Ungdomscup Hässleholms OKlö 2002-09-07 16:49
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (9)       4610 m                      

    1          Mikael  Kristensson       87    13 OK Torfinn                   29:58          
    2          Mattias Killander         87    13 Hästveda OK                  41:36          
    3          André  Kingstedt          87    13 Hässleholms OK               44:31          
    4          Erik  Karlsson            87    13 Hässleholms OK               46:50          
    5          Fredrik Hällefors         87    13 Hässleholms OK               47:00          
    6          Henrik Lundqvist          87    13 OK Gynge                     47:31          
    7          Fredrik  Nilsson          87    13 OK Torfinn                   49:42          
    8          Jimmy  Karlsson           87    13 OK Torfinn                   56:55          
    9          Anton Persson             87    13 Hässleholms OK             1:19:27          



H14  (5)       4260 m                      

    1          Johan Lundqvist           89    13 OK Gynge                     48:56          
    2          Filip Hällefors           89    13 Hässleholms OK               54:31          
    3          Dennis Ljunggren          88    13 OK Tyringe                   55:00          

               Svante Arvedson           89    13 Hässleholms OK              Felst.          
               Thomas  Solding           88    13 OK Torfinn                ej start          



H12  (8)       2790 m                      

    1          Simon  Christoferson      90    13 Tormestorps IF               21:24          
    2          Johan  Kristensson        91    13 OK Torfinn                   26:54          
    3          Felix Carlsson            90    13 Hässleholms OK               29:29          
    4          Johan Larsson             90    13 Hässleholms OK               29:59          
    5          Simon  Johansson          90    13 Hässleholms OK               31:23          
    6          Nils Lund                 90    13 OK Gynge                     38:27          
    7          André Palm                91    13 OK Gynge                   1:14:17          

               Pierre Tornered           91    13 Hässleholms OK              Felst.          



H10  (10)      2490 m                      

    1          Andreas Westlund          92    13 Hässleholms OK               19:18          
    2          Kasper Carlsson           92    13 Hässleholms OK               23:08          
    3          Tobias  Grybb             92    13 Tormestorps IF               25:23          
    4          Sebastian  Wetterström    92    13 Tormestorps IF               29:24          
    5          Anton Larsson                   13 OK Tyringe                   29:56          
    6          Jakob Bengtsson                 13 OK Tyringe                   34:43          
    7          Oskar Andersson           93    13 OK Gynge                     35:40          
    8          Christoffer  Nilsson      92    13 Tormestorps IF               53:53          

               Daniel Karlsson           92    13 OK Gynge                    Felst.          
               Nils Palm                 92    13 OK Gynge                    Felst.          



D16  (3)       4120 m                      

    1          Emelie  Bengtsson         87    13 Tormestorps IF               41:23          
    2          Emelie  Andersson         86    13 Hässleholms OK               48:36          

               Linda Olsson              86    13 OK Tyringe                  Felst.          



D14  (6)       3480 m                      

    1          Emmie  Christoferson      88    13 Tormestorps IF               39:30          
    2          Cecilia Persson           88    13 Hässleholms OK               56:44          

               Anna Olsson               89    13 OK Tyringe                  Felst.          
               Madelene Tano             89    13 Hässleholms OK              Felst.          
               Erica  Svensson           88    13 OK Torfinn                  Felst.          
               Emelie  Nord              89    13 Hässleholms OK              Felst.          



D12  (4)       2790 m                      

    1          Lina  Grybb               90    13 Tormestorps IF               56:15          
    2          Malin  Törnqvist          91    13 Hässleholms OK             1:02:29          
    3          Evelina Bengtsson               13 OK Tyringe                 1:32:11          

               Sofia  Svensson           90    13 OK Torfinn                  Felst.          



D10  (4)       2490 m                      

    1          Johanna  Christoferson    92    13 Tormestorps IF               28:00          
    2          Isabelle  Christoferson   92    13 Tormestorps IF               28:01          
    3          Julia  Svensson           92    13 OK Torfinn                   35:52          

               Camilla  Nilsson          92    13 OK Torfinn                ej start          



U4  (3)        3480 m                      

    1          Sanna  Bengtsson          87    13 Tormestorps IF             1:01:24          
    2          Sara Johnsson             87    13 Hässleholms OK             1:04:24          

               Margita  Månsson          87    13 Tormestorps IF            ej start          



U3  (3)        2790 m                      

    1          Robert  Stridsberg        89    13 OK Torfinn                   40:36          
    2          Caroline  Johansson       89    13 Tormestorps IF             1:40:05          

