DM-Sprint, Hässleholms OKsö 2003-05-25 12:53
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2003

    Pl     Rank Namn                      Dst Klubb                            Tid Tvlmärke 



H80  (2)       1420 m                      

     1          Claes Claesson             13 Malmö OK                       20:13 G        
     2          Nils Carlsson              13 FK Snapphanarna                20:26 G        



H75  (6)       1590 m                      

     1          Yngve Jönsson              13 OK Silva                       17:23 G        
     2          Hans Lindin                13 Malmö OK                       18:27 G        
     3          Nisse Bohman               13 OK Kompassen                   18:30 G        
     4          Sven Granstedt             13 Pan-Kristianstad               23:42 S        
     5          Gösta Cederberg            13 Malmö OK                       26:48 B        

                Curth Svensson             13 Ringsjö OK                    Felst.          



H70  (14)      2030 m                      

     1          Lennart Nilsson            13 OK Kompassen                   20:28 G        
     2          Per Fresk                  13 Frosta OK                      21:56 G        
     3          Leo Åkesson                13 Härlövs IF                     22:38 G        
     4          Arne Andersson             13 Eslövs FK                      23:23 G        
     5          Ahti Pärssinen             13 OK Silva                       25:45 S        
     6          Egon Persson               13 OK Kompassen                   26:22 S        
     7          Stig Sjöholm               13 Ringsjö OK                     26:26 S        
     8          Nils Rågstedt              13 IS Kullen                      26:51 S        
     9          Bengt Edvardsson           13 OK Torfinn                     28:05 S        
    10          Åke Strand                 13 Örkelljunga FK                 35:46          

                Owe Åkesson                13 Härlövs IF                    Felst.          
                Kjell Björup               13 Lunds OK                      Felst.          
                Ove Nordahl                13 Simrishamns OK                Felst.          
                Hans Holmqvist             13 Örkelljunga FK                Felst.          



H65  (10)      2100 m                      

     1          Bengt Ahlstedt             13 FK Åsen                        18:52 G        
     2          Sven Persson               13 Andrarums IF                   21:24 S        
     3          Karl-Erik Persson          13 OK Kompassen                   21:58 S        
     4          Klas Tykesson              13 Rävetofta OK                   23:03 S        
     5          Stig Lindskog               4 Visborgs OK                    23:21 S        
     6          Göran Seger                13 FK Boken                       25:15 S        
     7          Sven-Erik Gunnarsson       13 Hästveda OK                    27:00 S        
     8          Jan-Eric Nelking           13 FK Åsen                        27:04 B        
     9          Bengt Åberg                13 Frosta OK                      37:05          

                Kjell Johansson            13 Tormestorps IF                Felst.          



H60  (12)      2230 m                      

     1          Sven-Åke Granquist         13 Hästveda OK                    18:30 G        
     2          Bertil Ericsson            13 Ringsjö OK                     20:18 G        
     2          Raimo Salminen             14 Växjö OK                       20:18 G        
     4          Inge Nilsson               13 Tockarps IK                    20:57 G        
     5          Lars Hylén                 13 Ringsjö OK                     21:19 S        
     6          Bo Svensson                13 Tockarps IK                    22:44 S        
     7          Gert Olsson                13 Malmö OK                       22:46 S        
     8          Mats Rosén                 13 Hästveda OK                    25:09 S        
     9          Ruben Edvardsson           13 Hästveda OK                    28:46 B        
    10          Lennart Nilsson            13 Malmö OK                       32:42          
    11          Folke Bladh                13 FK Boken                       34:54          

                Nils-Eric Ericsson         13 FK Åsen                       Felst.          



