Hässleholms OK, Söndagsö 2002-09-22 12:56
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H80  (4)       2770 m                      

    1          Claes  Claesson            13 Malmö OK                     54:47 G        
    2          Börje  Andersson           13 OK Pan-Kristianstad          57:10 G        
    3          Vitalis  Andersson         13 Helsingborgs SOK           1:11:10 S        

               Per-Gunnar  Persson        13 OK Pan-Kristianstad         Felst.          



H75  (7)       2770 m                      

    1          Hans  Lindin               13 Malmö OK                     36:03 G        
    2          Lennart  Andersson         13 FK Åsen                      48:03 S        
    3          Nils  Persson              13 Tockarps IK                  53:56 B        
    4          Torsten  Hermodsson        13 Malmö OK                     55:15 B        
    5          Gunnar  Carlsson           13 OK Gynge                     55:26 B        
    6          Sven  Svensson              7 Laholms IF                 1:01:11          

               Curth  Svensson            13 Ringsjö OK                  Felst.          



H70  (9)       4110 m                      

    1          Owe  Åkesson               13 Härlövs IF                   49:27 G        
    2          Leo  Åkesson               13 Härlövs IF                   51:35 G        
    3          Ove  Nordahl               13 Simrishamns OK               53:54 G        
    4          Nils  Rågstedt             13 IS Kullen                    54:06 G        
    5          Bengt  Edvardsson          13 OK Torfinn                 1:07:41 S        
    6          Sven  Snogerup             13 Lunds OK                   1:12:37 B        

               Nils-Åke  Nilsson          13 Andrarums IF              ej start          
               Arne  Andersson            13 Eslövs FK                 ej start          
               Ragnar  Bengtsson          13 FK Snapphanarna           ej start          



H65  (13)      4110 m                      

    1          Leif  Claesson             13 Tormestorps IF               39:23 G        
    2          Bengt  Ahlstedt            13 FK Åsen                      41:47 G        
    3          Nils-Gustav  Svensson      13 OK Kompassen                 42:44 G        
    4          Kjell  Johansson           13 Tormestorps IF               50:22 S        
    5          Burne  Nilsson             13 OK Torfinn                   51:52 S        
    6          Ingvar  Lennerstedt        13 Lunds OK                     57:37 B        
    7          Jan-Eric  Nelking          13 FK Åsen                      58:02 B        
    8          Kjell  Björup              13 Lunds OK                     58:54 B        
    9          Eric  Svärdh               13 FK Åsen                      59:13 B        
   10          Sven Persson               13 Andrarums IF                 59:23 B        
   11          Karl-Erik  Nilsson          1 OK Vilse 87                1:02:40          

               Janne  Ljungberg           13 Malmö OK                  ej start          
               Klas  Tykesson             13 Rävetofta OK              ej start          



H60  (28)      4430 m                      

    1          Bertil  Olofsson           13 Andrarums IF                 39:22 G        
    2          Nils  Emilson              13 FK Åsen                      43:30 G        
    3          Inge  Nilsson              14 OK Älme                      44:09 S        
    4          Bengt I Nilsson            13 Frosta OK                    44:12 S        
    5          Krister  Paulsson          13 OK Kompassen                 45:01 S        
    6          Arne  Gustavsson           13 Malmö OK                     45:55 S        
    7          Gunnar  Sandström          13 Hjärnarps GH OL              46:07 S        
    8          Sven-Åke  Granquist        13 Hästveda OK                  46:53 S        
    9          Nils-Eric  Ericsson        13 FK Åsen                      48:03 S        
   10          Bengt  Bengtsson           13 OK Torfinn                   48:54 S        
   11          Göran  Thour               14 Värend GN OL                 50:57 S        
   12          Bror  Elofsson             13 Frosta OK                    51:58 S        
   13          Håkan  Brost               13 Malmö OK                     53:16 S        
   14          Mats  Rosén                13 Hästveda OK                  56:07 B        
   15          Nils-Åke  Nilsson          13 Härlövs IF                   56:54 B        
   16          Roland  Eriksson           13 Hästveda OK                  58:26 B        
   17          Jan  Johansson             13 Andrarums IF                 59:38 B        
   18          Lennart  Nilsson           13 Malmö OK                   1:00:54          
   19          Gunnar  Friberg            13 OK Kompassen               1:01:23          
   20          Nils  Mårtensson           13 Andrarums IF               1:03:37          
   21          Torbjörn  Wingqvist        13 Ringsjö OK                 1:03:54          
   22          Roland  Akselsson          13 Lunds OK                   1:04:19          
   23          Göran  Seger               13 FK Boken                   1:09:11          
   24          Ebbe  Pehrsson             13 OK Silva                   1:11:22          
   25          Folke  Bladh               13 FK Boken                   1:22:32          

               Ruben  Edvardsson          13 Hästveda OK                 Felst.          
               Rolf  Andersson             7 Laholms IF                  Felst.          
               Sven  Levin                13 Andrarums IF              ej start          



H55  (23)      5170 m                      

    1          Christer  Jönsson          13 Lunds OK                     47:10 G        
    2          Leif  Karlsson             13 Frosta OK                    48:03 G        
    3          Per-Olof  Fernberg         13 IS Skanne                    48:43 G        
    4          Roy  Owesson               13 Helsingborgs SOK             50:02 G        
    5          Harry  Andersson           14 Markaryds FK                 51:36 G        
    6          Jan  Hansson               13 Lunds OK                     52:31 G        
    7          John  Ohlandersson         13 Örkelljunga FK               53:40 S        
    8          Lars  Henriksson           14 OK Älme                      54:03 S        
    9          Sven  Ruther               14 OK Älme                      54:05 S        
   10          Jan Persson                13 Ystads OK                    54:43 S        
   11          Ronny  Carlsson             1 OK Skogsfalken               55:30 S        
   12          Tommy  Nimark              13 OK Origo                     56:21 S        
   13          Bo  BÜlow                  13 Malmö OK                     56:56 S        
   14          Lennart  Svensson          13 Rävetofta OK                 57:33 S        
   15          Tom  Lindberg              13 Lunds OK                     58:18 S        
   16          Nils  Johannesson          13 Helsingborgs SOK           1:00:25 S        
   17          Bengt-Åke  Nilsson         13 OK Torfinn                 1:02:59 S        
   18          Jan  Larsson               13 Ringsjö OK                 1:07:44 S        
   19          Christer  Ljungquist       13 Lunds OK                   1:08:18 B        
   20          Johnny  Malmgren           13 Hjärnarps GH OL            1:14:24          

               Bo-Göran  Persson          13 OK Torfinn                  Felst.          
               Eric  Tenland              13 Andrarums IF              ej start          
               Håkan  Malmgren            13 Malmö OK                  ej start          



H55 MOTION  (3 4160 m                      

    1          Bo  Svensson               13 Härlövs IF                   42:53 S        
    2          Bo  Svensson               13 FK Göingarna                 51:36 S        