               Marcus Andersson                13 OK Gynge                  ej start          



U2  (11)       2490 m                      

    1          Daniel Carlsson                 13 OK Tyringe                   30:30          
    2          Filip Reimers                   13 Hästveda OK                  32:30          
    3          Hampus  Törnqqvist        93    13 Hässleholms OK               37:01          
    4          Emil Westlund             94    13 Hässleholms OK               37:14          
    5          Erik Hällefors            92    13 Hässleholms OK               37:43          
    6          Boris Arvedson            92    13 Hässleholms OK               37:49          
    7          Tobias Bjelk                    13 Hästveda OK                  38:36          
    8          Jessika  Nilsson          95    13 OK Torfinn                   39:19          
    9          Sara Svensson             93    13 Hässleholms OK               47:57          
   10          Frida  Nilsson            92    13 Tormestorps IF               49:04          
   11          Johanna Palm              94    13 OK Gynge                     55:00          



U1  (19)       1980 m                      

    1          Simon Lundqvist           94    13 OK Gynge                     23:59          
    2          Emelie Lennartsdotter           13 Hästveda OK                  28:45          
    3          Sebastian  Aspegren       94    13 Tormestorps IF               28:58          
    4          Elias Liedholm                  13 OK Tyringe                   30:24          
    5          Jessica Bjelk                   13 Hästveda OK                  31:16          
    6          Kajsa  Wetterström        95    13 Tormestorps IF               32:09          
    7          Rebecka Svensson                13 Hästveda OK                  32:33          
    8          Alex Olsson                     13 Hästveda OK                  33:00          
    9          Filippa Bengtsson               13 OK Tyringe                   35:11          
   10          Emelia Karlsson                 13 OK Gynge                     36:07          
   11          Nicolina Gyllström              13 Hästveda OK                  37:28          
   12          Johanna Olsson                  13 Hästveda OK                  41:57          
   13          Louise Rosén                    13 Hästveda OK                  42:28          
   14          Sofie Johnsson                  13 OK Gynge                     42:30          
   15          Madeleine Svensson              13 Hästveda OK                  43:00          
   16          Eyla Magnusson                  13 Hästveda OK                  44:44          

               Jessica Andersson               13 Hästveda OK               ej start          
               Billy Jeppsson                  13 OK Tyringe                ej start          
               Mickaela Andersson              13 OK Gynge                  ej start          



INSKOLNING  (1 2010 m                      

               Saga Jönsson                    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Amanda Carlsson           94    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Rebecka Richter                 13 Hässleholms OK               Godk.          
               Anna Lundqvist                  13 OK Gynge                     Godk.          
               Jeanette Johnsson         95    13 OK Gynge                     Godk.          
               Ida Bengtsson                   13 OK Gynge                     Godk.          
               Matilda Persson                 13 Hässleholms OK               Godk.          
               Emma Andersson            96    13 OK Gynge                     Godk.          
               Mickaela Bill             95    13 OK Gynge                     Godk.          
               Josefin Richter           94    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Rebecca Bill                    13 OK Gynge                     Godk.          
               Tomas Nielsen                   13 OK Gynge                     Godk.          

               Hanna Bengtsson                 13 OK Gynge                    Felst.          



Öppen 1  (4)   2490 m                      

    1          Emil Seres                56    13 OK Tyringe                   32:48 B        
    2          Emil Liedholm                   13 OK Tyringe                   45:42          
    3          Felix Nord                46    13 OK Tyringe                   46:31          
    4          Gustaf Ekenstierna        43    13 OK Tyringe                   57:39          



Öppen 10  (15) 2010 m                      

    1          Olle Claesson                   13 Hässleholms OK               31:47 B        
    2          David Colliander          88    13 OK Torfinn                   33:33 B        
    3          Mikaela Bengtsson               13 Tormestorps IF               33:41 B        
    4          Robin Sjöstrand           42    13 Hässleholms OK               34:33 B        
    5          Daniel Nillson                  13 Tormestorps IF               36:48 B        
    6          Joel Kristiansson         94    13 Hässleholms OK               37:14 B        
    7          Annie Ericsson            65    13 OK Gynge                     38:16 B        
    8          Titti Johansson           51    13 OK Gynge                     38:20 B        
    9          Albin Claesson            63    13 Hässleholms OK               40:46 B        
   10   (Insk) Linnea Forsén             93    13 Hässleholms OK               44:10          
   11          Julia Lundh                     13 Hästveda OK                  47:09          
   12          Anna Hilgers                    13 OK Torfinn                   47:43          
   13          Anna Jönsson                    13 Hässleholms OK               54:57          
   14          Jesper Wandelin           35    13 OK Gynge                     55:17          

               Maria Wandelin            68    13 OK Gynge                    Felst.