H55  (20)      2320 m                      

     1          Agne Bengtsson             13 OK Kompassen                   16:37 G        
     2          Tommy Peterson             13 Helsingborgs SOK               19:41 S        
     3          Per-Olof Fernberg          13 IS Skanne                      20:11 S        
     4          Leif Sandgren              13 Frosta OK                      20:22 S        
     5          Lars Olsson                13 FK Boken                       20:46 S        
     6          Åke Persson                13 Hjärnarps GH OL                21:05 S        
     7          Håkan C Nilsson            13 Malmö OK                       21:32 S        
     8          Bo Olofsson                13 Hästveda OK                    23:48 S        
     9          Lennart Svensson           13 Rävetofta OK                   25:08 B        
    10          Benkt Anderson             13 Lunds OK                       25:10 B        
    11          Janne Lindholm             13 Frosta OK                      25:33 B        
    12          Lars Persson               13 OK Kompassen                   26:47          
    13          John Ohlandersson          13 Örkelljunga FK                 27:09          
    14          Mats Håkansson             13 Malmö OK                       27:32          
    15          Nils-Erik Bondesson        13 Frosta OK                      29:22          
    16          Roland Nilsson             13 OK Kompassen                   33:22          
    17          Ingvar Persson             13 OK Tyringe                     34:53          

                Bengt Bergman              13 Lunds OK                      Felst.          
                Eric Tenland               13 Andrarums IF                ej start          
                Göran Larsson I            13 OK Kompassen                ej start          



H50  (16)      2320 m                      

     1          Bengt-Göran Månsson        13 Pan-Kristianstad               15:13 G        
     2          Olle Bohman                13 Hjärnarps GH OL                17:16 G        
     3          Sven-Inge Svensson         13 Ringsjö OK                     17:22 G        
     4          Göran Johnsson             13 Ringsjö OK                     17:37 G        
     5          Per-Arne Evaldsson         13 OK Gynge                       17:44 G        
     6          Christer Ljungdahl         13 Hjärnarps GH OL                19:59 S        
     7          Lars Lindborg              13 Tormestorps IF                 20:31 S        
     8          Gert Olsson                13 Tockarps IK                    21:33 S        
     9          Lars-Göran Nilsson         13 Ringsjö OK                     21:49 S        
    10          Jan Jönsson                13 Malmö OK                       23:17 B        
    11          Gunnar Lundquist           13 Frosta OK                      24:00 B        
    12          Kaare Hansson              13 Malmö OK                       29:38          
    13          Lars-Göran Killander       13 Hästveda OK                    29:48          
    14          Bengt Hansson              13 Andrarums IF                   31:13          
    15          Sven Erik Persson          13 Ystads OK                      32:36          

                Ulf Kristensson             7 Halmstad OK                   Felst.          



H45  (18)      2560 m                      

     1          Urban Arnesson             13 OK Torfinn                     16:10 G        
     2          Bengt Larsson              13 FK Göingarna                   16:28 G        
     3          Mats Skäppegård            13 FK Åsen                        20:02 S        
     4          Lars-Göran Nyberg          13 FK Åsen                        21:25 S        
     5          Yngve Ernstsson            13 FK Göingarna                   21:27 S        
     6          Peter Lincoln              13 FK Snapphanarna                22:28 S        
     7          Mikael Svensson            13 Pan-Kristianstad               23:01 S        
     8          Stellan Martinsson         13 OK Tyringe                     23:23 S        
     9          Lars Magnusson             14 OK Älme                        25:08 B        
    10          Rolf Ohrlander             13 Pan-Kristianstad               26:06          
    11          Thomas Nilsson             13 FK Göingarna                   26:59          
    12          Leif Åke Andersson         13 FK Boken                       31:01          
    13          Holger Sigbo               13 OK Kompassen                   32:46          
    14          Thomas Johnsson            13 FK Göingarna                   32:56          

                Alf Westesson              13 OK Kontinent                  Felst.          
                Torgny Ottosson            13 OK Torfinn                    Felst.          
                Ingmar Ekelöv              13 Ringsjö OK                  ej start          
                Dan Sjöholm                13 Ringsjö OK                  ej start          



H40  (17)      2560 m                      

     1          Ronnie Ljunggren           13 OK Tyringe                     17:37 G        
     2          Andreas Oxenstierna        13 Ringsjö OK                     19:13 G        
     3          Thomas Johansson           13 Örkelljunga FK                 19:41 G        
     4          Per-Erik Bengtsson         13 Lunds OK                       21:14 S        
     5          Bengt Olsson               13 Eslövs FK                      23:04 S        
     6          Anders Åberg               13 OK Torfinn                     24:42 S        
     7          Pål Bengtsson              13 IS Kullen                      25:45 S        
     8          Jonas Åhlin                13 Helsingborgs SOK               25:49 S        
     9          Michael Christoferson      13 Tormestorps IF                 25:50 S        
    10          Hans-Erik Karlsson         13 OK Torfinn                     26:53 B        
    11          Ingemar Nilsson            13 Andrarums IF                   27:51          
    12          Håkan Jönsson              13 OK Kontinent                   29:48          
    13          Håkan Johansson            13 Helsingborgs SOK               31:27          
    14          Stefan Norrestam           13 Helsingborgs SOK               35:54          