               Bengt  Olsson              14 SK Graal                  ej start          



H50  (18)      5590 m                      

    1          Göran  Johnsson            13 Ringsjö OK                   48:26 G        
    2          Bill  Schölin              13 Örkelljunga FK               53:29 G        
    3          Tommy  Peterson            13 Helsingborgs SOK             54:13 S        
    4          Nils  Nilsson              13 OK Pan-Kristianstad          54:54 S        
    5          Sven Erik  Frick           13 FK Göingarna                 58:06 S        
    6          Leif  Axelsson             14 SK Graal                     58:24 S        
    7          Göran  Larsson I           13 OK Kompassen                 59:52 S        
    8          Ingvar  Schön              13 Andrarums IF               1:00:06 S        
    9          Ingvar  Nilsson            13 Tormestorps IF             1:01:08 S        
   10          Bo  Johansson               1 OK Vilse 87                1:01:24 S        
   11          Roland  Nilsson            13 OK Kompassen               1:11:16 B        
   12          Jan  Rubbmark              13 Malmö OK                   1:17:05          
   13          Sven-Erik  Persson         13 Frosta OK                  1:18:48          
   14          Nils-Erik  Bondesson       13 Frosta OK                  1:25:12          

               Lars  Persson              13 OK Kompassen                Felst.          
               Bengt  Hansson             13 Andrarums IF              ej start          
               Lars  Hallberg             13 FK Boken                  ej start          
               Kjell  Westlund            13 Malmö OK                  ej start          



H45  (25)      6470 m                      

    1          Bengt  Larsson             13 FK Göingarna                 46:30 G        
    2          Roger  Thörn                1 OK Vilse 87                  47:38 G        
    3          Sven-Inge  Svensson        13 Ringsjö OK                   47:47 G        
    4          Stellan  Martinsson        13 OK Tyringe                   48:35 G        
    5          Anders  Bengtsson          13 OK Tyringe                   49:26 G        
    6          Per  Edvardsson            13 OK Torfinn                   53:42 S        
    7          Lars  Börjesson            13 FK Åsen                      54:17 S        
    8          Lennart  Ahlbäck           13 OK Tyringe                   54:31 S        
    9          Alf  Westesson             13 OK Kontinent                 54:39 S        
   10          Anders  Freij              13 Lunds OK                     55:24 S        
   11          Sten  Segerslätt           13 Rävetofta OK                 57:28 S        
   12          Carl-Johan Roubert         14 FK Finn                      57:49 S        
   13          Rolf  Gustafsson           13 Tormestorps IF             1:00:54 S        
   14          Rolf  Ohrlander            13 OK Pan-Kristianstad        1:01:44 S        
   15          Bengt  Persson              7 Halmstad OK                1:02:01 S        
   16          Holger  Sigbo              13 OK Kompassen               1:10:54 B        
   17          Bo  Fält                   13 OK Kompassen               1:16:13          
   18          Erling  Johansson          13 Hjärnarps GH OL            1:17:04          
   19          Leif Åke  Andersson        13 FK Boken                   1:20:00          
   20          Uno  Lundkvist             13 Malmö OK                   1:33:00          
   21          Mikael  Nissen             13 OK Pan-Kristianstad        2:22:17          

               Lars-Göran  Nyberg         13 FK Åsen                     Felst.          
               Thomas  Johnsson           13 FK Göingarna              ej start          
               Per  Linse                 13 Lunds OK                  ej start          
               Mikael  Svensson           13 OK Pan-Kristianstad       ej start          



H45 MOTION  (6 5480 m                      

    1          Peter  Lincoln             13 FK Snapphanarna              43:42 S        
    2          Bo  Ek                     13 Lunds OK                     44:18 S        
    3          Lars-Göran  Killander      13 Hästveda OK                  49:45 S        
    4          Gösta Svensson             13 Rävetofta OK                 51:00 S        
    5          Sven Erik Persson          13 Ystads OK                  1:08:50          

               Pentti  Fredriksson         1 OK Vilse 87               ej start          



H40  (18)      6610 m                      

    1          Lars  Söderlund            13 Tormestorps IF               41:48 G        
    2          Sven  Giselsson             1 Ronneby OK                   45:57 G        
    3          Hans-Åke  Lundqvist        13 OK Gynge                     49:56 S        
    4          Rune  Centerwall           14 FK Finn                      51:24 S        
    5          Örjan  Christensson         1 OK Skogsfalken               53:20 S        
    6          Stefan  Malmström           1 OK Orion                     54:28 S        
    7          Håkan  Jönsson             13 OK Kontinent                 54:38 S        
    8          Arne  Andersson            13 OK Torfinn                   55:00 S        
    9          Hans Inge  Hansson          1 OK Vilse 87                1:02:35 B        
   10          Jan-I  Nygren              13 FK Boken                   1:05:01          
   11          Peter  Kjeldsen            13 OK Kontinent               1:06:23          
   12          Sören  Andersson           13 FK Boken                   1:06:46          
   13          Tom  Arnshed               13 OK Kontinent               1:08:52          
   14          Lars  Brodin               13 OK Kontinent               1:11:31          
   15          Lars  Andersson            13 OK Tuvan                   1:12:45          
   16          Kjell  Burman              13 Tormestorps IF             1:15:24          

               Andreas  Oxenstierna       13 Ringsjö OK                  Felst.          
               Jan  Nilsson               13 OK Pan-Kristianstad       ej start          



H35  (12)      7130 m                      

    1   (0424) Patrik  Rosén              13 Hästveda OK                  49:37 G        
    2          Mats  Nilsson              13 Helsingborgs SOK             51:55 G        
    3          Niklas  Nilsson            13 Härlövs IF                   55:50 S        
    4          Håkan  Svensson            13 Lunds OK                   1:00:41 S        
    5          Bengt  Olsson              13 Eslövs FK                  1:05:24 S        
    6          Niklas  Edvardsson         13 Hästveda OK                1:05:32 S        
    7          Magnus  Johansson          13 Lunds OK                   1:10:29 B        
    8          Svante  Lennerstedt        13 Lunds OK                   1:14:21 B        
    9          Michael  Christoferson     13 Tormestorps IF             1:30:54          

        (1085) Håkan  Eriksson            13 Hästveda OK                 Felst.          
               Anders  Svensson            7 Laholms IF                ej start          
               Peter  Andersson           13 Lunds OK                  ej start          



H35 MOTION  (3 6220 m                      

    1          Hans-Inge  Reimers         13 Hästveda OK                  54:54 S        
    2          Håkan  Nyberg              13 OK Kontinent               1:02:34 S        
    3          Anders  Lindskov           13 FK Göingarna               1:28:02          



H21 LÅNG  (11) 12230 m                     

    1   (0655) Christian  Karldén          2 Kvillebyns SK              1:23:45 G        
    2   (0609) Mikael  Persson            13 Härlövs IF                 1:28:35 G        
    3   (0909) Dennis  Persson            14 Växjö OK                   1:28:57 G        
    4   (0899) Daniel  Evaldsson          14 SK Graal                   1:32:45 G        
    5   (0724) Jakob  Gustavsson          14 Alvesta SOK                1:34:32 S        
    6          Peter  Larsson             13 FK Boken                   1:41:54 S        

        (1031) Magnus  Jonasson           13 Malmö OK                    Felst.          
        (1341) Jonas  Olsson              13 OK Pan-Kristianstad         Felst.          
               Jonas  Fast                13 Lunds OK                    Felst.          
        (0675) David  Olofsson            13 Hästveda OK               ej start          
        (0227) Rickard  Ekman             17 OK Roslagen               ej start          



