          Carolin Lundin            89    13 OK Gynge                     24:21          
    2          Rebecca Holmberg          89    13 OK Gynge                     24:22          
    3          Ida Lavesson              89    13 OK Gynge                     28:23          
    4          Martin Säll               91    13 Tockarps IK                  28:31          
    5          Joel Einarsson            96    13 OK Torfinn                   30:11          
    6          Axel Matsson              95    13 Hjärnarps GH OL              31:31          
    7          Jessica Andersson         93    13 Hästveda OK                  32:21          
    8          Martin Johannesson        95    13 Rävetofta OK                 35:26          
    9          Johanna Palm              94    13 OK Gynge                     39:58          
   10          Johanna Olsson            95    13 Hästveda OK                  42:22          
   11          Maria Wandelin            94    13 OK Gynge                     43:13          
   12          Pauline Ekdahl            95    13 Rävetofta OK                 44:07          
   13          Jesper Britse-Månsson           13 Härlövs IF                   44:24          
   14          Anna Bengtsson            96    13 IS Kullen                    47:13          
   15          Robin Nilsson                   13 Frosta OK                    54:51          
   16          Linus Johansson                 13 Frosta OK                    58:17          

               Jesper Britse             96    13 Härlövs IF                ej start          



B-final U1  (1 2520 m                      

    1          Tobias Andersson          96    13 OK Tyringe                   21:24          
    2          Gustav Hedin              97    13 Hjärnarps GH OL              22:54          
    3          Alex Olsson               97    13 Hästveda OK                  23:42          
    4          Anna Lundqvist            97    13 OK Gynge                     24:15          
    5          Karl-Johan Hedin          95    13 Hjärnarps GH OL              26:14          
    6          Amanda Petersson          93    13 OK Tyringe                   26:22          
    7          Jim Johansson                   13 Frosta OK                    31:58          
    8          Filip Enfors              94    13 Tockarps IK                  32:43          
    9          Julia Johansson           96    13 Simrishamns OK               34:17          
   10          Julia Lundh               99    13 Hästveda OK                  34:52          
   11          Elsa Olsson               97    13 Rävetofta OK                 38:44          
   12          Ida Wihlborg              97    13 OK Gynge                     40:30          
   13          Linnea Gustavsson         97    13 OK Gynge                     40:33          
   14          Ebba Johannesson          97    13 Rävetofta OK                 42:45          
   15          Johanna Törnblad                13 Frosta OK                    46:28          



B-final Inskol 2400 m                      

               Jonatan Höst              96    13 Hjärnarps GH OL              Godk.          
               Cajsa Nordh               95    13 OK Tyringe                   Godk.          
               Elinor Dehlin             99    13 Härlövs IF                   Godk.          
               Elin Wihlborg             99    13 OK Gynge                     Godk.          
               Jesper Wandelin           98    13 OK Gynge                     Godk.          
               Josef Isaksson            97    13 Härlövs IF                   Godk.          



B-final Öppen  3060 m                      

    1          Jesper Skog                     13 OK Tyringe                   31:10 B        
    2          Sofi Johnsson             95    13 OK Gynge                     37:22 B        
    3          Jeanette Johansson        63    13 OK Gynge                     46:24          



B-final Öppen  3320 m                      

    1          Johan Borggren                  13 Hjärnarps GH OL              31:28 B        
    2          Gustaf Ekenstierna              13 OK Tyringe                   34:46 B        
    3          Madeline Svensson          1    13 Hästveda OK                  38:07 B        
    4          Joel Kristiansson         94    14 Markaryds FK                 40:08 B        



B-final Öppen  2400 m                      

    1          Tim Hafström              93    13 FK Snapphanarna              19:33 B        
    2          Filip Liedholm                  13 OK Tyringe                   28:33          
    3          Mark Kuuttinen                  13 FK Boken                     29:10          
    4          Thea Mickels -Nord              13 OK Tyringe                   31:29          
    5          Rebecka Wetterlöv               13 OK Tyringe                   32:19          
    6          Frida Skoog                     13 OK Tyringe                   32:43          
    7          Elina Andersson                 13 OK Tyringe                   32:44          
    8          Filip Wetterlöf                 13 OK Tyringe                   34:03          
    9          Ebba Olofson                    13 FK Boken                     53:23