                Peter Larsson              13 FK Boken                      Felst.          
                Hans-Åke Lundqvist         13 OK Gynge                      Felst.          
                Lars Brodin                13 OK Kontinent                ej start          



H35  (10)      2940 m                      

     1          Niklas Nilsson             13 Härlövs IF                     18:39 G        
     2          Arne Andersson             13 OK Torfinn                     23:30 S        
     3          Magnus Larsen              13 FK Boken                       27:04 B        
     4          Stefan Edvardsson          13 OK Torfinn                     28:56 B        
     5          Jerker Nilsson             14 OK Älme                        30:29          
     6          Per Andersson              13 OK Gynge                       30:53          
     7          Peder Nilsson              13 OK Torfinn                     31:51          
     8          Magnus Jensen              13 OK Kontinent                   42:29          

                Magnus Björk               13 Örkelljunga FK                Felst.          
                Håkan Eriksson             13 Hästveda OK                 ej start          



H21  (28)      2940 m                      

     1   (0003) Johan Modig                13 Pan-Kristianstad               15:29 G        
     2          Thomas Jensen              13 Pan-Kristianstad               15:57 G        
     3   (0383) Jonas Bengtsson            13 Härlövs IF                     18:05 S        
     4   (0543) Jonathan Gunnarsson        13 Ringsjö OK                     18:32 S        
     5          Beat Berger                   Schweiz/OK Tyringe             18:34 S        
     6   (0923) David Olofsson              7 Halmstad OK                    18:53 S        
     7   (0593) Mikael Persson             13 Härlövs IF                     19:12 S        
     8          Ulf Åkesson                13 Härlövs IF                     19:13 S        
     9   (0348) Henrik Modig               13 Pan-Kristianstad               19:30 S        
    10          Nils Lundh                 13 Helsingborgs SOK               19:40 S        
    11          Rune Olsen                 13 Pan-Kristianstad               20:00 S        
    12          Patrik Gunnarsson          21 Västerås SOK                   20:02 S        
    13   (0580) Per-Åke Nilsson            13 Härlövs IF                     20:33 S        
    14   (0651) Håkan Palm                 13 FK Boken                       21:10 S        
    15   (8302) Ian Cumpstey               13 Lunds OK                       22:01 S        
    16          Per Erik Jönsson           13 OK Torfinn                     22:26 S        
    17          Fredrik Lundquist          13 Frosta OK                      23:44 B        
    18          Andreas Blomqvist          13 FK Boken                       23:46 B        
    19          Mats Persson               13 Malmö OK                       25:50          
    20          Ola Johansson              13 OK Gynge                       29:44          
    21          Oskar Persson              13 Lunds OK                       34:34          
    22          David Bengtsson            13 FK Åsen                        36:47          

                Lennart Carlsen            13 Helsingborgs SOK              Felst.          
         (0837) Anders Jägryd              13 Lunds OK                      Felst.          
         (0884) Michael Husén              13 Pan-Kristianstad              Felst.          
                Simon Goddard              13 Lunds OK                    ej start          
         (0071) Andreas Nilsson            13 Pan-Kristianstad            ej start          
         (0149) Christian Nielsen          13 Pan-Kristianstad            ej start          



H20  (5)       2940 m                      

     1   (0355) Erik Modig                 13 Pan-Kristianstad               17:33 G        
     2   (0846) Daniel Liljedahl           13 Pan-Kristianstad               18:54 G        
     3   (0574) Jonas Nyberg               13 Pan-Kristianstad               20:26 S        
     4   (0939) Magnus Svensson            13 Hjärnarps GH OL                23:49 S        
     5          Anders Svensson            13 Rävetofta OK                   26:41 B        