H21  (23)      8330 m                      

    1          Mats  Bredfelt             13 Lunds OK                     54:14 G        
    2          Magnus  Larsen             13 FK Boken                     58:59 G        
    3          Zoltan  Fazakas            13 OK Pan-Kristianstad        1:00:00 G        
    4          Torgny  Lundh              13 Hästveda OK                1:00:59 G        
    5          Malte  Lennerstedt         13 Lunds OK                   1:01:28 S        
    6          Fredrik  Hjort             13 Helsingborgs SOK           1:02:30 S        
    6   (0858) Peter  Hedberg             13 Lunds OK                   1:02:30 S        
    8          Per Erik  Jönsson          13 OK Torfinn                 1:04:22 S        
    9          Anders  Jönsson            13 OK Torfinn                 1:05:37 S        
   10          Stefan  Rosén              13 Hästveda OK                1:06:14 S        
   11          Johan  Aspegren            13 OK Kontinent               1:07:40 S        
   12          Pär  Andersson             13 Eslövs FK                  1:08:38 S        
   13          Bo-Arne  Ohlsson           13 Eslövs FK                  1:12:38 S        
   14          Ronny  Liljenberg          13 Eslövs FK                  1:14:21 S        
   15          Per  Aspegren              13 OK Kontinent               1:15:05 S        
   16          Mikael  Nilsson            13 OK Torfinn                 1:18:41 B        
   17          Martin  Kriblad            13 Hjärnarps GH OL            1:22:08 B        
   18          Matts  Tenland             13 Andrarums IF               1:25:42          

               Oscar  Rubbmark            13 Malmö OK                    Felst.          
               Magnus  Nilsson            13 Andrarums IF              ej start          
               Per  Wikström              13 Hästveda OK               ej start          
               Ola  Söderberg              1 OK Skogsfalken            ej start          
        (1097) Karl Johan  Persson        13 OK Torfinn                ej start          



H18  (9)       6610 m                      

    1   (0987) Andreas  Kristensson       13 OK Torfinn                   45:01 G        
    2   (1122) Glenn Persson              13 Ystads OK                    46:26 G        
    3   (1209) Ragnar  Freij              13 Lunds OK                     48:59 G        
    4          Rickard  Nilsson           14 Markaryds FK                 49:57 G        
    5   (1166) Olof  Bengtsson            13 FK Åsen                      51:38 S        
    6   (1111) Fredrik  Svensson          13 OK Torfinn                   51:55 S        
    7   (1276) Andreas  Nyberg            13 FK Åsen                      58:45 S        

               Markus  Svensson           13 OK Pan-Kristianstad       ej start          
               Johan  Fredriksson          1 OK Vilse 87               ej start          



H16  (21)      4890 m                      

    1          Mikael  Kristensson        13 OK Torfinn                   28:32          
    2          Joel  Bergkvist            13 Ringsjö OK                   33:19          
    3          Martin  Wendt              13 FK Boken                     34:09          
    4          Ola  Nyberg                13 OK Pan-Kristianstad          34:41          
    5          Magnus  Jönsson            13 OK Kontinent                 35:30          
    6          Oscar  Borg                13 FK Åsen                      37:51          
    7          Eddie Persson              13 Ystads OK                    38:45          
    8          Lukas  Gustavsson          14 Alvesta SOK                  39:22          
    9          Mattias  Killander         13 Hästveda OK                  41:09          
   10          Carl-Johan  Svensson       13 Ringsjö OK                   44:33          
   11          Fredrik  Hansen            13 FK Boken                     45:21          
   12          Mattias  Jarlsson          13 FK Boken                     45:31          
   13          Henrik  Lundqvist          13 OK Gynge                     46:13          
   14          Patrik  Carlsson           13 OK Kontinent                 48:00          
   15          Patrik  Andersson          13 FK Boken                   1:00:41          
   16          Jimmy  Karlsson            13 OK Torfinn                 1:16:22          

               Kalle Wendel               13 Ystads OK                   Felst.          
               Magnus  Johnsson           13 FK Göingarna              ej start          
               Fredrik  Nilsson           13 OK Torfinn                ej start          
               Mattias  Fredriksson        1 OK Vilse 87               ej start          
               Anders  Paulsson           13 Ringsjö OK                ej start          



H14  (30)      4200 m                      

    1          Robin  Westesson           13 OK Kontinent                 26:57          
    2          Linus  Bohman              13 Hjärnarps GH OL              29:14          
    3          Erik  Folkesson-Blom       14 OK Älme                      29:52          
    4          Sebastian  Ljungdahl       13 Hjärnarps GH OL              29:53          
    5          Marcus  Andersson          13 Andrarums IF                 30:29          
    6          Sebastian  Jogby           13 OK Pan-Kristianstad          32:15          
    7          Patrik  Lindeberg          13 Ringsjö OK                   32:31          
    8          Johan  Lundqvist           13 OK Gynge                     32:44          
    9          Dennis  Ljunggren          13 OK Tyringe                   33:55          
   10          Michael  Lincoln           13 FK Snapphanarna              34:30          
   11          Johannes  Nyberg           13 FK Åsen                      37:06          
   12          Fredrik  Jönsson           13 OK Kontinent                 40:03          
   13          Thomas  Solding            13 OK Torfinn                   41:15          
   14          Jens  Hagedorn-Johansso    13 Hjärnarps GH OL              41:20          
   15          Albert  Johansson          13 Lunds OK                     41:36          
   16          Alexander  Svensson        13 Ringsjö OK                   43:43          
   17          Björn Öhrstrand            13 Ystads OK                    44:12          
   18          Harald  Freij              13 Lunds OK                     44:46          
   19          Torgil  Lassing            13 Frosta OK                    45:03          
   20          Johan  Persson             13 OK Silva                     45:13          
   21          Kristof  Remes             13 OK Silva                     45:36          
   22          Dick  Olsson               13 Ringsjö OK                   46:14          
   23          Kristoffer  Danbrant       13 Helsingborgs SOK             56:56          
   24          Anders  Andersson          13 FK Boken                     57:25          
   25          Anton  Marmelid            13 IS Kullen                  1:00:30          
   26          Dan  Kjeldsen              13 OK Kontinent               1:06:58          

               Karl  Roos                 13 Helsingborgs SOK          ej start          
               Mikael  Westlund           13 Malmö OK                  ej start          
               Emil  Bertram              13 OK Pan-Kristianstad       ej start          
               Kristian  Svensson         13 Rävetofta OK              ej start          