H18  (16)      2560 m                      

     1   (0788) Andreas Kristensson        13 OK Torfinn                     16:09 G        
     2   (0916) Linus Larsson              13 FK Göingarna                   17:33 G        
     3   (0657) Jakob Lööf                 13 Pan-Kristianstad               17:39 G        
     4   (1095) Martin Wendt               13 FK Boken                       18:32 G        
     5   (1143) Fredrik Svensson           13 OK Torfinn                     19:04 S        
     6   (0680) Markus Svensson            13 Pan-Kristianstad               19:12 S        
     7   (1255) Fredrik Hansen             13 FK Boken                       19:18 S        
     8   (1019) Glenn Persson              13 Ystads OK                      20:44 S        
     9   (0997) Oscar Borg                 13 FK Åsen                        20:49 S        
    10   (1000) Magnus Jönsson             13 OK Kontinent                   21:04 S        
    11   (1256) Jonatan Lage               13 FK Boken                       23:40 S        
    12          Viktor Nilsson             13 FK Göingarna                   28:32          

         (0750) Joel Bergkvist             13 Ringsjö OK                    Felst.          
         (1021) Erik Lundh                 13 Pan-Kristianstad              Felst.          
                Erik Alnervik              13 IS Kullen                   ej start          
         (1289) Carl-Johan Svensson        13 Ringsjö OK                  ej start          



H16  (18)      2320 m                      

     1   (0769) Ola Nyberg                 13 Pan-Kristianstad               13:45          
     2   (0603) Mikael Kristensson         13 OK Torfinn                     14:29          
     3          Robin Westesson            13 OK Kontinent                   16:30          
     4          Sebastian Ljungdahl        13 Hjärnarps GH OL                17:11          
     5          Eddie Persson              13 Ystads OK                      17:41          
     6          Henrik Lundqvist           13 OK Gynge                       18:20          
     7          Sebastian Jogby            13 Pan-Kristianstad               19:09          
     8          Mattias Killander          13 Hästveda OK                    19:29          
     9          Patrik Lindeberg           13 Ringsjö OK                     20:25          
    10          Fredrik Jönsson            13 OK Kontinent                   20:36          
    11          Samuel Yngve               13 OK Kontinent                   21:35          
    12          Christopher Bennäs         13 OK Torfinn                     22:00          
    13          Magnus Johnsson            13 FK Göingarna                   23:11          
    14          Patrik Carlsson            13 OK Kontinent                   26:09          
    15          Petter Westerlund          13 FK Boken                       33:20          
    16          Thomas Solding             13 OK Torfinn                     35:37          
    17          Jimmie Johansson           13 Örkelljunga FK                 41:47          

                Linus Bohman               13 Hjärnarps GH OL               Felst.          



H14  (24)      2030 m                      

     1          Simon Christoferson        13 Tormestorps IF                 14:42          
     2          Johannes Nyberg            13 FK Åsen                        15:34          
     3          Martin Lindeberg           13 Ringsjö OK                     15:35          
     4          Richard Sjöholm            13 Ringsjö OK                     17:06          
     5          Karl Roos                  13 Helsingborgs SOK               17:57          
     6          Michael Lincoln            13 FK Snapphanarna                18:21          
     7          Marcus Andersson           13 Andrarums IF                   18:34          
     8          Johan Lundqvist            13 OK Gynge                       19:35          
     9          Emil Westesson             13 OK Kontinent                   20:18          
    10          Daniel Nilsson             13 Andrarums IF                   20:37          
    11          Henrik Ahlbäck             13 OK Tyringe                     22:07          
    12          Alexander Jogby            13 Pan-Kristianstad               24:43          
    13          Dick Olsson                13 Ringsjö OK                     24:45          
    14          Nils Lund                  13 OK Gynge                       25:07          
    15          Fredrik Olsson             13 Eslövs FK                      25:45          
    16          Victor Jensen              13 OK Kontinent                   27:06          
    17          Viktor Stensson            13 IS Kullen                      29:06          
    18          Kristian Svensson          13 Rävetofta OK                   29:59          
    19          Simon Månsson              13 Örkelljunga FK                 33:19          
    20          Joakim Skäppegård          13 FK Åsen                        33:25          
    21          Anders Andersson           13 FK Boken                       34:34          
    22          Emil Johansson             13 Helsingborgs SOK               36:25          
    23          Björn Öhrstrand            13 Ystads OK                      39:14          

                Carl Ohrlander             13 Pan-Kristianstad              Felst.          