H12  (32)      3210 m                      

    1          Simon  Christoferson       13 Tormestorps IF               17:22          
    2          Victor  Jensen             13 OK Kontinent                 18:18          
    3          Martin  Lindeberg          13 Ringsjö OK                   19:15          
    4          Emil  Westesson            13 OK Kontinent                 19:35          
    5          Richard  Sjöholm           13 Ringsjö OK                   19:43          
    6          Mattias  Johansson         13 FK Boken                     21:27          
    7          Johan  Kristensson         13 OK Torfinn                   22:20          
    8          Ted  Nilsson               13 OK Pan-Kristianstad          22:41          
    9          Alexander  Jogby           13 OK Pan-Kristianstad          22:45          
   10          Niklas Olsson              13 Rävetofta OK                 23:17          
   11          Patrik  Svensson           13 Tormestorps IF               24:18          
   12          Rasmus  Elmelid            13 Ringsjö OK                   24:24          
   13          Daniel  Nilsson            13 Andrarums IF                 25:36          
   14          Henrik  Ahlbäck            13 OK Tyringe                   25:51          
   15          Artur  Salomonsson         13 Ringsjö OK                   26:38          
   16          Tobias  Andersson          13 Örkelljunga FK               26:46          
   17          André  Palm                13 OK Gynge                     26:52          
   18          David  Norrestam           13 Helsingborgs SOK             28:20          
   19          Christian  Ivarsson        13 Andrarums IF                 29:36          
   20          Simon  Månsson             13 Örkelljunga FK               29:54          
   21          Carl  Ohrlander            13 OK Pan-Kristianstad          30:34          
   22          Viktor  Stensson           13 IS Kullen                    31:34          
   23          Anders  Marntell           13 FK Boken                     32:17          
   24          Jonatan  Jönsson           13 Hjärnarps GH OL              33:18          
   25          Hampus  Mauritzon          13 Örkelljunga FK               34:42          
   26          Jesper  Ståhl              13 IS Kullen                    35:43          
   27          Christoffer Nilsson        13 Ystads OK                    38:46          
   28          Per  Johnsson              13 OK Pan-Kristianstad          39:16          
   29          David  Centerwall          14 FK Finn                      40:04          
   30          Gunnar  Rolander           13 OK Pan-Kristianstad          40:38          
   31          Jakob  Segerslätt          13 Rävetofta OK                 49:25          
   32          Emil  Liedholm             13 OK Tyringe                 1:13:12          



H10  (19)      2020 m                      

    1          Johan  Ekelöv              13 Ringsjö OK                   12:54          
    2          Tobias  Grybb              13 Tormestorps IF               14:59          
    3          Fredrik  Nilsson           13 Örkelljunga FK               15:24          
    4          Linus  Ljungdahl           13 Hjärnarps GH OL              15:49          
    5          Andreas  Nilsson           14 Markaryds FK                 16:36          
    6          Henrik  Nilsson            13 Örkelljunga FK               17:29          
    7          Gustav  Oxenstierna        13 Ringsjö OK                   17:31          
    7          Sebastian  Wetterström     13 Tormestorps IF               17:31          
    9          André  Nilsson             13 FK Åsen                      17:48          
   10          Nils  Palm                 13 OK Gynge                     18:20          
   11          Rikard  Ek                 13 Örkelljunga FK               18:41          
   12          Rasmus  Karlsson           13 Härlövs IF                   22:39          
   13          Simon  Olsson              13 Ringsjö OK                   23:59          
   14          Rasmus  Johansson          13 Örkelljunga FK               25:08          
   15          Kristian  Oxenstierna      13 Ringsjö OK                   25:24          
   16          Martin  Centerwall         14 FK Finn                      28:39          
   17          Carl  Swedenborg           13 Lunds OK                     38:50          

               Jakob  Bengtsson           13 OK Tyringe                ej start          
               Martin  Dessman            13 Hjärnarps GH OL           ej start          



D70  (4)       2570 m                      

    1          Inga-Lisa  Hedström        13 OK Pan-Kristianstad          40:34 G        
    2          Gunborg  Carlsson          13 OK Gynge                     43:54 G        
    3          Elsa  Olausson             13 OK Tuvan                     48:29 S        
    4          Ingrid  Brorsson           13 Tockarps IK                  52:47 S        



D65  (3)       3330 m                      

    1          Kerstin  Larsson           13 FK Boken                   1:01:26 G        

               Gun  Hansson               13 Andrarums IF              ej start          
               Inga  Andersson            13 Eslövs FK                 ej start          



D60  (3)       3330 m                      

    1          Elsa  Svensson              1 OK Vilse 87                  47:46 G        
    2          Anita  Nilsson             13 OK Torfinn                   56:25 S        
    3          Mona  Gustafsson           14 Markaryds FK               1:21:38          



D55  (17)      3800 m                      

    1          Kerstin  Nilsson           13 OK Gynge                     49:42 G        
    2          Marita  Pusa               13 Malmö OK                     57:05 S        
    3          Margret  Carlsson           1 OK Skogsfalken             1:00:59 S        
    4          Ingrid  Andersson          13 Tormestorps IF             1:03:46 S        
    5          Astrid  Johannesson        13 Helsingborgs SOK           1:05:32 S        
    6          Marianne  Bligård           1 OK Vilse 87                1:06:58 S        
    7          Britt  BÜlow               13 Malmö OK                   1:07:26 S        
    8          Ingegärd  Lundh            13 Hästveda OK                1:15:15          
    9          Bodil  Ruther              14 OK Älme                    1:18:50          
   10          Kerstin  Larsson           13 OK Pan-Kristianstad        1:21:15          
   11          Kerstin  Nilsson           13 Tormestorps IF             1:26:24          
   12          Berit  Nilsson             14 Markaryds FK               1:27:04          
   13          Gunnel  Nilsson            13 Malmö OK                   1:46:29          

               Ulla  Håkansson            13 OK Gynge                    Felst.          
               Inga-Lill  Henriksson      14 OK Älme                     Felst.          
               Lilian  Härwell            13 Eslövs FK                 ej start          
               Britt  Olsson              14 SK Graal                  ej start          



D50  (10)      3800 m                      

    1          Lena  Norrman              13 IS Kullen                    41:17 G        
    2          Gunnel  Månsson             1 OK Vilse 87                  41:44 G        
    3          Inger  Glans               13 OK Tyringe                   48:06 S        
    4          Karin  Larsson             13 OK Kompassen                 59:46 B        
    5          Eva  Tullberg              13 IS Kullen                  1:02:58 B        
    6          Ann-Marie  Persson         13 OK Torfinn                 1:03:01          
    7          Kristin  Lindberg          13 Lunds OK                   1:05:34          
    8          Barbro  Martinsson         13 OK Tyringe                 1:11:52          

               Christina  Nilsson         13 Andrarums IF              ej start          
               Marianne  Hallberg         13 FK Boken                  ej start          



D45  (8)       3790 m                      

    1          Christine  Edenbrandt      13 Lunds OK                     37:11 G        
    2          Lotta  Linsefors           13 Lunds OK                     42:09 S        
    3          Lisbeth  Dahl              13 Helsingborgs SOK             44:15 S        
    4          Gun-Britt  Kriblad         13 Hjärnarps GH OL              54:34 B        
    5          Ingrid  Nyberg             13 FK Åsen                      55:30 B        
    6          Inger  Frick-Norling       13 FK Göingarna                 57:07          

               Arja  Ingvarsson            1 OK Vilse 87                 Felst.          
               Åsa  Svensson              13 OK Pan-Kristianstad       ej start          



D45 MOTION  (5 3390 m                      

    1          Agneta  Albertsson          1 OK Vilse 87                  40:45 S        
    2          Margareta  Svensson        13 Härlövs IF                   50:46 B        
    3          Siw  Blomkvist              1 OK Vilse 87                  51:55 B        
    4          Vanja  Jinnemo             13 Hjärnarps GH OL            1:11:18          

               Karin  Brundell-Freij      13 Lunds OK                  ej start          



D40  (8)       3790 m                      

    1          Anna  Thorell-Jönsson      13 OK Kontinent                 40:55 G        
    2          Britt  Thörn                1 OK Vilse 87                  43:08 G        
    3          Maritha  Schön             13 Andrarums IF                 48:33 S        
    4          Ing-Marie Andersson        13 Ystads OK                    48:38 S        
    5          Lollo  Nyberg              13 OK Kontinent                 49:06 S        
    6          Lena Olsson                13 Rävetofta OK                 49:50 S        
    7          Kerstin  Nilsson           14 Markaryds FK                 50:52 S        
    8          Ing-Marie  Börjesson       13 FK Åsen                    1:07:01          