H12  (15)      1710 m                      

     1          Johan Ekelöv               13 Ringsjö OK                     12:21          
     2          Johan Kristensson          13 OK Torfinn                     13:21          
     3          Niklas Olsson              13 Rävetofta OK                   14:02          
     4          Tobias Andersson           13 Örkelljunga FK                 15:56          
     4          Fredrik Nilsson            13 Örkelljunga FK                 15:56          
     6          Gunnar Rolander            13 Pan-Kristianstad               18:47          
     7          Henrik Nilsson             13 Örkelljunga FK                 18:50          
     8          Gustav Oxenstierna         13 Ringsjö OK                     19:05          
     9          David Norrestam            13 Helsingborgs SOK               19:43          
    10          Rikard Ek                  13 Örkelljunga FK                 20:15          
    11          Linus Ljungdahl            13 Hjärnarps GH OL                26:47          
    12          Erik Ottosson              20 OK Orinto                      30:11          

                Oscar Olsson               13 Eslövs FK                     Felst.          
                Martin Bengtsson           13 IS Kullen                     Felst.          
                Fredrik Sjöstrand          13 Örkelljunga FK                Felst.          



H10  (7)       1590 m                      

     1          Simon Olsson               13 Ringsjö OK                     13:52          
     2          Elias Westerlund           13 FK Boken                       14:25          
     3          Oskar Andersson            13 OK Gynge                       15:38          
     4          Rasmus Karlsson            13 Härlövs IF                     23:52          
     5          Erik Bengtsson             13 IS Kullen                      29:13          
     6          Kristian Oxenstierna       13 Ringsjö OK                   1:06:40          

                Hampus Andersson           13 OK Tyringe                    Felst.          



D65  (5)       1590 m                      

     1          Barbro Hugosson            13 Lunds OK                       18:23 G        
     2          Kerstin Granstedt          13 Pan-Kristianstad               18:50 G        
     3          Clarie Ek                  13 Pan-Kristianstad               22:55 S        
     4          Inga Andersson             13 Eslövs FK                      26:40 S        

                Gun Hansson                13 Andrarums IF                  Felst.          



D60  (2)       1590 m                      

     1          Birgit Palm                13 FK Boken                       19:08 G        
     2          Eva Åberg                  13 Frosta OK                      23:44 S        



D55  (6)       2030 m                      

     1          Maj-Britt Byström          13 Rävetofta OK                   19:23 G        
     2          Karin Modig                13 Frosta OK                      22:34 S        
     3          Torill Svendsen            13 Lunds OK                       23:28 S        
     4          Gull Svensson              13 Tockarps IK                    29:02 B        
     5          Gunnel Nilsson             13 Malmö OK                       39:53          
     6          Karin Bengtsson            13 OK Kompassen                   50:42          



D50  (4)       2030 m                      

     1          Eva Tykesson               13 Rävetofta OK                   17:56 G        
     2          Barbro Martinsson          13 OK Tyringe                     24:18 S        
     3          Ingrid Persson             13 Ringsjö OK                     29:37          
     4          Inger Glans                13 OK Tyringe                     32:02          



D45  (7)       2100 m                      

     1          Ina Lindeberg              13 Ringsjö OK                     14:32 G        
     2          Christine Edenbrandt       13 Lunds OK                       21:46 B        
     3          Ingrid Svantesdotter-La    13 FK Göingarna                   23:14          
     4          Ing-Marie Andersson        13 Ystads OK                      25:28          
     5          Maj Öhrstrand              13 Ystads OK                      28:32          
     6          Eva Rolander               13 Pan-Kristianstad               30:37          
     7          Kerstin Andersson          13 FK Boken                       42:50          



D40  (12)      2100 m                      

     1          Anna Thorell-Jönsson       13 OK Kontinent                   17:50 G        
     2          Lena Olsson                13 Rävetofta OK                   18:44 G        
     3          Lena Söderlund             13 Tormestorps IF                 19:36 G        
     4          Lotta Gertsson             13 Helsingborgs SOK               19:49 G        
     5          Yvonne Kalén               13 Ringsjö OK                     22:51 S        
     6          Lotta Hansson              13 OK Kontinent                   24:47 S        
     7          Gudrun Nilsson             13 Andrarums IF                   28:56          
     8          Britt Svensson             13 Hjärnarps GH OL                32:17          
     9          Barbro Norrestam           13 Helsingborgs SOK               35:12          
    10          Britt-Marie Stensson       13 IS Kullen                      36:35          
    11          Caroline Brodin            13 OK Kontinent                   38:07          

                Kerstin Persson            13 FK Göingarna                ej start          



D35  (6)       2230 m                      

     1          Ingrid Jensen              13 OK Kontinent                   22:59 G        
     2          Marie Adolfsson            13 Örkelljunga FK                 23:58 G        
     3          Susanne W Karlsson         13 Härlövs IF                     26:32 S        
     4          Kerstin Olsson             13 Eslövs FK                      31:30 S        
     5          Helena Åhlin               13 Helsingborgs SOK               39:02          
     6          Karin Jägryd               13 Lunds OK                       39:19          



D21  (11)      2230 m                      

     1   (0100) Anna-Karin Bondesson       13 Pan-Kristianstad               14:47 G        
     2   (0186) Ingela Håkansson            7 Halmstad OK                    16:26 G        
     3   (0029) Pia Olsson                 13 Pan-Kristianstad               16:48 G        
     4   (0094) Sara Linse                 13 Lunds OK                       17:07 S        
     5   (0258) Sofie Petersson            13 Helsingborgs SOK               19:47 S        
     6          Maria Lindahl              13 Lunds OK                       20:03 S        
     7          Linda Ranbro               13 Malmö OK                       25:05          
     8          Mia Andersson              13 OK Gynge                       25:39          
     9          Camilla Brorsson           13 Tockarps IK                    26:54          

                Susanne Andersson          13 Pan-Kristianstad              Felst.          
                Linda Gustafsson           13 Frosta OK                   ej start          



D20  (5)       2230 m                      

     1   (0412) Camilla Bohman             13 FK Boken                       17:51 G        
     2   (0435) Hanna Mattsson              6 IK Uven                        18:42 G        
     3   (0484) Hanna Holster              13 OK Torfinn                     18:48 G        
     4   (0724) Sabina Olsson              13 OK Silva                       22:48 S        
     5   (0770) Christine Rolander         13 Pan-Kristianstad               28:25          



D18  (11)      2230 m                      

     1   (0468) Sofia Killander            13 Hästveda OK                    19:21 G        
     2   (0744) Anna Nilsson               13 FK Snapphanarna                19:29 G        
     3   (0520) Camilla Sigbo              13 FK Boken                       19:33 G        
     4   (0594) Ebba Thuresson             13 Pan-Kristianstad               22:49 S        
     5   (0757) Madeline Olsson            13 Ringsjö OK                     23:32 S        
     6   (0798) Erika Nilsson              13 Andrarums IF                   24:16 S        
     7          Diana Persson              13 Härlövs IF                     25:46 S        
     8   (0623) Pia-Maria Bondesson        13 Frosta OK                      26:36 S        
     9   (0719) Linda Olsson               13 OK Tyringe                     26:54 S        
    10   (0752) Malin Nygren               13 FK Boken                       29:19 B        
    11          Kajsa Carlsson             13 OK Kontinent                   36:05          



D16  (17)      2100 m                      

     1          Malin Lagerqvist           13 Ystads OK                      16:42          
     2          Emelie Bengtsson           13 Tormestorps IF                 17:14          
     3          Emmie Christoferson        13 Tormestorps IF                 18:23          
     4          Ylwa Holmqvist             13 Malmö OK                       18:32          
     5          Anja Nylander              13 Härlövs IF                     19:17          
     6          Maria Edenbrandt           13 Malmö OK                       19:28          
     7          Karin Andersson            13 FK Boken                       20:27          
     8          Agnes Söderlund            13 Tormestorps IF                 20:44          
     9          Pernilla Olsson            13 Rävetofta OK                   22:58          
    10          Ulrika Nygren              13 FK Boken                       25:04          
    11          Sara Norrestam             13 Helsingborgs SOK               26:23          
    12          Jenny Andreasson           13 Hjärnarps GH OL                26:54          
    13          Erica Svensson             13 OK Torfinn                     27:32          
    14          Louise Rolander            13 Pan-Kristianstad               27:54          
    15          Frida Holmqvist            13 Malmö OK                       36:10          