D35 MOTION  (1 3770 m                      

    1          Ingrid  Jensen             13 OK Kontinent                 35:30 S        
    2          Monika  Kristensson        13 OK Torfinn                   36:47 S        
    3          Gudrun  Nilsson            13 Andrarums IF                 43:06 S        
    4          Ann  Arnshed               13 OK Kontinent                 43:11 S        
    5          Kerstin  Olsson            13 Eslövs FK                    45:10 B        
    6          Caroline  Brodin           13 OK Kontinent                 46:19 B        
    7          Barbro  Norrestam          13 Helsingborgs SOK             48:20 B        
    8          Britt-Marie  Stensson      13 IS Kullen                    49:20 B        
    9          Eva Marie  Andersson       13 FK Boken                     51:46 B        
   10          Ann-Louise  Ehn            13 OK Kontinent                 52:10 B        
   11          Kerstin  Andersson         13 FK Boken                     52:23 B        
   12          Anette  Jarlsson           13 FK Boken                     54:39          

               Ingrid  Bengtsson          13 Tormestorps IF            ej start          



D21 LÅNG  (7)  8330 m                      

    1          Sofie  Petersson           13 Helsingborgs SOK           1:18:58 G        
    2          Yuka  Kinnami              13 Lunds OK                   1:23:31 G        
    3   (0411) Gunilla  Bohman            13 Hjärnarps GH OL            1:30:52 S        
    4    (593) Elin  Neckén               14 OK Älme                    1:35:08 S        

               Lena  Larsson               6 Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Anneli  Whilborg           13 Lunds OK                  ej start          
         (410) Anneli  Carlsson           19 Umeå OK                   ej start          



D21  (20)      5170 m                      

    1          Eva  Persson               13 OK Torfinn                   44:55 G        
    2          Lisa  Jonsson              13 Malmö OK                     46:47 G        
    3          Eva-Lotta  Bengtsson       13 Rävetofta OK                 47:10 G        
    4          Marie  Adolfsson           13 Örkelljunga FK               48:53 G        
    5          Carina  Gustavsson         13 OK Gynge                     49:20 G        
    6          Sara  Giselsson             1 Ronneby OK                   50:14 S        
    7          Ingrid  Svantesdotter-L    13 FK Göingarna                 50:39 S        
    8          Maria  Svantesson          13 OK Tyringe                   53:09 S        
    9          Jennica  Senneberg         13 Malmö OK                     53:13 S        
   10          Susanne  W Karlsson        13 Härlövs IF                   53:40 S        
   11          Marie Fransson             14 OK Stigen                    57:03 S        
   12          Helena  Andersson          13 Tormestorps IF               57:31 S        
   13          Karin  Ståhl               13 IS Kullen                    58:05 S        
   14          Oriana  Pfister            13 OK Pan-Kristianstad          58:50 S        
   15          Merit  Lassing             13 Frosta OK                  1:00:06 S        
   16          Marie  Sandberg             7 Halmstad OK                1:08:06          
   17          Anna-Karin  Petersson      14 Värend GN OL               1:42:48          

               Karolina  Persson          13 OK Torfinn                  Felst.          
               Ingela  Thoresson          13 Andrarums IF              ej start          
               Maria  Magnusson           13 OK Torfinn                ej start          



D21 MOTION  (4 4910 m                      

    1          Annika  Nilsson            13 Eslövs FK                    49:30 S        
    2          Helena  Kristiansson       14 Markaryds FK                 49:33 S        
    3          Linda  Gustafsson          13 Frosta OK                    59:27 S        
    4          Rebecka  Martinsson        14 OK Älme                    1:00:23 B        



D18  (7)       4330 m                      

    1   (0448) Sofia  Killander           13 Hästveda OK                  44:10 G        
    2          Kersti  Lassing            13 Frosta OK                    53:15 S        
    3          Annika  Andersson          13 FK Boken                   1:00:10 S        
    4   (0740) Malin  Nygren              13 FK Boken                   1:00:15 S        
    5          Diana  Persson             13 Härlövs IF                 1:11:25          

               Karin  Dahl                13 Helsingborgs SOK          ej start          
        (0756) Christine  Rolander        13 OK Pan-Kristianstad       ej start          



D16  (26)      3900 m                      

    1          Lina  Neckén               14 OK Älme                      33:35          
    2          Camilla  Sigbo             13 OK Kompassen                 36:18          
    3          Malin Lagerqvist           13 Ystads OK                    38:31          
    4          Emelie  Bengtsson          13 Tormestorps IF               39:32          
    5          Linda  Olsson              13 OK Tyringe                   40:42          
    6          Ebba  Thuresson            13 OK Pan-Kristianstad          41:05          
    7          Madeline  Olsson           13 Ringsjö OK                   44:42          
    8          Maria  Jönsson             13 OK Kontinent                 46:53          
    9          Marie  Svensson            13 Rävetofta OK                 48:07          
   10          Maria  Edenbrandt          13 Malmö OK                     48:17          
   11          Erika  Nilsson             13 Andrarums IF                 50:43          
   12          Marie  Jinnemo             13 Hjärnarps GH OL              51:41          
   13          Karin  Andersson           13 FK Boken                     51:59          
   14          Elin  Folkesson-Blom       14 OK Älme                      52:57          
   15          Kerstin  Johnsson          13 OK Pan-Kristianstad          54:39          
   16          Denise  Nyberg             13 OK Kontinent                 56:39          
   17          Agnes  Lindskov            13 FK Göingarna                 58:38          
   18          Cecilia  Olsson            13 Rävetofta OK               1:02:46          
   19          Jenny  Andreasson          13 Hjärnarps GH OL            1:03:52          
   20          Emily  Nilsson             13 Härlövs IF                 1:10:45          
   21          Sandra  Persson            13 OK Tuvan                   1:15:04          
   22          Madelene  Andersson        13 OK Tuvan                   1:17:50          
   23          Emma  Nilsson              13 Andrarums IF               1:22:34          
   24          Elin  Thorén               13 Andrarums IF               1:25:48          

               Linda  Linsefors           13 Lunds OK                  ej start          
               Louise  Rolander           13 OK Pan-Kristianstad       ej start          