                Anna Brodin                13 OK Kontinent                  Felst.          
                Maria Jönsson              13 OK Kontinent                ej start          



D14  (15)      1590 m                      

     1          Matilda Olsson             13 Ringsjö OK                     12:38          
     2          Angelika Larsson           13 Örkelljunga FK                 14:20          
     3          Jenny Björk                13 Örkelljunga FK                 14:26          
     4          Anna Olsson                13 OK Tyringe                     15:10          
     5          Linda Nilsson              13 Andrarums IF                   15:23          
     6          Louise Fridholm            13 Ringsjö OK                     15:24          
     7          Josefine Nilsson           13 Helsingborgs SOK               15:55          
     8          Mathilda Jägryd            13 Lunds OK                       16:45          
     9          Josefin Ahlbäck            13 OK Tyringe                     17:44          
    10          Helena Brodin              13 OK Kontinent                   17:55          
    11          Malin Nyberg               13 Pan-Kristianstad               21:14          
    12          Ylva Fonselius              6 IF Marin Väst                  22:25          
    13          Matilda Jönsson            13 Örkelljunga FK                 25:04          
    14          Sofia Svensson             13 OK Torfinn                     51:37          
    15          Emilia Ljungberg           13 Ystads OK                    1:07:12          



D12  (16)      1710 m                      

     1          Therese Hansen             13 FK Boken                       13:55          
     2          Viktoria Ernstsson         13 FK Göingarna                   16:10          
     3          Frida Nilsson              13 Pan-Kristianstad               16:25          
     4          Camilla Nilsson            13 OK Torfinn                     17:51          
     5          Ann-Sofie Larsson          13 Örkelljunga FK                 18:13          
     6          Malin Jensen               13 OK Kontinent                   19:09          
     7          Sofia Björk                13 Örkelljunga FK                 20:15          
     8          Emma Norrestam             13 Helsingborgs SOK               20:39          
     9          Erika Ohrlander            13 Pan-Kristianstad               21:50          
    10          Maja Söderlund             13 Tormestorps IF                 22:04          
    11          Jonna Johansson            13 Örkelljunga FK                 23:11          
    12          Victoria Fridholm          13 Ringsjö OK                     24:18          
    13          Johanna Christoferson      13 Tormestorps IF                 28:27          
    14          Emma Månsson               13 Örkelljunga FK                 32:42          

                Sofie Hansen               13 FK Boken                      Felst.          
                Isabelle Christoferson     13 Tormestorps IF                Felst.          



D10  (9)       1590 m                      

     1          Jenny Olsson               13 Örkelljunga FK                 13:39          
     2          Jessica Nilsson            13 OK Torfinn                     14:39          
     3          Ebba Roos                  13 Helsingborgs SOK               15:00          
     4          Matilda Stensson           13 IS Kullen                      15:36          
     5          Anna Åhlin                 13 Helsingborgs SOK               16:01          
     6          Annette Larsson            13 Örkelljunga FK                 18:18          
     7          Nicole Ljungdahl           13 Hjärnarps GH OL                21:52          
     8          Lisa Nyberg                13 FK Åsen                        27:39          
     9          Emma Jägryd                13 Lunds OK                       34:50          