D14  (30)      3130 m                      

    1          Emmie  Christoferson       13 Tormestorps IF               22:38          
    2          Matilda  Olsson            13 Ringsjö OK                   23:50          
    3          Josefin  Ahlbäck           13 OK Tyringe                   25:43          
    4          Louise  Fridholm           13 Ringsjö OK                   26:08          
    5          Mathilda  Jägryd           13 Lunds OK                     26:48          
    6          Annika  Paulsson           13 Ringsjö OK                   26:55          
    7          Agnes  Söderlund           13 Tormestorps IF               26:56          
    8          Linda  Nilsson             13 Andrarums IF                 27:20          
    9          Anna  Olsson               13 OK Tyringe                   27:28          
   10          Angelika  Larsson          13 Örkelljunga FK               27:52          
   11          Helene  Nyberg             13 OK Kontinent                 28:31          
   12          Marie  Palmgren            13 Helsingborgs SOK             28:57          
   13          Pernilla Olsson            13 Rävetofta OK                 29:42          
   14          Evelina  Svensson          13 OK Torfinn                   30:21          
   15          Erica  Ek                  13 Lunds OK                     30:30          
   16          Anna  Brodin               13 OK Kontinent                 30:35          
   17          Caroline  Ivarsson         13 Lunds OK                     32:42          
   18          Sandra  Bauman             13 Helsingborgs SOK             34:51          
   19          Amanda Nyberg              13 Ystads OK                    34:57          
   20          Ulrika  Nygren             13 FK Boken                     35:32          
   21          Sandra  Nilsson            13 FK Åsen                      35:43          
   22          Erica  Svensson            13 OK Torfinn                   38:27          
   23          Malin  Arnshed             13 OK Kontinent                 39:45          
   24          Beatrice  Lundkvist        13 Malmö OK                     40:27          
   25          Sara  Norrestam            13 Helsingborgs SOK             40:38          
   26          Elin  Nilsson              13 Andrarums IF                 55:40          
   27          Elin  Nilsson              13 Härlövs IF                   59:24          

               Anniken Björkstrand        13 Ystads OK                 ej start          
               Louise  Borg               13 FK Åsen                   ej start          
               Ida  Olsson                 1 OK Orion                  ej start          



D12  (29)      3210 m                      

    1          Jenny  Björk               13 Örkelljunga FK               22:42          
    2          Josefine  Nilsson          13 Helsingborgs SOK             24:00          
    3          Ann-Sofie  Larsson         13 Örkelljunga FK               25:41          
    4          Anna-Maria Roubert         14 FK Finn                      26:53          
    5          Emma  Börjesson            13 FK Åsen                      26:55          
    6          Sofie  Hansen              13 FK Boken                     27:11          
    7          Helena  Brodin             13 OK Kontinent                 27:17          
    8          Therese  Hansen            13 FK Boken                     27:18          
    9          Lina  Grybb                13 Tormestorps IF               27:30          
   10          Maja  Söderlund            13 Tormestorps IF               27:34          
   11          Linda  Persson             13 Ystads OK                    27:52          
   12          Maja  Nilsson              13 Helsingborgs SOK             28:04          
   13          Frida  Nilsson             13 OK Pan-Kristianstad          28:15          
   14          Malin  Nyberg              13 OK Pan-Kristianstad          29:06          
   15          Sanna  Linsefors           13 Lunds OK                     29:24          
   16          Julia  Hagedorn-Johanso    13 Hjärnarps GH OL              29:26          
   17          Mitchelle  Nilsson         13 OK Kompassen                 29:36          
   18          Emelie  Olsson             13 OK Kompassen                 31:29          
   19          Sofia  Gustavsson          14 Alvesta SOK                  32:03          
   20          Emelie  Dellemyr           13 FK Åsen                      34:53          
   21          Elin  Arnshed              13 OK Kontinent                 35:01          
   22          Matilda  Jönsson           13 Örkelljunga FK               35:02          
   23          Sandra  Johansson          13 FK Boken                     36:27          
   24          Sofia  Svensson            13 OK Torfinn                   40:18          
   25          Amelie  Johnson            13 FK Åsen                      42:06          
   26          Madeleine  Erlandsson      13 Ringsjö OK                   49:35          
   27          Ida  Kjeldsen              13 OK Kontinent                 51:06          
   28          Jenny  Burman              13 Tormestorps IF               58:45          

               Sofie  Dellemyr            13 FK Åsen                     Felst.          



D10  (23)      2020 m                      

    1          Jonna  Johansson           13 Örkelljunga FK               13:32          
    2          Isabelle  Christoferson    13 Tormestorps IF               14:21          
    3          Malin  Jensen              13 OK Kontinent                 14:47          
    4          Sofia  Björk               13 Örkelljunga FK               16:10          
    5          Julia  Svensson            13 OK Torfinn                   16:38          
    6          Victoria  Fridholm         13 Ringsjö OK                   18:16          
    7          Johanna  Christoferson     13 Tormestorps IF               18:33          
    8          Tove  Ståhl                13 IS Kullen                    18:59          
    9          Emma  Månsson              13 Örkelljunga FK               21:07          
   10          Camilla  Nilsson           13 OK Torfinn                   21:38          
   11          Madelen  Nilsson           13 OK Kompassen                 21:43          
   12          Jenny  Olsson              13 Örkelljunga FK               22:26          
   13          Anna  Bredfelt             13 Lunds OK                     22:44          
   14          Ida  Arvidsson             13 Ringsjö OK                   25:24          
   15          Beatrice  Nilsson          13 Härlövs IF                   25:31          
   16          Erika  Ohrlander           13 OK Pan-Kristianstad          25:38          
   17          Moa  Olsson                13 OK Kompassen                 25:54          
   18          Emma  Norrestam            13 Helsingborgs SOK             31:46          
   19          Matilda  Stensson          13 IS Kullen                    34:39          
   20          Agnes  Olsson              13 Lunds OK                     40:52          
   21          Ronja Andersson            13 Ystads OK                    43:52          

               Ebba  Roos                 13 Helsingborgs SOK          ej start          
               Siri  Wallgren             13 Ringsjö OK                ej start          



U4  (6)        3130 m                      

    1          Sanna  Bengtsson           13 Tormestorps IF               36:49          
    2          Erik  Lundh                13 OK Kontinent                 38:37          
    3          Sara  Thorén               13 Andrarums IF                 41:46          
    4          Ida  Magnusson             13 Andrarums IF                 48:17          
    5          Ambjörn  Lassing           13 Frosta OK                    51:16          

               Marianne Tenland           13 Andrarums IF              ej start          



U3  (14)       3210 m                      

    1          Robert  Stridsberg         13 OK Torfinn                   28:54          
    2          Jessica  Johansson         13 FK Åsen                      29:20          
    3          Nina  Ström                13 Helsingborgs SOK             30:38          
    4          Caroline  Johansson        13 Tormestorps IF               32:20          
    5          Malin  Riis                13 Örkelljunga FK               32:22          
    6          Dennis  Olsson             13 Ringsjö OK                   33:03          
    7          Linda  Johansson           13 FK Åsen                      33:43          
    8          Ronja  Arvidsson           13 Ringsjö OK                   33:46          
    8          Maria  Gunnarsson          13 Ringsjö OK                   33:46          
   10          Alexander  Åberg           13 OK Tyringe                   37:27          
   11          Linus  Arvidsson           13 Ringsjö OK                   41:53          
   12          Christin Nilsson           13 Ystads OK                  1:15:20          

               Linnea Håkansson           13 Ystads OK                 ej start          
               Emma  Larsson              13 Helsingborgs SOK          ej start          



U2  (15)       1950 m                      

    1          Filip  Reimers             13 Hästveda OK                  13:25          
    2          Fredrik  Sjöstrand         13 Örkelljunga FK               23:22          
    3          Jessika  Nilsson           13 OK Torfinn                   24:52          
    4          Sofia  Thorén              13 Andrarums IF                 27:16          
    5          Marie Strand               13 Ystads OK                    27:59          
    6          Emmie Dahlgren             13 Ystads OK                    28:00          
    7          Emilia Ljungberg           13 Ystads OK                    28:08          
    8          Elias  Liedholm            13 OK Tyringe                   28:57          
    9          Frida  Nilsson             13 Tormestorps IF               31:54          
   10          Johanna  Palm              13 OK Gynge                     32:55          

               Lovisa Håkansson           13 Ystads OK                 ej start          
               Lukas  Stenmark            13 Ringsjö OK                ej start          
               Anisette  Westberg         13 Ringsjö OK                ej start          
               Emelie  Bergkvist          13 Örkelljunga FK            ej start          
               Jimmie  Johansson          13 Örkelljunga FK            ej start          



U1  (8)        2130 m                      

    1          Elin  Axelsson             13 OK Tyringe                   19:24          
    2          Felix  Nord                13 OK Tyringe                   19:26          
    3          Hampus  Andersson          13 OK Tyringe                   20:52          
    4          Morgan  Olsson             13 Andrarums IF                 21:11          
    5          Kajsa  Wetterström         13 Tormestorps IF               23:34          
    6          Klara Nyberg               13 Ystads OK                    28:51          

               Jesper Ljungberg           13 Ystads OK                 ej start          
               Pierre  Andersson          13 FK Boken                  ej start          



INSKOLNING  (6 2130 m                      

               Mickaela  Bill             13 OK Gynge                     Godk.          
               Lisa  Nyberg               13 FK Åsen                      Godk.          
               Rebecka  Bill              13 OK Gynge                     Godk.          
               Simon  Arnshed             13 OK Kontinent                 Godk.          
               Louise  Andersson          13 FK Boken                     Godk.          

               Oskar  Knutsson            13 FK Boken                  ej start          



Öppen 1  (16)  1950 m                      

    1          Amie Andersson             13 OK Pan-Kristianstad          18:07 B        
    2          Jerry Palm                 13 OK Gynge                     18:41 B        
    3          Emil Nilsson               14 Markaryds FK                 19:22 B        
    4          Björn Martinsson              Klubblös Klubblös            20:19 B        
    5          Anton Persson              14 Markaryds FK                 22:06 B        
    6          Gabriel Jönsson            13 Ringsjö OK                   23:07 B        
    7          Inger Fridholm             13 Ringsjö OK                   24:06 B        
    8          Elsabeth Ohrlander         13 OK Pan-Kristianstad          25:32          
    9          Christoffer Nilsson        13 Tormestorps IF               26:44          
   10          Annie Bengtsson            13 Rävetofta OK                 30:03          
   10          Emma Ljungdahl             13 Rävetofta OK                 30:03          
   12          Anna Johansson             13 IS Kullen                    30:42          
   13          Caroline  Sjöstrand        13 Örkelljunga FK               35:41          
   14          Anna Hilgers               13 OK Torfinn                   43:39          

               Marcus Gustafsson          13 Frosta OK                   Felst.          
               Daniel Nilsson             13 Frosta OK                   Felst.          



Öppen 2  (13)  3210 m                      

    1          Ingrid Ahlbäck             13 OK Tyringe                   26:50 B        
    2          Christopher Bennes         13 OK Torfinn                   28:31 B        
    3          Maria Andersson            13 Ystads OK                    31:54 B        
    4          Jens Kristell              13 Andrarums IF                 33:19 B        
    5          Agneta Nyberg              13 Ystads OK                    33:27 B        
    6          Kent Remes                 13 OK Silva                     37:11          
    7          Elis Lundqvist             13 OK Gynge                     38:24          
    7          Hanna-Lisa Bengtsson       13 OK Gynge                     38:24          
    9          Bengt Johansson               Klubblös Klubblös            38:26          
   10          Birgitta Olsson            13 Örkelljunga FK               43:45          
   11          Paul Ljungberg             13 Ystads OK                    51:05          
   12          Sanne Ek                   13 Örkelljunga FK               51:55          
   13          Siw Lindh                  13 OK Gynge                     58:50          



Öppen 4  (17)  2790 m                      

    1          Jan-Olof Wessberg             Klubblös Klubblös            26:02 B        
    2          Anders Dellemyr            13 FK Åsen                      32:25 B        
    3          Ingrid Nilsson             13 Örkelljunga FK               35:39 B        
    4          Eva Gustavsson             14 Alvesta SOK                  37:03          
    5          Maj Öhrstrand              13 Ystads OK                    37:10          
    6          Mats Nyberg                13 Ystads OK                    40:54          
    7          Inga Rubensson             13 OK Torfinn                   41:09          
    8          Birgit Nilsson             13 Härlövs IF                   43:37          
    9          Lennart Evertsson          13 FK Göingarna                 44:13          
   10          Karin Malmgren             13 Hjärnarps GH OL              44:20          
   11          Peter Andersson            13 Ystads OK                    50:58          
   12          Birgitta Persson           13 Ystads OK                    52:32          
   13          Lars Adolfsson             13 Stockamöllans IF             53:12          
   14          Maj Jönsson                13 Helsingborgs SOK             54:58          
   15          Christer Nilsson           13 Härlövs IF                   55:50          
   16          Anette Boman               13 Hjärnarps GH OL            1:06:11          
   17          Gunbritt Johansson         13 Andrarums IF               1:17:13          



Öppen 5  (19)  3770 m                      

    1          Fredrik  Lundquist         13 Frosta OK                    31:32 B        
    2          Peder  Nilsson             13 OK Torfinn                   34:03 B        
    3          Torbjörn Persson           13 Ystads OK                    34:24 B        
    4          Per-Arne Nilsson           13 Härlövs IF                   36:44 B        
    5          Roland Gustavsson          14 Alvesta SOK                  38:36 B        
    6          Ing-Britt Swedenborg       13 Lunds OK                     38:39 B        
    7          Kennet Ohlsson             13 FK Boken                     39:25 B        
    8          Anders Johansson           13 Lunds OK                     39:32 B        
    9          Susanne Burström           13 FK Boken                     41:07 B        
   10          Göran Holmberg             14 Markaryds FK                 41:50 B        
   11          Sven-Erik Gunnarsson       13 Hästveda OK                  42:58          
   12          Gunnar Persson             13 Tormestorps IF               44:23          
   13          Jan Eliasson               13 OK Gynge                     44:55          
   14          Ingrid Olofsson            13 FK Snapphanarna              45:59          
   15          Kristian Kriblad           13 Hjärnarps GH OL              50:15          
   16          Stefan Norrestam           13 Helsingborgs SOK             51:19          
   17          Magnus Jensen              13 OK Kontinent                 51:44          
   18          Kristina Johansson         13 OK Tuvan                     52:32          
   19          Hans Palmgren              13 Helsingborgs SOK             54:46          



Öppen 6  (13)  5480 m                      

    1          Cristine Karlsson          13 OK Torfinn                   49:32 B        
    2          Bo Josefsson               14 Markaryds FK                 49:50 B        
    3          Bo Arne Ståhl              13 IS Kullen                    49:56 B        
    4          Ingvar Olofsson            13 FK Snapphanarna              52:49 B        
    5          Klaus Kristensen           14 Markaryds FK                 53:02 B        
    6          Anders Eriksson               Malmö Frisksportklubb        53:06 B        
    7          Christel Olsson            13 FK Åsen                      58:37 B        
    8          Mats Svensson              13 OK Torfinn                   59:22 B        
    9          Leif Persson               13 OK Torfinn                 1:13:55          
   10          Bo Håkansson                  Klubblös Klubblös          1:15:05          
   11          Roland Nilsson             13 OK Silva                   1:25:08          
   12          Ingrid Salomonsson         13 OK Silva                   1:39:49          

               Johan Skeppstedt Anders       Klubblös Klubblös           Felst.          