Öppen 1  (21)  1590 m                      

     1          Philip Pålsson             13 Tockarps IK                    17:03 B        
     2          Andreas Pålsson            13 Tockarps IK                    17:25 B        
     3          Caroline Sjöstrand         13 Örkelljunga FK                 17:34 B        
     4          Patrick Brorsson           13 Tockarps IK                    17:44 B        
     5          Emelie Nilsson             13 Örkelljunga FK                 19:08 B        
     6          Carl-Henrik Kinhult        13 Hässleholms OK                 20:37 B        
     7          Wiktor Rydlund                Klubblös                       21:23 B        
     8          Robin Karlsson             13 Härlövs IF                     21:41 B        
     9          Mattis Ernstsson           13 FK Göingarna                   23:21 B        
    10          Simon Petersson            13 Helsingborgs SOK               25:05          
    11          David Frisell              13 Helsingborgs SOK               25:19          
    12          Ida Frisell                13 Helsingborgs SOK               25:22          
    13          Emil Robertsson            13 Örkelljunga FK                 27:05          
    14          Jenni Robertsson           13 Örkelljunga FK                 27:06          
    15          Rebecka Brorsson           13 Tockarps IK                    28:34          
    16          Emma Andersson             13 OK Gynge                       31:14          
    17          Dennis Skoog               13 Örkelljunga FK                 33:25          
    18          Joel Sjöholm               13 Ringsjö OK                     42:06          
    19          Pierre Larsson             13 Örkelljunga FK                 51:00          
    20          Tobias Larsson             13 Örkelljunga FK                 51:18          

                Anton Månsson              13 Örkelljunga FK                Felst.          



Öppen 2  (9)   1710 m                      

     1          Holger Feurstein           13 Hässleholms OK                 14:15 B        
     2          Ann-Marie Hansson          13 IS Kullen                      22:42          
     3          Inger Fridholm             13 Ringsjö OK                     25:16          
     4          Anna-Karin Kinhult         13 Hästveda OK                    28:37          
     5          Christer Svensson           1 Ronneby OK                     30:40          
     6          Sanne Ek                   13 Örkelljunga FK                 30:47          
     7          Karin Åhlin                13 Helsingborgs SOK               31:21          
     8          Marcus Gustafsson          13 Frosta OK                      38:33          
     9          Lena Bohman                13 OK Kompassen                   43:26          



Öppen 4  (10)  2040 m                      

     1          Bertil Månsson             13 Örkelljunga FK                 18:03 B        
     2          Erland Martinsson          13 OK Tyringe                     22:21 B        
     3          Bengt Ivarsson             13 OK Tyringe                     31:51          
     4          Ann-Kristin Olsson         13 Ringsjö OK                     33:00          
     5          Gabriella Sjöstrand        13 Örkelljunga FK                 37:46          
     6          Annie Andersson            13 Pan-Kristianstad               38:49          
     7          Anne-Marie Frisell         13 Helsingborgs SOK               39:33          
     8          Annika Johansson           13 Helsingborgs SOK               44:48          
     9          Erika Jaeschke             13 Hästveda OK                    56:12          

                Ulla Strand                13 Örkelljunga FK                Felst.          



Öppen 8  (22)  2940 m                      

     1          Bo Granstedt               14 IK Hakarpspojkarna             18:10 B        
     2          Magnus Nilsson             13 Andrarums IF                   22:56 B        
     3          Mats Brorsson              13 Tockarps IK                    22:58 B        
     4          Stefan Pålsson             13 Tockarps IK                    24:32 B        
     5          Mikael Nilsson             13 OK Torfinn                     27:38          
     6          Robin Gunnarsson            1 OK Vilse 87                    27:40          
     7          Per Wikström               13 Hästveda OK                    27:57          
     8          Frida Palm                 13 FK Boken                       29:28          
     9          Anna Held                  13 Pan-Kristianstad               30:17          
    10          Anna Larsson               13 Örkelljunga FK                 30:28          
    11          Börje Åkesson              13 Frosta OK                      31:33          
    12          Sven Thörnqvist            13 Tormestorps IF                 32:58          
    13          Bengt-Åke Nilsson          13 OK Torfinn                     36:34          
    14          Wiveka Ernstsson           13 FK Göingarna                   37:48          
    15          Hubert Hugosson            13 OK Gynge                       38:53          
    16          Jan Fonselius               6 IF Marin Väst                  40:12          
    17          Jan Eliasson               13 OK Gynge                       48:26          
    18          Astrid Johannesson         13 Helsingborgs SOK               51:47          

                Jörgen Karlsson            13 Andrarums IF                  Felst.          
                Marie Rosén                13 Hästveda OK                   Felst.          
                Kristina Landgren          13 Malmö OK                      Felst.          
                Lars-Göran Frisell         13 Helsingborgs SOK              Felst.