Öppen 7  (19)  2770 m                      

    1          Per Nilsson                13 Örkelljunga FK               34:41 B        
    2          Ann-Sofie Brink            14 Markaryds FK                 37:39 B        
    3          Sven-Erik Nilsson          13 OK Gynge                     38:56 B        
    4          Markus Bohman              13 Hjärnarps GH OL              40:31 B        
    5          Ingvar Persson             13 OK Tyringe                   42:36 B        
    6          David Bengtsson            13 FK Åsen                      42:47 B        
    7          Lennart Nilsson            13 Ystads OK                    44:12 B        
    8          Lennart Persson            13 OK Kompassen                 52:57          
    9          Bertil Dahlgren            13 Rävetofta OK                 53:14          
   10          Thomas Johansson           13 IS Kullen                    54:18          
   11          Siw Nilsson                13 OK Kompassen                 55:01          
   12          Agneta Bengtsson           13 Rävetofta OK                 56:25          
   13          Kerstin Falk               13 Eslövs FK                    57:36          
   14          Lars-Åke Johansson         13 IS Kullen                    58:30          
   15          Ingrid Elgebrant           13 Hjärnarps GH OL              59:32          
   16          Lars Waern                 13 IS Kullen                  1:02:24          
   17          Åke Mattsson               13 OK Gynge                   1:07:09          
   18          Sture Swensson             13 Tockarps IK                1:08:40          

               Sören Marmelid             14 OK Stigen                   Felst.          



Öppen 8  (25)  5170 m                      

    1          Patrik Leickt              14 Kalmar OK                    41:20 B        
    2          Anders Svensson            13 Rävetofta OK                 42:15 B        
    3          Mika Kankaanpää            13 Helsingborgs SOK             42:33 B        
    4          Martin Karlsson               Klubblös Klubblös            44:08 B        
    5          Martin Jönsson              9 Östersunds OK                46:12 B        
    6          Fabian Ljungqvist          13 FK Boken                     46:35 B        
    7          Stefan L Nilsson           13 Frosta OK                    47:27 B        
    8          Anders Åberg               13 OK Torfinn                   49:58 B        
    9          Lars Marntell              13 FK Boken                     50:42 B        
   10          Roland Hermansson          13 OK Gynge                     52:52 B        
   11          Bodil Hermansson           13 OK Gynge                     53:06 B        
   12          Hans-Bertil Persson        13 OK Kompassen                 55:16          
   13          Lena Strand                14 Markaryds FK                 57:21          
   14          Leif Johannesson           14 Markaryds FK                 59:04          
   15          Anna Ljungqvist            13 FK Boken                     59:29          
   16          Sven Thörnquist            13 Tormestorps IF               59:34          
   17          Sven Jonasson               1 OK Skogsfalken               59:43          
   18          Bengt Andersson            13 Tormestorps IF             1:01:30          
   19          Bjarne Holmgren               Klubblös Klubblös          1:06:33          
   20          Miklos Molnar                 Klubblös Klubblös          1:06:37          
   21          Jörgen Karlsson            13 Andrarums IF               1:07:21          
   22          Ingmar Tykesson            13 Rävetofta OK               1:07:32          
   23          Håkan andersson               Klubblös Klubblös          1:16:10          
   24          Claes Linsefors            13 Lunds OK                   1:22:13          
   25          Lena Tebring               13 OK Kompassen               1:22:40          



Öppen 9  (5)   7130 m                      

    1          Tomas Vensryd              13 Eslövs FK                  1:02:13 B        
    2          Bengt Salomonsson          13 OK Silva                   1:12:43 B        
    3          Mats Holm                  14 Växjö OK                   1:25:18          
    4          Mollie Lindell              1 OK Orion                   1:27:11          
    5          Lars Harrie                13 Lunds OK                   1:32:03          



Öppen 10  (45) 2130 m                      

    1          Emil Westlund              13 Hässleholms OK               15:47 B        
    2          Robin Karlsson             13 Härlövs IF                   15:51 B        
    3          Jessica Kristiansen        14 Markaryds FK                 16:52 B        
    4          Patrik Kristensen          14 Markaryds FK                 16:54 B        
    5          Angelica Engström          13 OK Silva                     18:05 B        
    6          David Colilander           13 OK Torfinn                   18:32 B        
    7          Henning Ottmer             13 Tormestorps IF               18:42 B        
    8          Hjalmar Freij              13 Lunds OK                     19:34 B        
    9          Natalie Lindahl            13 Örkelljunga FK               19:58 B        
   10          Anton Månsson              13 Örkelljunga FK               20:22 B        
   11          Mimi Christiansson         13 OK Torfinn                   20:41 B        
   12          Linus Welander             13 Örkelljunga FK               20:49 B        
   13          Eddie Skoog                13 Örkelljunga FK               20:54 B        
   14          Amanda Westberg            13 Ringsjö OK                   21:16          
   15          Matilda Persson            13 Ystads OK                    21:25          
   16          Dennis Skoog               13 Örkelljunga FK               21:27          
   17          Jesper Persson             13 Andrarums IF                 22:35          
   18          Elida Ottmer               13 Tormestorps IF               22:46          
   19          Karin Bredfelt             13 Lunds OK                     23:34          
   20          Sandra Klasson             13 OK Torfinn                   23:55          
   21          Harlad Ottmer              13 Tormestorps IF               24:26          
   22          Joel Kristiansson          14 Markaryds FK                 24:57          
   23          Daniel Nilsson             13 Tormestorps IF               25:13          
   24          Karl- Johan Persson        13 Tormestorps IF               26:13          
   25          Jeanette Johnsson          13 OK Gynge                     26:58          
   26          Emelie Lennartsdotter      13 Hästveda OK                  29:52          
   27          Rebecka Svensson           13 Hästveda OK                  30:03          
   28          Madeleine Svensson         13 Hästveda OK                  30:12          
   29          Martina Karlsson           13 OK Torfinn                   30:46          
   30          Lovisa Arvidsson           13 Ringsjö OK                   30:48          
   31          Josefine Nilsson           13 Tormestorps IF               31:00          
   32          Marcus Colliander          13 OK Torfinn                   31:02          
   33          Elin Welander              13 Örkelljunga FK               31:07          
   34          Julia Lundh                13 Hästveda OK                  31:08          
   35          Jenni Robertsson           13 Örkelljunga FK               31:10          
   36          Eskil Christensson          1 OK Skogsfalken               31:20          
   37          Filip Nyberg               13 Ystads OK                    32:56          
   38          Nils Joel Persson          13 Tormestorps IF               33:08          
   39          Sara Hilgers               13 OK Torfinn                   33:46          
   40          Sofie Johnsson             13 OK Gynge                     34:35          
   41          Oscar Olsson               13 Eslövs FK                    35:40          
   42          Emelie Nilsson             13 Örkelljunga FK               37:49          
   43          Lovisa Olsson              13 Eslövs FK                    39:38          
   44          Frida Hansson              13 OK Silva                     40:04          
   44          Joel Sjöholm               13 Ringsjö OK                   40:04